Renginiai

Festivalis PLArTFORMA: Šokio spektaklis „Deginanti trintis“ / Šokio teatras „Aura“

17 rugsėjo 2020 18:30

Šokio spektaklis „Deginanti trintis“ – tai paralelinis mūsų pasaulio atspindys, kuriame laikas pailgėja ir peržengia įprastas ribas. Jame gyvena „Deginančios trinties“ būtybės, kurios geba formuoti figūras pasitelkdamos savo neįprastus kūnus. Kaip ir mes, šios būtybės apsėstos noru turėti kuo daugiau ir varžosi niekada nesibaigiančioje kovoje dėl teritorijos.

Brandon Lagaert, 1992 metais gimė Belgijoje, aktorystės meno mokėsi gimtajame Ghent mieste ir 2012 m. įstojo į šiuolaikinio šokio pedagogikos studijas Karališkojoje Antverpeno konservatorijoje. Po vienerių metų jį priemė šokio trupė „Peeping Tom“, kurioje sėkmingai dirba iki šiol. Šiuo metu jis taip pat yra „Moeder and Kind“ kolektyvo narys. Šokėjas-choreografas nuolatos gilina žinias ir įgūdžius įvairiose srityse: teatre, šokyje, kino mene, režisūroje bei aktyviai bendradarbiauja su įvairaus profilio menininkais.
Po spektaklio „Vader“, kuriuo šokėjas-choreografas ir pradėjo savo karjerą “Peeping Tom” trupėje, iš dalies likusios nepanaudotos medžiagos Brandon sukūrė spektaklį „Subdued“. Už šį spektaklį Kopenhagos tarptautiniame choreografijos konkurse jis buvo apdovanotas už išskirtinį atlikimą. 2016 m. Brandon Lagaert gavo „BILL Award“, skirtą jauniesiems Belgijos menininkams.

Kauno šokio teatras „Aura“ – pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, įkurtas 1982 m. „Aura“ dalyvavo daugelyje tarptautinių renginių, reprezentavo Lietuvos šiuolaikinį šokį 28 užsienio valstybėse (Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir kitose), pasirodė apie 160 festivalių scenose. „Auros“ kūrybinė veikla įvertinta virš 50 miesto, šalies ir tarptautiniais apdovanojimais. 2012 m. bendras Kauno bienalės ir „Auros“ projektas „Judanti tekstilė“ buvo įvertintas kaip vienas sėkmingiausių ES finansuotų projektų. Nuo 2014 m. „Aura“ teatro trupė tapo tarptautine, jai šiuo metu priklauso profesionalūs šokėjai iš įvairių pasaulio šalių – Prancūzijos, Japonijos, Brazilijos, Lietuvos ir kt.
Teatro meno vadovė – choreografė, pedagogė Birutė Letukaitė išraiškos šokio mokėsi pas Kirą Daujotaitę ir 10 metų šoko jos vadovaujamame kolektyve „Sonata“. 2006 m. Birutė Letukaitė buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklio „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“ choreografiją, o 2008 m. tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate. 2013 m. choreografė Birutė Letukaitė gavo antrąjį „Auksinį scenos kryžių“ už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną ir Kauno miesto kultūros ir meno premiją
https://aura.lt/

Choreografija: Brandon Lagaert
Muzika: Felix Machtelinckx
Kostiumai: Kristina Čyžiūtė-Svirskienė
Šviesų dizainas: Vladimiras Šerstabojevas
Kauno šokio teatras AURA:
Arno Verbruggen (Belgija), Hayleigh Smillie (Škotija), Hueng Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Laura Cornejo (Brazilija), Lin van Kaam (Norvegija), Marine Fernandez (Prancūzija), Matthew Livingston (JAV), Natsuho Matsumoto (Japonija), Thibault Rousselet (Prancūzija)
Foto: Kristina Čyžiūtė
Finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba / Lithuanian Ministry of Culture and Lithuanian Culture Council
Trukmė: 45 min.
Premjera: 2019-11-29, Kaunas

Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=F6Y7ey8hUgc
 

Festivalis PLArTFORMA: Šokio spektaklis „Deginanti trintis“ / Šokio teatras „Aura“