Naujienos

Vasaris “Kultūros fabrike” šypsosis kino mėgėjams

Ir taip trumpas vasario mėnuo kūrybiniame inkubatoriuje “Kultūros fabrikas” prabėgs greičiau nei įprastai. Mat kaip niekada anksčiau gausus ir savo tematika įvairus repertuaras neleis nuobodžiauti nė vienam miestelėnui. Šįkart menų dirbtuvės kviečia apsilankyti net dviejuose kino festivaliuose, Klaipėdos jaunimo teatro premjerose, kas mėnesį “Kultūros fabrike” organizuojamame komunikacijos seminare, Animacijos ir video žaidimų festivalyje bei kituose renginiuose.

Gera žinia kino mylėtojams – vasario 6-tą (penktadienį) į Klaipėdą atvyksta per įvairius Lietuvos miestus keliaujantis prancūzų kino festivalis “Žiemos ekranai”. Net tris dienas vyksiančio festivalio metu žiūrovai kviečiami pažvelgti į kiną moters žvilgsniu – aistringu, mylinčiu, rūpestingu, o kartais kerštingu ir sumišusiu… Mat šiemet jau 10-tąjį kartą surengtas ir brandų jubiliejų švenčiantis kino festivalis ir jo organizatoriai programą skiria moterims ir istorijoms apie jas. Todėl žiūrovai išvys Nicole’ės Garcia – režisierės, aktorės ir scenarijaus autorės retrospektyvas, o islandų kilmės režisierė Solveig Anspach pasakos apie dvasios laisvės ieškojimą juostoje “Atvira moteris Lulu” kartu su žaviąja Karin Viard. Taip pat klaipėdiečiai į moteris galės pažvelgti talentingų režisierių juostose – programoje pasirodo kino kūrėjas Cristoph’as Honoré ir itin jausmingos “Metamorfozės”. Jaunesnius žiūrovus (ir ne tik) “Žiemos ekranai” kviečia susipažinti su šmaikščia Marguerite’os Abouet ir Clément’o Oubrerie grafinio romano adaptacija “Aja iš Jopugono” – čia žavės ne tik klasika tapę personažai, bet ir afrikietiški garsai, pašaipus žvilgsnis į Dramblio kaulo kranto gyventojų kultūrą.

Festivalis, įsikūręs “Prancūzų institute Lietuvoje”, kaip ir kasmet, ištikimas autoriniam kinui, o turtinga programa, kupina rimto lengvumo ir atspindinti visuomenei svarbias temas. Beje, šiemet pirmą kartą žiūrovai kviečiami į “Kultūros fabrike” vasario 8 d. vyksiantį festivalio uždarymą. “Žiemos ekranai” bus užbaigti šmaikščia ir labai giedra Marc’o Fitoussi juosta “Šėlionės Paryžiuje”.

 

“Kultūros fabrikas” žiūrėti gerą kiną kvies ir meilės dieną – vasario 14 d. (šeštadienį) 20 val. vyks “Animacinė Valentino diena”, organizuojama Tarptautinio animacinių filmų festivalio “TINDIRINDIS”. Jo metu bus rodoma net 10 trumpų ir nuotaikingų filmų, kuriuose nagrinėjami suaugusiesiems aktualūs gyvenimo klausimai: meilė, santykiai, jausmai. Taip pat filmuose atskleidžiami viduje tūnantys demonai. Tad nesvarbu, vienas ar su pora – visi čia ras sau kažką artimo, juk kiekvienas mūsų turime viduje demonų.

Vasario 28 d. (šeštadienį) 20 val. į atidarymo šventę miestelėnus kviečia ką tik veiklą pradėjęs uostamiesčio kino klubas “8.1/2”, sieksiantis suburti aktyvią kino mylėtojų bendruomenę Klaipėdoje. Kino klubas ketina organizuoti įvairaus pobūdžio filmų peržiūras, inicijuoti interaktyvius kino renginius ir inovatyvius projektus. Veržli ir jaunatviška klubo komanda kino meno gerbėjams siūlys ne tik žiūrėti filmus, bet ir įsitraukti į edukacinę veiklą – susitikti su režisieriais, aktoriais ir kitais kūrybinės grupės nariais bei kultūros veikėjais. Skatins diskusijas ir bendravimą. O svarbiausia – kūrybiniame inkubatoriuje “Kultūros fabrikas” savo veiklą pradedantis kino klubas “8.1/2” ryžtasi užpildyti universitetinio miesto spragą – atverti neformalią kultūrinę erdvę klaipėdiečiams, kaip alternatyvą ekranus užplūdusiam komerciniam kinui.

Taip pat “Kultūros fabrike” šį mėnesį startuos kiek kitoks, itin žaismingas renginys – Baltijos jūros ir Šiaurės šalių Animacijos ir video žaidimų festivalis “Beautiful land of Nevermind” (liet. Nuostabi nerūpestinga šalis). Pirmą kartą vyksiantis festivalis klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks vasario 19-22 dienomis. Čia atvykusieji turės galimybę pasimėgauti pasaulinio lygio animacija, o vos per keturias dienas bus parodyta įspūdinga, Lietuvoje dar nematytų animacinių filmų programa, kurioje numatytos net kelios animacinių filmų premjeros. Festivalio metu bus pristatyta geriausiai tarptautiniuose festivaliuose įvertinta ir naujausia pilno metro animacija, kuri dėl nagrinėjamų temų turėtų sudominti ir vyresnę auditoriją. Renginį vasario 19 dieną atidarys išskirtinė suomių ir prancūzų prodiuserių bei režisierių sukurta animacinė premjera “Mumiai Rivjeroje”. Žymios suomių iliustratorės ir rašytojos Tovės Jansson 100 metų jubiliejui skirtas Hannos Hemila ir Xaviero Picardo filmas pasakoja apie nuostabių personažų Mumių nuotykius. O mažiausi animacijos gerbėjai Šeimos dieną matys ypatingus filmukus vaikams. Taip pat Animacijos ir video žaidimų festivalio metu bus rengiami susitikimai su animacijos bei video žaidimų kūrėjais.