Naujienos

Pojūčių spektaklis AKMUO VANDUO GELUONIS

Vasario 23 dieną (pirmadienį) 19 val. nepriklausoma režisierė Karolina Žernytė kartu su KJT pristatys dar visai šviežią, vos keletą kartų rodytą premjerą “Akmuo vanduo geluonis”. Pojūčių teatrą akliesiems ir matantiems sukūrusi režisierė – naujas reiškinys meno pasaulyje. Karolinos Žernytės pojūčių teatras – teatras be arogancijos ir aktoriaus kulto, teatras, skirtas jautriam ir empatijos nestokojančiam žiūrovui, kuris, kaip pripažįsta jaunoji režisierė, spektaklyje yra kur kas svarbesnis už aktorių. Eksperimentinis spektaklis leis kiekvienam nepabūgusiam žiūrovui įsitraukti ir kartu su aktoriais kurti teatrą čia ir dabar.

Pasak K. Žernytės: Reikia liautis matyti, kad pradėtum regėti. Šiame spektaklyje tikrasis veiksmas prasideda tada, kai vaizdai išnyksta.
Senosios lietuvių mitologijos elementai, pasitarnavę kaip spektaklio įkvėpimo šaltinis, pojūčių teatro technika priartinami prie įsivaizduojančio žiūrovo fiziologijos. Aktoriai scenoje nesistengia pasakoti istorijos, imituoti personažų ar kurti charakterių. Gimimo ir mirties, virsmo ir gamtos, kosmoso ir namų, išvykimo ir sugrįžimo archetipai atsiranda be paaiškinimo, kaip jusliškai išgyvenamos situacijos ar iš naujo pabudusio sąmonės pasaulio potyriai, kuriame apakimas ir praregėjimas susikeičia vietomis. 

Režisierė: Karolina Žernytė
Dailininkė: Eglė Lekevičiūtė
Dramaturgijos konsultantas: Kristupas Sabolius
Vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai: Neringa Krunglevičiūtė, Ieva Pakštytė, Agnė Muralytė, Raminta Šniaukštaitė, Donatas Stakėnas, Justina Burakaitė, Vaidotas Bačianskas, Karolina Kontenytė, Kristina Švenčionytė, Artūras Lepiochinas.

Bilietus platina TIKETA.lt

Pojūčių spektaklis AKMUO VANDUO GELUONIS