Renginiai

„ArleKinas” Kino Draugės: filmas „Nes ji yra moteris”

07 kovo 2019 18:00

Seansų ciklas KINO DRAUGĖS – filmai moterims ir apie moteris – atidarymas su filmu „NES JI YRA MOTERIS”.

Kino industrijos pasaulis vis dar vystosi pagal vyriškos lyderystės dėsnius, tačiau didėjantis dėmesys moterų kūrybai, moteriškoms aktualijoms ir problemoms vis stipriau matomas tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje. Susitelkime puikiems vakarams prie kino ekrano Klaipėdoje, pasilepinkime moteriška draugija ir palaikykime kūrybiškas idėjas!

Nes ji yra moteris (On the Basis of Sex)
N-13 / Drama, biografinis / JAV / 2019 / angl.k., liet. sub. / 120min

1956 m. rudenį Ruth Bader Ginsburg (ją vaidina Felicity Jones) tampa Harvardo universiteto teisės fakulteto pirmakurse – viena iš devynių merginų maždaug 500 vyrų kurse. Prieš 60 metų visiems buvo įprasta, kad šeimą finansiškai išlaiko vyras, o moteris yra namų šeimininkė, kurios rūpestis – buitis ir vaikai. Nuoširdžiai tikėdama, kad toks požiūris riboja visų pirma jos pačios dukters galimybes gyvenime, Ruth nuolat ir aršiai su tuo kovojo.
Tačiau netgi puikūs akademiniai pasiekimai nesulaužė įsišaknijusių stereotipų: diplomuotos Harvardo auklėtinės nenorėjo samdyti nė viena teisės firma Amerikoje. Atsiradus laisvo laiko, Ruth visą savo dėmesį vėl sutelkė į didįjį tikslą: diskriminacijos lyties pagrindu panaikinimą. Ir nors ši užduotis tuomet atrodė kaip utopija, Odesos žydo šeimoje užaugusi užsispyrusi niujorkietė galų gale nugalėjo sistemą ir privertė visus suprasti, kad laisvė ir lygios galimybės yra visų žmonių, ne tik vyrų, privilegija.
Tiesa, laisvė, užsispyrimas ir už gyvenimą didesnės svajonės – biografinėje juostoje „Nes ji yra moteris“. Premjera Lietuvoje – kovo 8 dieną.

Režisierė: Mimi Leder
Vaidina: Armie Hammer, Cailee Spaeny

„ArleKinas” Kino Draugės: filmas „Nes ji yra moteris”