Renginiai

10-tasis tarptautinis teatro festivalis „JAUNO TEATRO DIENOS”

08 birželio 2022 10:00

[English below]

Teatro festivalis „Jauno teatro dienos“ kasmet Klaipėdoje sutelkia tarptautinę keliasdešimties menininkų komandą, kuri savo teatriniais eksperimentais stebina miestiečius. Įvairias Klaipėdos erdves per dešimtmetį jau aplankę festivalio renginiai šiemet grįžta į istorinį uostamiesčio centrą – Senąjį turgų. Būtent turguje, kur nuo XVIII amžiaus vyksta kultūriniai ir prekybiniai mainai, vyks teatrališkas, muzikalus ir žaismingas „Jauno teatro dienų“ gimtadienis – nemokamuose jubiliejaus renginiuose kviečiami dalyvauti miesto gyventojai ir svečiai.

PROGRAMA:

Birželio 9d.

 18.00 Nemokama EKSKURSIJA „Senojo turgaus istorijos“ (gidė A. Abramovičienė).
Senasis turgus – tai vieta, kurioje jau nuo XVIII a. verda gyvenimas. Čia visada vyko prekyba, kūrėsi parduotuvėlės, dirbtuvės, amatininkai ir karčiamos. Čia iki šiol šurmuliuoja prekeiviai ir pirkėjai, vyksta derybos ir skamba pokštai. Ekskursija tiks visiems, kurie nori susipažinti su Senuoju turgumi ir kartu patyrinėti jau 300 metų trunkančią istoriją. Reikalinga išankstinė registracija: agne@jtd.lt

Birželio 11d. Festivalio gimtadienio šventė Senajame Turguje:

 11.00 Senojo Turgaus 300 metų minėjimas. Muzikinis sveikinimas „TABULAS MUSICA” („Æmotion Theatre”) ir kt.

Nuo ankstaus ryto Senojo turgaus pirkėjus ir pardavėjus pasitiks LMTA vaidybos studentai su muzikiniu spektakliu, kuris susideda iš įvairaus žanro dainų ir ritminių kūrinių, padedančių atskleisti žmonių bendrystės temą. Jaunieji aktoriai kvies visus prisijungti ir atvykti į vakare prasidedančią šventę. (Rež. V. Masalskis)

 16.00 Sveikinimo žodis (Klaipėdos jaunimo teatras)

 LMTA VAIDYBOS STUDENTŲ IŠ UKRAINOS MUZIKINĖ GRUPĖ:
6 aktoriai iš skirtingų Ukrainos vietų atvyko tęsti studijų į Lietuvą. Jų grupė neturi pavadinimo, nes svarbiausia ne kas dainuoja, o ką dainuoja. Festivalio lankytojus jie supažindins su liaudiška ir autorine ukrainiečių muzika, kuri apie juos papasakos daugiau nei bet kokie žodžiai.

 JTD KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ DARBŲ PERŽIŪRA (1 grupė)

 17.00 KREIVOS MUZIKOS ORKESTRAS (Klaipėdos dramos teatro muzikinė grupė):
KMO – muzikinis vienetas, skambantis visose progose. Galintis groti gulsčiai ir statmenai, tiesiai ir kreivai. Nuo krikštynų iki laidotuvių, nuo skyrybų iki vestuvių. O labiausiai tinkantys, kada nereikia groti.

 JTD KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ DARBŲ PERŽIŪRA (2 grupė)

18.00 „LAIŠKAI MAČERNIUI” („Æmotion Theatre”)
Muzikiniame spektaklyje skambančias aktorių dainas – sukurtas iš V. Mačernio eilių, atliks teatralizuotas gitarų orkestras. (Rež. V. Masalskis)

 JTD KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ DARBŲ PERŽIŪRA (3 grupė)

19.00 „JOMARKĄ ATIDAROM” – teatralizuotos estafetės (Taško teatras)Legendiniai personažai iš legendinės pjesės „Amerika pirtyje“ užkurs jums tikrą pirtį! Geraširdžiai žydukai su mažuoju orkestrėliu linksmins jus gyva muzika ir privers prasimankštinti linksmose varžybose. Tad kaip bekampiai pasakytų: „Kraunam šmutkes ir pirmyn!”

20.00 „HIT-KICK” (gypsy jazz)
Į kolektyvą susibūrę trys talentingi jaunuoliai, naujam gyvenimui prikelia senuosius hitus ir juos meistriškai pateikia Gypsy Jazz ritmu. Šios grupės fenomenalumas – klausytojų įvairovė. Vieną vakarą, tai gali būti ramiai besišnekučiuojantys ir gurmaniškus patiekalus ragaujantys ar egzotiškus gėrimus gurkšnojantys žmonės, o sekantį – tas pats trio, savo muzikine energija ir gera nuotaika kelia iš sėdimų vietų net ir pačius tingiausius muzikos gerbėjus.

JTD KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ DARBŲ PERŽIŪRA (4 grupė)

21.00 KOPA (indie/alternative)
Kopos neatsirado iš niekur. Vėjas jas sunešė iš mažų smėlio dalelių. „Kopa” – ne išimtis. Skirtingi, bet tuo pačiu panašūs žmonės vedami meilės muzikai ir kūrybai, atsitiktinai atsidūrė toje pačioje vietoje. Dažnai repeticijas pradedant nuo improvizacijos, netyčia gimsta gražūs dalykai, kuriais norisi dalintis, o pati improvizacija neįmanoma be klausymosi, o klausytojus būtent tam ir kviečiam – stovint kopų viršūnėse klausytis ir leisti sau patiems patirti.

BALTASIS KIRAS (indie/folk/rock)
Apie save rokenrolo kolektyvas iš Vilniaus sako taip: „2008 metais ėmėm groti suėję į lietuviškosios Zapos – Liudo Giros kiemelį, priešais Švietimo ministeriją. Pasivadinom lygiai kaip tašių firma, nuo tada esam rokenrolo grupė. Per visą grupės gyvavimo laikotarpį kartu skrido per trisdešimt muzikantų iš visos Lietuvos, jie keitėsi, rotavosi, augo ir papildė vienas kitą, vieni užsibūdavo per ilgai, kiti buvo išprašyti iš backsteidžo, bet galų gale BK grupės nariai, pirmiausia, yra būrys draugų, kelioms akimirkoms pakylančių į paukščio skrydį. Muzika padeda neužsimiršti ir judėti tikriau…

Visi renginiai yra nemokami. Renginio organizatorius pasilieka teisę keisti programą.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Kultūros fabrikas. Detali informacija apie JTD renginius – www.jtd.lt

Every year, international theater festival “Young Theater Days” gathers an international team of several dozen artists in Klaipėda, which surprises the citizens with its theatrical experiments. This year, the festival events, which have visited various areas of Klaipėda for a decade, are returning to the historic center of the port city – the Old Market. Since the 18th century the Old Market was the place where cultural and trade exchanges have taken place, therefore, a theatrical, musical and playful birthday of the Young Theater Days will take place – residents and guests of the city are invited to join in the free anniversary events.

PROGRAM:

June 9th

18.00
Free tour in Lithuanian „Stories of the Old Market” (guide A. Abramovičienė). Pre-registration required: agni@jtd.lt. Limited places.

June 11th
Festival birthday party in the Old Market:

11:00
Celebration of the 300th anniversary of the Old Market. Tabulas Musica („Æmotion Theatre”) musical greeting, etc.

16:00
Welcome speech (Klaipeda Youth Theater)
Musical group of LMTA acting students from Ukraine
Performance of JTD Creative Workshops (Group 1)

17:00
Kreivos muzikos orkestras (Klaipėda Drama Theater Musical Group)
Performance of JTD Creative Workshops (Group 2)

18:00
Letters to Mačernis („Æmotion Theater”)
Performance of JTD Creative Workshops (Group 3)

19:00
 „We are opening Jomark!” – theatrical relays (Taškas Theater)

20.00
Hit-Kick (gypsy jazz)
Review of JTD Creative Workshops (Group 4)

21.00
Kopa (indie / alternative)
Baltasis Kiras (indie / folk / rock)

All events are free. The organiser of the event reserves the right to change the program.

10-tasis tarptautinis teatro festivalis „JAUNO TEATRO DIENOS”