Renginiai

BLON| filmas MAITINTOJA

12 balandžio 2019 18:30

N-13 / 1 h 34 min / 2017 / Drama / Kanada, Airija, Liuksemburgas

Subtitrai: lietuvių kalba

Angelinos Jolie prodiusuotas ir Oskarams nominuotų kūrėjų („Kelso abatijos paslaptis“, „Jūros daina“) naujas, laukiamas pilno metražo filmas pagal Deborah Ellis romaną.

„Maitintoja“ pasakoja apie vienuolikmetę mergaitę Parvaną, kuri gyvena su savo šeima mažyčiame vieno kambario bute, karo draskomame Kabule, Afganistane. Valdžioje – Talibano režimas. Parvana auga klausydamasi tėvo pasakojimų, kuris turguje uždarbiauja skaitydamas ir rašydamas laiškus.

Parvanos gyvenimas negrįžtamai pasikeičia, kai vieną dieną areštuoja jos tėvą. Šioje šalyje moterims neleidžiama iš namų išeiti be vyro – Parvanos šeima nebegali nei užsidirbti, nei nusipirkti maisto. Norėdama padėti savo šeimai, Parvana nusprendžia nusikirpti plaukus ir apsimesti berniuku, ji tampa šeimos maitintoja. Ir, nors jai gresia būti atpažintai, Parvana įveikia visas kliūtis, kad išgelbėtų tėvą.

„Maitintoja“ – nuostabus pasakojimas apie moters stiprybę ir kūrybingumą akistatoje su priespauda, akcentuojantis Afganistano grožį, istoriją ir kultūrą

Režisierė – Nora Twomey

Scenarijaus autoriai: Anita Doron, Deborah Ellis

Prodiuseriai : Anthony Leo, Tomm Moore, Andrew Rosen, Paul Young

Gamintojas: Aircraft Pictures, Cartoon Saloon, Mélusine Productions

BLON| filmas MAITINTOJA