Naujienos

Meninis – aplinkosauginis projektas „TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU“

TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU

Š. m. gegužės mėnesį startuoja meninis-aplinkosauginis projektas „TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU“. Projekto idėja – visuomenės aplinkosauginio sąmoningumo didinimas meninėmis priemonėmis. Šio projekto tikslas – skatinti atsakingą elgesį, atsakingą vartojimą, akcentuoti kiekvieno mūsų būtiną dėmesį aplinkosaugai. Apie klimato kaitą ir kasdienius mūsų įpročius kviesime kalbėti interaktyviomis meninėmis formomis: teatro trupė „4ROOMS“ pristatys forumo teatro spektaklį (plačiau apie trupę https://www.4roomstheatre.com/musukomanda), po kurio interaktyvią diskusiją su auditorija moderuos darnaus vystymosi ekspertė Audronė Alijošiutė – Paulauskienė.

Bus įgyvendinta 15 akcijų, kuriose tikimės sulaukti ne mažiau kaip 300 dalyvių. Projekto „TAUSOJU, VADINASI EGZISTUOJU“ meninės – socialinės akcijos vyks 10-yje apskričių: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus. Meninių akcijų ir diskusijų metu tikimasi per asmeninę dalyvių patirtį formuoti elgesio pokytį, sprendžiant aplinkosaugines problemas kartu su kuo įvairesne bendruomene ir tokiu būdu atsakingo ir tausojančio vartojimo idėją suprantamai bei motyvuojančiai paskleisti įvairaus amžiaus, išsilavinimo, veiklos pobūdžio Lietuvos vietos bendruomenei.

Bendras socialinių – meninių akcijų pavadinimas – „Būti ar nebūti? Jei būti, tai kaip?“. Tam kuriami ir vystomi du scenarijai: „Tausojanti šeima“, jaunimui ir bendruomenėms orientuotas scenarijus, ir „Z karta ir verslo socialinė atsakomybė”, verslo aplinkai orientuotas scenarijus. Kviesime svarstyti, kaip gali atsirasti ir įsitvirtinti pokyčiai šeimos rutinoje, kokios pozicijos laikosi švietimo institucijos, kai atsiranda drąsių jaunimo iniciatyvų; ieškosime būdų paneigti stereotipinio mąstymo šablonus, kad kasdienis dėmesys aplinkosaugai yra brangus, skirtas tik aukštesnes pajamas gaunantiems, kad „aš vienas lauke ne karys“, „aš per senas keistis“, „o mano kaimynai, tie tai niekada…“ ir pan.; ieškosime būdų kompromisui šeimoje rasti, kai kertasi kartų nuostatos ir vertybės. Bus aptarta ir verslo socialinė atsakomybė. Nors teisinė sistema nustato tam tikras elgesio taisykles įmonėms, tačiau, kaip liudija pavyzdžiai, ne visada jų laikomasi. Tik maža dalis įmonių, saugodamos aplinką, elgiasi proaktyviai. Daug dažniau įmonės deklaruoja esą atsakingos, tačiau jų pagrindinis variklis – pelno ir augimo siekimas. Įsivaizduokite situaciją: į kolektyvą ateina jaunas profesionalas, kurio žinios bei gebėjimai šiuo metu itin reikalingi įmonei. Jis, Z kartos atstovas, rimtai žiūri į įmonių socialinę atsakomybę, todėl savo “nepatogiais” klausimais drumsčia nusistovėjusią rutiną. Dauguma įmonės darbuotojų patenkinti esama rutina (“svarbu gauti atlyginimą laiku”) ir neplanuoja apsunkinti savęs papildomomis veiklomis, įsipareigojimais, diskusijomis. Jaunasis profesionalas pasirengęs keisti darbo vietą, jei įmonė liks prie savo pasenusių nuostatų.

Lapkričio 8 d. 14.00 val., kartu su kūrybiniu inkubatoriumi Kultūros fabriku, pakviesime jus pamatyti spektaklį Klaipėdoje, Bangų g. 5 A. 

Kaip šioje situacijoje reaguos vadovai? Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Projekto vykdytojai ir partneriai
Projektą vykdo VšĮ Sumani Vizija www. https://www.4roomstheatre.com
Projekto partneris: VšĮ Baltijos aplinkos forumas https://bef.lt ir kūrybinis inkubatorius „Kultūros Fabrikas”
Kontaktai
Raimonda Agnė Medeišienė, projekto vadovė ir 4Rooms kūrybos vadovė, tel. 8674 44885 el.p. 4roomsweb@gmail.com

Audronė Alijošiutė – Paulauskienė, darnaus vystymosi ekspertė, tel. 8687 21450, el.p. audrone.alijosiute@bef.l

Meninis – aplinkosauginis projektas „TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU“