Renginiai

Festivalis „Plartforma”| Granhøj Dans. Šokio spektaklis „Ieva ir Adomas“ (Danija)

15 rugsėjo 2019 19:30

Spektaklis 2019 m. apdovanotas Danijos scenos meno apdovanojimu REUMERT geriausio Metų šokio kategorijoje.

Gana nuogas duetas. . .
Spektaklis, kuris, kontrastuodamas su virtualybe, rodo tikrą nuogumą scenoje!
Šiandien matome kaip jauni žmonės apsinuogina socialinėje erdvėje. Visų atspalvių pornografija yra lengvai prieinama ir vartojama dideliais kiekiais. Akivaizdu, kad kai kalbame apie nuogą kūną virtualioje kultūroje nebėra jokio apsimetinėjimo ir ribų.
Tačiau tuo pat metu vaikai ir jaunimas yra atleidžiami nuo lankymosi duše mokykloje. Jauni vyrai ir moterys treniruoja savo kūnus sporto centruose, tačiau gėdijasi po to būti nuogi duše.
Kitaip tariant, mes turime persvarstyti savo santykį į natūralų kūno nuogumą.

Granhøj Dans – tarptautiniu mastu pripažinta Danijos šokio trupė. Jos meno vadovas ir choreografas Palle Granhøj kuria glaudžiai bendradarbiaudamas su šokėjais. Kiekvieno jo spektaklio pagrindas – autorinė obstrukcijos technika, per pastaruosius 30 metų pagimdžiusi 36 originalius kūrinius. Remdamasis aukščiau minėtu darbo metodu, choreografas transformuoja atlikėjų judesius, ribodamas jų veiksmus, atskleisdamas vidinius jų asmenybės sluoksnius ir tokiu būdu išryškindamas žmogiškąją būtį. Užuot eksponavęs šokėjų plastiką ir choreografijos ypatybes, P. Granhøj scenoje siekia atskleisti vyrus ir moteris, tokius, kokie jie yra: tikrus, gyvus ir sudėtingus. Palle Granhøj darbai jau pristatyti 49 pasaulio šalyse.

Palle Granhøj spektaklis, sukurtas bendradarbiaujant su šokėjais / A performance by Palle Granhøj created in close cooperation with the dancers:

Sofia Pintzou ir Mikolaj Karczewski
Vizualinė kompozicija: Ciprian Ciuclea
Garso takelis: Rachmaninoff, Maria Eshpay played by Maria Eshpay (piano) and Peter Hudler (cello), Apollo 8 – Genesis Reading.
Rėmėjai: Danish Arts Foundation, Augustinus Foundation, Wilhelm Hansen Foundation, Beckett Foundation
Ko-produkcija ir rezidencijos: SPAM Porcari (IT), Nordic Theatre Laboratory, Odin Holstebro (DK), Teaterøen Copenhagen (DK), Delphi Berlin (DE)
Padėka: Carsten Marvig, Sven Erik Henningsen, Roberto Castello, Elena Pisu, Alessandra Moretti, Eugenio Barba og Odin Teatret, Don Gnu & Nikolaus Schneider
Premjera: 2019
Trukmė: 60 min.
http://www.granhoj.dk/

Nuo 14 metų / Age from 14 years up

Festivalis „Plartforma”| Granhøj Dans. Šokio spektaklis „Ieva ir Adomas“ (Danija)