Naujienos

Loros Juodkaitės šokio spektaklis – „ATMINTIS”

Viena iš įstabiausių kalėdinių dovanų scenoje ieškantiems išties neišdildomų įspūdžių – Loros Juodkaitės gastrolės „Kultūros fabrike” su spektakliu „Atmintis“. Nepraleiskite!
Gruodžio 27d. 19.00 val. Daugiafunkcė salė B

Spektaklis „Atmintis“ – tai darbas, kurį Loreta Juodkaitė kūrė visus pastaruosius metus vis grįždama į Vilnių tarp intensyvių kelionių, gastrolių ir pasirodymų skirtingose scenose Europoje ir už jos ribų. Kelionių įspūdžiai, pokalbių nuotrupos, pamąstymai apie politinius, ekonominius, socialinius skirtumus, kurie egzistuoja skirtingose kultūrose ir kurie, nepriklausomai nuo religinės

bei istorinės sanklodos, visur vienodai apriboja žmogaus prigimtį, – paskatino kūrėją imtis atminties temos.

„Akivaizdu, kad žmonija susikūrė begalinį netikrų norų ir kančių tinklą, kuris remiasi „noro turėti“ mechanizmu. Mes pamirštame dalykų esmę, kurią žinojome, kai buvome kūdikiai.

Ir taip sunykstame savo pačių susikurtuose jausmų kalėjimuose“, – sako L.Juodkaitė.

Spektaklio „Atmintis“ filosofinį pamatą atliepia ir Alberto Camus romanas „Svetimas“, kuriuo L.Juodkaitė taip pat rėmėsi kurdama šį spektaklį: pasak rašytojo, beviltiškumui ir absurdui galima priešintis protestuojant ir kuriant. Pasak jo, vienintelė pateisinama maišto forma yra Kūryba, o paguoda pasaulyje – Meilė.

Kadangi žmogaus atmintį sudaro keturi taškai – įsiminimas, laikymas atmintyje, atsiminimas ir užmiršimas, spektaklio „Atminties“ choreografija atsiskleis geometriniu kvadratu. Spektaklio scena tampa „ringu“, kuro centre galima iš arti stebėti žmogų, kovojantį su pačiu savimi, ieškantį būties prasmės savo gelmėse.

Dėmesio! Spektaklio metu yra naudojamos žemės

Choreografė – šokėja Lora Juodkaitė
Kompozitorius – Tomas Kutavičius
Scenografė – Elvita Brazdylytė
Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Loreta Juodkaite

PAPILDOMĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Loros Juodkaitės šokio spektaklis – „ATMINTIS”