Naujienos

Pažintinė stažuotė Prahos Kvadrienalė

Kviečiame KUFA NUOLATINIUS MENO REZIDENTUS prisijungti prie bendruomenės inicijuotos pažintinės stažuotės į  pasaulinės pažangos katalizatorių – Prahos Kvadrienalę (PQ) „Spektaklio erdvė ir dizainas”.

Vykstame apžiūrėti parodos, pajusti pasaulinį teatro meno kontekstą ir užmegzti naujų pažinčių!

 

Numatomas kelionės autobusu laikas:  birželio 9-14 d.

Dėl siūlomų kelionės sąlygų teiraukitės mūsų nelaukdami, nes vietų skaičius labai ribotas!

info@kulturosfabrikas.lt arba tel. 846 311 010

 

Prahos Kvadrienalė „Spektaklio erdvė ir dizainas” buvo įkurta 1967 m. Tai kas keturis metus rengiama tarptautinė ekspozicija, kurioje pristatoma profesionali pasaulio scenografų kūryba, eksponuojasi teatro mokyklos, ruošiančius vizualiųjų teatro menų specialistus bei pristatomi teatro architektūros projektai. Kvadrienalės programa, trunkanti kelias savaites, leidžia teatralų visuomenei bei plačiajai žiūrovų masei susipažinti su vizualiaisiais teatro pastatymų menais, naujausiomis šviesos technologijomis ir specialiaisiais efektais. Kvadrienalės metu taip pat organizuojami teminiai festivaliai bei įvairios edukacinės programos. Prahos kvadrienalė jau daugelį metų veikia kaip pasaulinis kūrybinės pažangos katalizatorius, skatinant eksperimentavimą, tinklų kūrimą, inovacijas ir bendradarbiavimą ateityje.

 

PQ“ siekia gerbti, vertinti ir skleisti dizainerių, menininkų ir architektų darbą, įkvepiant ir ugdant auditorijas, kurios yra svarbiausias bet kurio gyvo pasirodymo elementas. Prahos kvadrienalė siekia pristatyti spektaklio dizainą kaip meno formą, susijusią su aktyvios vaidinimo aplinkos kūrimu, kuri yra ne tik dekoratyvinė ar graži, bet emociškai įkrauta, kur dizainas gali tapti klausimu, argumentu, grėsme, rezoliucija, pokyčių provokacija. Spektaklio dizainas – tai bendradarbiavimo sritis, kurioje dizaineriai susimaišo, susilieja ir trina ribas tarp skirtingų meno disciplinų, ieškodami naujų požiūrių ir naujų vizijų.

 

PQ programa:

http://www.pq.cz/program-789/  

Nuotrauka: Eglė Sabaliauskaitė 

Pažintinė stažuotė Prahos Kvadrienalė