Naujienos

Uostamiestis vilioja galimybe nuobodų biurą iškeisti į modernią aplinką

Lietuvoje vis labiau populiarėja bendradarbystės erdvės, kuriose tradicinės biuro patalpos keičiamos į modernią aplinką, siūlančią įvairias aptarnavimo paslaugas, šiuolaikišką interjerą bei kitus privalumus.

Uostamiestyje tokias erdves šiuo metu siūlo penkios įmonės, dar viena ateityje turėtų įsikurti rekonstruojamose buvusios „Švyturio“ alaus daryklos patalpose.

Šios erdvės patrauklios ne tik biurų neturintiems žmonėms, tačiau ir tiems, kam darbas biure pabodo, tačiau pasiimti atostogų galimybės nėra. Todėl darbo vietos nuoma tampa tikru išsigelbėjimu.

Vasaros laikotarpiu mieste siūlomas bendradarbystės vietos pasirinkimo diapazonas tampa dar vienu į Klaipėdą žmones kviečiančiu atvykti faktoriumi.

„Teigiama, kad Klaipėda jau yra tapusi nuotolinio darbo sostine. Ji ir jos apylinkės vasaros metu yra atradimas kultūros, meno, sporto, gamtos, jūros, gero maisto mylėtojams“, – teigė kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ verslo klientų vadovė Lina Jonušauskienė.

Pašnekovės teigimu, į „Kultūros fabriko“ darbostogų erdves vasarą atvykta žmonės ne tik iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir užsienio.

„Darbostogų erdvėmis naudojasi tiek pavieniai darbostogautojai, tiek įmonės, siekiančios pakeisti įprastą darbo vietą bei sustiprinti komandą“, – kalbėjo L. Jonušauskienė.
 

Renkasi miesto svečiai

Nors bendradarbystės erdves siūlančios įmonės teigia, jog norinčiųjų įsikurti jų patalpose netrūksta, paslauga populiaresnė tarp miesto svečių.

„Darbo erdvių nuomos paslauga labiau domisi į Klaipėdą atvykstantys kitų miestų, pavyzdžiui, Vilniaus, gyventojai. Dažniausiai tai naujai susikūrusios įmonės, vadinamieji startuoliai arba naujus filialus Klaipėdoje kuriančios didesnės įmonės“, – teigė Klaipėdos mokslo ir technologijų parko vadybininkė Živilė Andriušaitienė.
 

Pasak jos, vasarą jaučiamas padidėjęs trumpalaikės darbo erdvių nuomos poreikis, kai į Klaipėdą atvyksta kelių asmenų grupė ir pailsėti, ir pasidarbuoti. Tačiau taip pat turime nuolatinių darbo erdves besinuomojančių žmonių, kurie įsikuria verslo inkubatoriuje esančioje fiksuotų darbo vietų patalpoje laikotarpiui nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko vadybininkė taip pat pridūrė, jog žmonių, kurie per metus naudojasi siūlomomis bendradarbystės erdvėmis, skaičius priklauso nuo to, kiek patalpose įsikuria ilgalaikės darboviečių nuomos ieškotojų.

„Esant mažai kaitai – 4 fiksuotų darbo vietų klientai, esant didesnei kaitai – iki 10 klientų per metus“,- kalbėjo Ž. Andriušaitienė.
 

Vieta skleistis

Kai kurios uostamiestyje įsikūrusios bendradarbystės erdvės suteikia galimybę dirbti tik tam tikrų profesijų atstovams, taip duodamos šansą mieste plėtotis įvairialypiam profesionalų ratui.

Pavyzdžiui, miesto kultūros traukos centru tapusiame „Kultūros fabrike“ laukiami kūrybinių industrijų atstovai, taip siekiama skatinti jų verslumą bei leisti šių profesijų atstovams tapti versliais ir sėkimingais.

„Kultūros fabrike“ yra sėkmingai įsibėgėjusi kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programa, kurios paskirtis – remti pradedančiuosius menininkus ir kūrybinių industrijų verslus, veikiančius scenos menų, kino, dizaino, mados, fotografijos, architektūros srityse, sumažinant riziką jų verslo pradžioje, padedant jiems įgauti verslumo įgūdžių bei žinių„, – teigė “Kultūros fabriko” atstovė L. Jonušauskienė.
 

Anot specialistės, ši bendradarbystės erdvė yra tapusi tikra kūrybinių idėjų kalve.

„Kultūros fabrikas“ yra jaunų verslų starto pradžios vieta. Čia kasdien darbuojasi apie 100 žmonių”, – kalbėjo pašnekovė.

Bendradarbystės erdvės taip pat itin patrauklios verslo naujokams – tiems, kas dar tik plėtoja savo idėjas ir neturi galimybės investuoti į nuosavas biuro patalpas.

Inovacijų agentūros „Spiečius“ Regioninės verslo transformacijos skyriaus projektų vadovė Indrė Kazlauskienė, koordinuojanti Klaipėdos skyrių, teigė, jog bendradarbystės erdvėse pradedantieji verslininkai turi galimybę atsiskleisti ir plėtoti savo verslus.

„Spiečius“ nėra tipinė bendradarbystės erdvė, tai Inovacijų agentūros įkurta aktyvaus verslo erdvė, kurioje darbuotis gali tik verslininkai. „Spiečiaus“ nariu gali tapti ne kiekvienas: prisijungti prie mūsų bendruomenės kviečiame smulkiuosius ir vidutinius verslininkus, įsteigusius savo verslą ne vėliau kaip prieš 5 metus arba vykdančius individualią veiklą. Norime padėti pradedantiesiems smulkiesiems verslininkams visapusiškai stiprinti savo, kaip verslininkų, kompetencijas ir taip auginti verslus„, – “Vakarų ekspresui” teigė I. Kazlauskienė.

Pašnekovė tikino, jog tokiose bendradarbystės erdvėse kuriasi naujos bendruomenės, kurias jungia panašūs interesai.
 

„Buriame smulkiųjų verslininkų bendruomenę. “Spiečiai„ – tai erdvės, kuriose pradedantieji verslininkai susitinka su bendraminčiais, užmezga naujas pažintis, drauge sprendžia jų versle kylančius iššūkius bei įgyvendina įvairius bendrus projektus“,- teigė I. Kazlauskienė.

Ne vien darbastaliai

Dažnai, be darbo vietos, bendradarbystės erdves koordinuojančios įstaigos savo klientams taip pat siūlo šūsnį kitų paslaugų, tokių kaip įvairūs mokymai, seminarai bei konferencijos.

„Verslininkams teikiamas visas paketas paslaugų, skirtų verslo pradžiai, jo vystymui ir augimui bei verslininkų kompetencijų stiprinimui. “Spiečiaus„ nariai gali individualiai konsultuotis verslo pradžios ir plėtros klausimais, dalyvauti ir gilinti verslumo žinias įvairiuose renginiuose bei seminaruose, ugdyti verslo kompetencijas verslo mentorystės ir akceleravimo programose, mokytis e. komercijos praktinėse dirbtuvėse“, – pasakojo I. Kazlauskienė.

„Kultūros fabriko“ atstovė teigė, jog reziduojant inkubatoriuje yra puikios galimybės rezidentams suderinti darbą ir turiningą laisvalaikį ten pat vykstančiuose renginiuose bei bendruomenės susitikimuose.

„Kultūros fabrikas“ yra praplėtęs darbo vietos sąvoką ir savo bendruomenei teikia ne tik darbo erdves, tačiau ir galimybę po tuo pačiu stogu nemokamai dalyvauti kultūros ir meno renginiuose, verslumo seminaruose ir konsultacijose, kino festivaliuose ir parodose”, – kalbėjo L. Jonušauskienė.