Renginiai

Festivalis „Plartforma”| Le Cirque Plein d’Air. Cirko ir muzikos spektaklis „Baltringue“

17 rugsėjo 2019 12:00

“baltringue” (pranc.) – cirko palapinės montuotojas.
Šiame mažame cirke išgirsi lietų, šalia įsitaisiusio žiūrovo kvėpavimą ir juoką…
Jis kupinas trapios meilės, įsitaisiusios ant dviejų didelių stipraus vyro rankų, mažutės moters pečių ir muzikanto pirštų. Čia viskas regima, viskas juntama, viskas yra šalia.
Atvykęs į kaimo aikštę mažytis cirkas atskleidžia gyvenimo kelyje magiją, savo istoriją ir kasdienybę. Ši gyvenimo karuselė palengva dėliojama fantastiškų cirko artistų numerių pagalba. Kiekvienas čia turi savo istoriją ir šlovės akimirką, o mažam seniai praėjusias dienas menančiam cirkui gyvybės įpučia didžiuliai žygiai iš praeities. Laimės kupina atminties mugė, akrobatinis kabaretas – tai kvietimas dar kartą paklajoti po vaikystės svajones, ir, visų svarbiausia, jomis gyventi.

„Cirque Plein d’Air” – 2008 metais susikūrusi prancūzų cirko trupė, save apibūdinanti kaip naujojo cirko atstovus, siekiančius išsaugoti du tradicinio cirko aspektus: scenos apskritumą ir klajokliškumą. Pats trupės pavadinimas – simboliškas: išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „pilnas oro cirkas“. Aplink pasirodymams skirtą jurtą susispietusi trupės stovykla – jų darbo ir kasdienos erdvė, o nedidelė jurtos struktūra leidžia su spektakliais keliauti po gausybę skirtingų vietų: festivalius, teatrus, kultūrines programas, mokyklas ar net ligonines. Naujasis „Cirque Plein d’Air“ kūrinys „Baltringue“ išsaugo pagrindines cirko kompanijos vertybes: intymumą, artumą ir draugiškumą.

Artistai: Anne Desmoucelles, Joseph Defromont, Simon Morant
Technikai: Jean-Daniel Hélian, Inouk Crespin
Režisierius: Damien Caufepé
Konstruktoriai: Joseph et Martin Defromont, Patrick Jouhannet, Anne Desmoucelles
Kostiumai: Mathilde Defromont
Grafika: Thibault Prugne
Foto: Philippe Laurençon, Benoît Martrenchar
Ko-prodiuseriai: CRRF André Lalande à Noth, Centre Culturel PNAC Boulazac-Aquitaine, Association A4 à St Jean d’Angely, La Mégisserie-EPCC Vienne-Glane, OARA
Rėmėjai: DRAC Nouvelle-Aquitaine, OARA, Région Nouvelle-Aquitaine, Adami, La Palène à Rouillac, Institut Français
Premjera: 2018
Trukmė: 70 min.
https://cirquepleindair.fr

Vaikams nuo 5 metų

Festivalis „Plartforma”| Le Cirque Plein d’Air. Cirko ir muzikos spektaklis „Baltringue“