Naujienos

Parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymas

Rugpjūčio 4 d. (ketvirtadienį), 19.00 val. Klaipėdos miesto bendruomenė kviečiama į parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymo renginį. Laukia kvapą gniaužiantys vaizdai, malonūs pokalbiai ir puiki kompanija!

„Kroatija iš paukščio skrydžio“ – tai projektas, kuriam medžiaga buvo rinkta septynerius metus, nuo 2007 iki 2014 metų. Per šį laikotarpį projekto autorius Davor Rostuhar iš paukščio skrydžio filmavo ir fotografavo Kroatijos Respubliką, į pagalbą pasitelkdamas nedidelius lėktuvus, oro balionus ir dronus. Prestižinis „National Geographic“ žurnalas palaikė šį projektą ir suteikė jam savo prekės ženklą. Projektas buvo užbaigtas išleidžiant fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“, o nuo 2014 metų per Europos valstybes keliauja iš 25 fotografijų sudaryta paroda. Dabar šią parodą pristatome ir Lietuvoje, parodos organizatoriai – Kroatijos Respublikos ambasada ir Klaipėdos kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“.

Parodos autorius Davor Rostuhar, gimęs 1982 metais, yra vienas iš Kroatijos „Ekspedicijų ir kultūros klubo“ įkūrėjų, šiuo metu klubui vadovauja. Nuo 2008 metų jis turi laisvo menininko statusą, rašo, fotografuoja. Jau yra išleidęs keturias knygas kelionių ir mokslo populiarinimo temomis bei fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Per pastaruosius dešimt metų Davor Rostuhar aplankė per šimtą pasaulio šalių, kuriose filmavo tenykštį gyvenimą. (www.croatiafromabove.com)

Parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymas