Naujienos

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis iškeliauja į kitus Lietuvos miestus

Prieš kelias dienas sostinėje pasibaigęs ir geriausius konkursinių programų filmus paskelbęs 10-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis spalio 15 dieną, ketvirtadienį, pradeda kelionę po kitus Lietuvos miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį ir Ukmergę. 

„Džiaugiamės šių metų tarptautine konkursine programa bei specialiąją programa „Filmukai vaikams“, kurios buvo puikiai sutiktos Vilniuje ir tikimės, kad kitų miestų žiūrovai taip pat susidomės šiais filmais“, – sakė festivalio direktorė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Festivalio programos sudarytojų kruopščiai atrinkti tarptautinės konkursinės programos filmai nagrinėja temas, jaudinančias šiandieninį pasaulį – pabėgėliai, emigrantai, patriotizmas, savosios tapatybės paieška, karas Ukrainoje. Tai tik kelios temos, kurias gvildens 45 vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai, atkeliavę iš skirtingų pasaulio šalių. Aštuonios tarptautinės konkursinės programos žiūrovams atskleis, koks netikėtas, įvairus ir įdomus gali būti trumpo metro filmas.

Festivalio apdovanojimų ceremonijos metu tarptautinė žiuri komisija paskelbė geriausią vaidybinį, dokumentinį ir animacinį filmą bei skyrė specialaus paminėjimo apdovanojimą dar vienam juos sužavėjusiam filmui. Geriausi festivalio filmai, išdėlioti po aštuonias konkursines programas, pasieks ir kitus Lietuvos miestus. Prancūzų režisieriaus Clément Tréhin-Lalanne filmas „Aisa“ apie nelegaliai šalyje gyvenančią kongietę atėjusią į gydytojo apžiūrą, pripažintas geriausiu vaidybiniu filmu. Tarptautinė žiuri olandų režisierės Mea de Jong filmą „Jei mamai negerai, niekam negerai“ išrinko geriausiu dokumentiniu filmu. Režisierė vaizduoja jos šeimos keturių kartų moterų, išsivertusių be vyrų, portretus ir bando atskleisti šios tradicijos priežastis. Geriausiu animaciniu filmu pripažintas „Simfonija nr. 42“ (rež. Reka Bucsi, Vengrija). Netradicinio siužeto filmas pateikia 47 smulkius, asociatyvius nutikimus, kurie pasakoja apie žmogaus ir gamtos santykį. Specialaus paminėjimo apdovanojimą šiais metais gavo juosta „Iškyla“ (rež. Jure Pavlović, Kroatija). Filmas pasakoja apie berniuką vardu Emiras važiuojantį į įkalinimo įstaigą aplankyti ten kalinčio savo tėvo.

Mažiesiems žiūrovams nuo trejų metų skirta programa „Filmukai vaikams“, atkeliavo iš garsiausio trumpametražių filmų festivalio Clermont-Ferrand Prancūzijoje, turinčio ilgametę patirtį ruošiant filmų programas vaikams. Šią programą sudaro ne tik smagūs ir gražiai nupiešti animaciniai filmai, bet ir vaidybinis filmas, vaizduojantis, kaip aklas vyras gaudo žuvelę sudužus akvariumui, dokumentinis filmas apie kompostavimą ir vienas eksperimentinis – kupinas abstrakčių figūrų, spalvų ir kompozitoriaus bei muzikanto Steve’o Reicho muzikos žaismo. „Filmukai vaikams“ neįkyriai ir nenaiviai supažindina vaikus su įvairiomis temomis ir ugdo naują kino žiūrovų kartą. 

Spalio 15-18 d. Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmai bus rodomi Kauno kino teatre „Romuva“, Klaipėdos kultūros fabrike, Panevėžio kino centre „Garsas“, Šiaulių dailės galerijoje ir Ukmergės kultūros centre.  

Apie festivalį:

10-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra didžiausias Baltijos šalyse, pristatantis geriausius trumpus filmus iš viso pasaulio. Festivalis vyks 2015 m. spalio 7–11 dienomis Vilniuje ir spalio 15 –18 dienomis Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje. Daugiau informacijos: www.filmshorts.lt

Dovilė Grigaliūnaitė
Komunikacijos koordinatorė

10-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

+370 670 10 584
dovile@filmshorts.lt

www.filmshorts.lt

 

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis iškeliauja į kitus Lietuvos miestus