Naujienos

„Žiemos ekranai” – dabarties laiko paieškos Klaipėdoje

Festivalis „Žiemos ekranai” jau tapo gero, intelektualaus ir aktualaus kino mėgėjų svarbiausiu žiemos renginiu. Neaplenkdamas Klaipėdos, festivalis kviečia į seansus visą savaitę nuo vasario 3 d., (pirmadienio) iki 8 d., (šeštadienio) ArleKino salėje, Kultūros fabrike.

Pristatydamas programą Prancūzų instituto direktorius Jean-Marie Sani teigė, jog šiais metais festivalyje bus rodoma per 30 filmų. „Dabarties laiko beieškant“ (nuoroda į M.Prousto romaną ‘Prarasto laiko beieškant’) yra pagrindinė festivalio tema: „Kinas yra labai svarbu mūsų visuomenėje. Jis padeda mums suprasti pasaulį, aplinką, įvykius, kurie vyksta ir galiausiai patiems pagalvoti apie tai, kas mus supa.“

Festivalio programos sudarytoja Eglė Čepaitė pasakojo, kad festivaliui atrinko tuos filmus, kurie išsiskyrė menine verte, išskirtine kino kalba, sulaukė žiūrovų ir kritikų įvertinimų. Daugelis iš rodomų filmų yra laimėję prestižinių apdovanojimų, jie atspindi vyraujančią šių laikų dvasią, geismą išgyventi akimirkos pilnatvę, pavergia nuoširdumu, laisvumu: „Pagrindinėje programoje pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba.”

Siekiant atspindėti šiuolaikinio prancūzų kino tendencijas, programoje vyrauja žanrų ir temų įvairovė: nuo milijonines žiūrovų minias sužavėjusių ir sugraudinusių komedijų „Nematomos“ ar „Edmondas” iki Kanų kino festivalio paralelinėse programose sužibėjusių filmų “Alisa ir Meras”, „Klajojanti Siela” ar „Esminis Poreikis”. Programoje rasite ir Lokarno kino festivalyje žiūrovų simpatijas pelniusios biografinės dramos „Kamilė” seansą bei jau pripažintų režisierių naujausius darbus „Neįmanoma meilė”, „Notre Dame”, „Jaunystės svajos“. Klaipėdiečiai išvys ir retrospektyvinės programos seansą „Ožka“ (rež. La Chevre, 1981 m.).

Daugiau informacijos apie festivalio programą Klaipėdoje rasite čia: Informacija

Bilietai platinami Tiketos kasose, o jūsų patogumui Tiketos kasa veikia ir Kultūros fabriko 1 aukšte. Bilietus internetu galite įsigyti čia: Bilietai

„Žiemos ekranai” – dabarties laiko paieškos Klaipėdoje