Naujienos

Atviras kvietimas kuriančiam jaunimui – profesionalų dėmesys, prizai bei tarptautinės sklaidos galimybės

Kartu su draugais iš VšĮ „Kintai Arts“, laimėjusi Kūrybiškos Europos finansavimą ir partneriais iš Italijos, Lenkijos ir Bosnijos Hercegovinos skelbia atvirą kvietimą teikti paraiškas konkursui MArteLive Europa 2021.

Vadovaujamas italų kompanijos „Procult“, konkursas kviečia aplikuoti jaunus menininkus (18-35 metų) iš 16 meno sričių: tapybos, fotografijos, skaitmeninės iliustracijos, skulptūros, gatvės meno, muzikos bei muzikos produkcijos/didžėjavimo, mados dizaino ir amatų, šokio, teatro, šiuolaikinio cirko, literatūros, trumpųjų filmų, video bei muzikos klipų bei video meno.

Jaunųjų kūrėjų darbus vertins tarptautinė žiuri bei garsūs skirtingų meno sričių profesionalai iš Lietuvos. Tarp jų – „Auksiniu liūtu“ Venecijoje apdovanota kino režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, vienas iš „slam“ poezijos pradininkų, avangardinio repo atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, Lietuvos muzikos apdovanojimą M.A.M.A. gavusi dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, teatro festivalio „Sirenos” meno vadovė Kristina Savickienė, šokio teatro „Low Air” įkūrėjas Laurynas Žakevičius, menotyrininkė, kritikė Agnė Narušytė, Lietuvą 57-joje Venecijos bienalėje atstovavęs Žilvinas Landzbergas, tapytojai Andrius Zakarauskas, Linas Jusionis ir kiti. Tarp konkursų partnerių – Vilniaus Dailės Akademija, Art of Spectra, ir pan.

Konkurse dalyvaujančios šalys – Lietuva, Lenkija, Italija bei Bosnija ir Hercegovina – šiame projekte bus atsakingos už atskirą Europos dalį. Atviras kvietimas, organizuojamas „Kintai Arts“, yra skirtas menininkams ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos bei Moldovos.

Pavasarį iš šių šalių atrinkti menininkai bus pakviesti dalyvauti tolimesnėje virtualioje atrankoje bei Vilniuje vyksiančiame konkurso pusfinalyje. Pusfinalio nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais, vasarą keliaus į visoje Europoje vyksiančias meno rezidencijas, o gruodį – į konkurso finalą Romoje.

Plačiau su konkursu susipažinti ir paraiškas elektroniniu būdu pateikti galima internetiniame konkurso puslapyjewww.martelive.eu. Kvietimas atviras nuo vasario 8 d. iki kovo 29 d.