Naujienos

Publikos pamilti spektakliai dar sykį primins V. Kernagio vardą

Didelio pasisekimo sulaukę „Vytauto Kernagio fondo“ spektakliai „Sriuba“ ir „Baltas sodininkas“ po šventiniu laikotarpiu atvyksta į teatro scenas Klaipėdoje. Eseisto Mikalojaus Vilučio raštų motyvais kurtas monospektaklis „Sriuba“ humorą bei autoironiją supina su egzistencinėmis įžvalgomis. Tuo metu „Baltas sodininkas“ kviečia bent šiek tiek praverti duris į maestro Vytauto Kernagio vidinį pasaulį ir primena, jog jo vardas vis dar gyvas.

„Sriubos“ pjesės bendraautorius V. V. Landsbergis sako, kad M. Vilučio esė jį sužavėjo savo bravūra, autoironiška dievoieška, kultūrinio konteksto vertinimais. Jose gausu ir kiekvienam žmogui atpažįstamų psichologinių situacijų: meilės, mirties, vienatvės, išprotėjimo baimės.
„Vieni jame suras rimties, susikaupimo ir medžiagos apmąstymams apie gyvenimą, o kiti kikens matydami, kad tos įžvalgos balansuoja ant absurdo ribos. M. Vilutis iš vienos tonacijos į kitą pereina neperspėdamas. Net nepastebi, kada baigiasi rimtieji sakiniai ir prasideda parodija“, – teigia jis.
Pjesę ne tik rašęs, bet ir vaidinantis G. Storpirštis išskiria M. Vilučio kūrybos sąžiningumą. Anot jo, tai talentingas, darbštus ir kuklus žmogus, kurio nueitas gyvenimo kelias suintriguos daugelį. Anot jo, M. Vilučio mintys savyje bando pažaboti paradoksą. Jos talpios, pilnos komiškų momentų, autoironijos, įvardijimų, kuriuos dažnas pagalvoja ramybės valandėlę. Pačiam aktoriui šis spektaklis tapo pirmuoju savęs išbandymu naujame žanre – monospektaklyje.
„Monospektaklis man yra pirmoji tokia patirtis, tam tikras iššūkis. Kaip kad M. Vilučiui brandžiame amžiuje reikėjo drąsos pradėti rašyti, o vėliau tuos rašymus paskelbti, taip ir man keliaujant į vėlyvesnį kūrybinį etapą norisi išbandyti dar nepažintą terpę“, – sako jis.
Vytauto Kernagio gyvenimo motyvais pastatytą „Baltas sodininką” jo režisierius V. V. Landsbergis vadina ne biografine pjese, o žmogaus, kuris niekada nepakluso dogmoms ir štampams, sceniniu portretu.
Spektaklyje jauną, revoliucingą ir maištingą Maestro įkūnija aktorius Ainius Storpirštis. Jis pabrėžia, jog jį visada žavėjo savitas V. Kernagio požiūris į gyvenimą. Tai žmogus, kurio istorijoje pilna įsimintinų įvykių. Dalis jų nuteikia optimistiškai, o kita melancholiškai.
„Žinoma, scenoje atkartoti V. Kernagio žavesio paprasčiausiai neįmanoma. Juk ir sakyti, kad maestro buvo būtent toks, o ne kitoks, ir galvojo būtent taip, o ne kitaip, negalima. Niekas to iki galo nežino. Spektaklyje mes norime atkreipti į tam tikrus jo gyvenimo įvykius, supažindinti žiūrovus su tam tikromis aplinkybėmis, kurios formavo jo asmenybę“, – sako A. Storpirštis.
„Baltą sodininką“ po šventiniu laikotarpiu galima pamatyti Kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas” sausio 13 d. Monospektaklis „Sriuba“ sausio 21 d. bus pirmą kartą parodytas Klaipėdoje, „Kultūros fabrikas” . Bilietus į abu spektaklius platina Tiketa.

Publikos pamilti spektakliai dar sykį primins V. Kernagio vardą