Naujienos

Kultūros fabrike XIX a. estetikos kupinas šokis

Ketvirtadienį, gegužės 14 d., 19 val. „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A, Klaipėda) šokio teatras „PADI DAPI Fish“ pristatys šokio spektaklį „Paikos mergaitės maldos“ (choreografė Agnija Šeiko).

Pasak choreografės, „Paikos mergaitės maldos“ – tai moters būtis laike ir erdvėje. Šioje vidinių išgyvenimų dramoje, skambant Giya’os Kancheli kūrinių fragmentams, vyksta ryškus asmeninis savęs „egzorcizmas“ ir visa apimantis laukimas. 

Idėja apie šiuolaikines problemas kalbėti per XIX amžiaus estetikos prizmę, A. Šeiko kilo bendradarbiaujant su scenografu Artūru Šimoniu. Spektaklio turinį formuoja šio amžiaus pabaigos dailė ir filosofija, prancūzų poeto Arthuro Rimbaud kūryba. Menininkams šis laikotarpis įdomus kaip lūžio mene ir socialiniame gyvenime taškas – modernaus ir postmodernaus meno pradžia. Taip pat šis laikotarpis susijęs ir su moterų laisvėjimo idėja.         

Literatūrinį pagrindą sudaro A. Rimbaud poema „Paika mergaitė“ ir Friedricho Nietzsche’s filosofija: „šį gyvenimą… turėsi gyventi dar kartą ir dar begalę kartų.. Amžinas būties smėlio laikrodis bus apverčiamas be paliovos…“.                                            

Trys šokėjos klaipėdietės Aušra Krasauskaitė, Beata Molytė ir pati choreografė A. Šeiko judesiais ir vaizdais pasakos vienos moters būties istoriją, kupiną išgyvenimų ir apgaubtą laukimo dvasios. Jos sielos gelmės kartais primena sudužusį veidrodį.                     

 

Bilieto kaina 6 eurai, trukmė 40 min.
Bilietus galima rezervuoti el.paštu aurelija.albrikaite@gmail.com
Bilietus galima įsigyti prieš spektaklį „Kultūros fabrike“.                                       

Kultūros fabrike XIX a. estetikos kupinas šokis