Naujienos

Šokio spektaklis „Spalio tylėjimas” dar sykį pristatomas „Kultūros fabrike”

Kovo 15d. (Sekmadienį) 18.00 val.
Šokio spektaklis „Spalio tylėjimas” – tai jautrus, sukrečiantis pasakojimas apie vienatvę, kapstymąsį jausmuose, herojaus ir jo damų problemas, neištikimybės vertę ir kainą, ištikimybės nuobodulį ir kaip su juo kovoti. Scenoje metamas iššūkis surambėjusiam egocentrizmui – įpročiui pasaulį matyti ir aiškinti remiantis tik savimi.

Ar viskas buvo tik atsitiktinumai? Ir kaip susivokti savyje? Ar ištikimybė nėra tik patyrimo iliuzija, melagingai šnabždanti, kad tokiu būdu įgaunamas tikrasis pilnumo pojūtis? Už svaiginančių skrydžių ir sukrečiančių nuopuolių, švelnumo ir žiaurumo protrūkių, neįtikėtinai groteskiškų istorijų iškyla paprastas kuklus noras – rasti save. Tuo tarpu savęs paieška – horizontali dvasinė kelionė į laimę, dažnai virstanti vertikalia kelione žemyn, į nelaimę.
Spektaklio veikėjai – lekiantys į tuštumą ir žudantys tuos, kuriuos paliečia savo meilės apžavais ar paklydimais. Visada paklaikimus keičia atsibudimai, ir po kiekvieno atsibudimo – ne išsilaisvinimas, o tik nauja didelė kančios dozė. Dar viena meilė, kuri vėl tampa nieku.

Šokio spektaklio „Spalio tylėjimas“ premjera įvyko 2014m. birželio 7d. Prano Domšaičio galerijoje. Jau tąkart spektaklis buvo sutiktas su susidomėjimu ir provokacija. Šokio kritikė Violeta Milvydienė apie jį atsiliepė: „Nors choreografinis leksikonas gana turtingas – stilistikoje laviruojama tarp neoklasikinio, modernaus, džiazinio ir šiuolaikinio šokio derinių sintezės. Imponuoja organiškos savitų ir originalių pas kombinacijų jungtys, glaudus visų trijų personažų ryšys ir santykis. Duetai skirtingi, savaip spalvingi ir įtaigūs, bet labiausiai įsimenamas vienas kulminacinis trio – nors pasikartojantis ir sinchroniškas jis pateiktas tarytum analogiškai atvirkščiai.“
Pasirodymas „Kultūros fabrike“ jau bus šeštasis. Iki tol spektaklis buvo rodytas tarptautinio festivalio „Plartforma“ metu, „Apeirono teatre“ bei „Kultūros fabriko“ sausio mėnesio repertuare.

Choreografija ir idėja – Taurūnas Baužas

Atlikėjai – Aušra Krasauskaitė
Aurimas Tiškevičius
Ana Zamulskienė
Skamba – Gediminas Gelgotas
Trukmė – 35 min.

Kaina: Bilieto kaina – 3 – 4 EUR.
Bilietai parduodami kultūros fabrike likus 1 val. iki spektaklio.

Šokio spektaklis „Spalio tylėjimas” dar sykį pristatomas „Kultūros fabrike”