Naujienos

„Kultūros fabriko“ rezidentai mezga partnerystės tinklą

Kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ patalpos kasdien vis pilnėja. Pamažu čia kuriasi vis daugiau kūrybiškų ir produktyvių žmonių, kurių dėka „Kultūros fabrikas“ tampa profesinio ir kultūrinio gyvenimo centru. 

Jei metų pradžioje čia buvo įsikūrę apie 10 rezidentų, tai šiuo metu savarankišką kūrybinę veiklą „Kultūros fabrike“ vykdo jau kelios dešimtys žmonių. Itin įvairios ir čia reziduojančių kūrybininkų veiklos sritys: nuo informacinių technologijų iki drabužių dizaino, teatro, šokio, renginių organizatorių.

„Nuo pradžių mūsų tikslas buvo po vienu stogu sutalpinti kuo įvairesnių kūrybos sričių atstovus. Džiaugiamės, jog tai pavyko, dabar siekiame, kad tarp mūsų rezidentų vyktų natūralus  bendradarbiavimas. Tikime, jog čia sukurta kūrybiška aplinka gali padėti keistis idėjomis, inspiruoti naujų kūrybinių paslaugų ir projektų atsiradimą“, – sako Raimonda Laužikienė, „Kultūros fabriko“ projektą įgyvendinančios Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) vadovė.

Patirties semsis Suomijoje

Anot jos, nuo pradžių keltas tikslas, kad „Kultūros fabrikas“ nebūtų tiesiog paprastas biurų pastatas, kur lengvatinėmis sąlygomis kūrybininkai nuomotųsi darbo vietas, bet taptų gyva erdve, kur vyktų kūrybinis procesas, darbų demonstravimas ir realizavimas, aktyvus meno ir verslo bendradarbiavimas.

Siekdama ugdyti įvairias rezidentų kompetencijas, verslumo įgūdžius bei skatinti aktyvesnę rezidentų partnerystę, KEPA įgyvendina Kultūros ministerijos Kultūros ir meno tarybos remiamą projektą „Connect“ (liet. Sujungti).

Laura Jackevičiūtė, KEPA kūrybos vadovė pasakoja, kad projektas apima įvairius mokymus, kūrybines dirbtuves, kurių metu  pristatomi geriausi įvairių kūrybinių industrijų sričių atstovų pasiekimai. Daug dėmesio skiriama rezidentų konsultacijoms rinkodaros ir komunikacijos temomis.

Taip pat bandoma užmegzti ryšius su Lietuvoje ir užsienyje veikiančiais menų inkubatoriais. Rugpjūtį „Kultūros fabriko“ atstovai ir rezidentai lankysis panašiuose Suomijos kūrybiniuose inkubatoriuose, kuriuos semsis patirties ir bandys megsti tarptautines partnerystes.

 Kuria kūrybinių paslaugų platformą

Svarbiausias projekto „Connect“ tikslas – sukurti inovatyvų produktą ar paslaugą, kuris ateityje būtų pristatomas tarptautinėse parodose, kontaktų mugėse ir kitur.

„Po to truputį jaukinam erdves, vyksta kūrybinė migracija – rezidentai ir veiklos keičia vieni kitus, idėjos neretai kyla ir bendradarbiaujant tarpusavyje. Šiuo metu formuojam kūrybinių paslaugų erdvę, tai yra inicijuojame įvairių kūrybinių paslaugų skirtų rinkai vystymą ir bendrus projektus su rezidentais“, –  kalba R. Laužikienė.

KEPA vadovė džiaugiasi, jog į šios platformos kūrimą noriai  įsiliejo skirtingų veiklos sričių rezidentai ir vasarą laikinai savo biurus čia perkėlę įvairių kūrybinių sričių profesionalai iš Vilniaus.

Vasarą „Kultūros fabrike“ reziduojantis vilnietis Raimundas Sakalauskas džiaugiasi galimybe dirbti pačiame Klaipėdos senamiestyje įsikūrusiame šiuolaikiškame „Kultūros fabriko“ hub‘e. Programavimu ir kompiuterinių žaidimų kūrimu užsiimantis rezidentas žada čia grįžti ir kitą vasarą.

Savaitei biurą sostinėje į „Kultūros fabriko“ erdves perkėlusios grafinio dizaino studijos „Studio libre“ vadovas Donatas Kliunka sako, jog darbas už kompanijos biuro ribų turi daug privalumų.

„Mūsų darbas kūrybiškas, ne paslaptis, kad monotonija, rutina kūrybą gniuždo, todėl aplinkos pakeitimas labai padėjo pasisemti naujų idėjų. Be to, tokia bendra komandiruotė tapo puikia motyvacine ir komandos formavimo priemone. Komandos nariai daug laiko praleido kartu, geriau pažino vienas kitą, o tai padės toliau tęsiant darbus“, –  įsitikinęs pašnekovas.

„Studio libre“ komandos nariai entuziastingai įsitraukė ir į komercinių paslaugų platformos kūrimo procesą. Bendrovės specialistai padėjo profesionaliais patarimais ir idėjomis, kaip paįvairinti menininkų įtraukimui į rinką kuriamą paslaugų paketą.

Netikėtas ir gražus bendradarbiavimas užsimezgė tarp „Studio libre“ darbuotojų ir mažiausių „Kultūros fabriko“ rezidentų – vasaros stovykloje „Jaunieji kūrėjai“ dalyvaujančių 5-12 m. vaikų. Jaunieji kūrėjai ir profesionalūs dizaineriai organizavo kūrybines varžybas Kultūros fabrike kuriamo naujo vaikiško spektaklio scenografijai, kur vaikų komisija sprendė, kurie dizainerių pasiūlymai jiems labiausiai patinka. 

„Kultūros fabriko“ rezidentai mezga partnerystės tinklą