Naujienos

Kultūros fabrikas užmezgė dar vieną tarptautinę kūrybinę partnerystę

Kultūros fabriką (VšĮ Klaipėda ID) pasiekė džiugios vasariškos žinios iš Švedijos.

Startuoja projektas „Where ART is?“,  kuriame  partneriai iš Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Kaliningrado, Švedijos ir Lietuvos ieškos idėjų kaip menas, dizainas ir amatai kuria vertę turizmo, svetingumo ir lankytojų ekonomikai.  Projekte „Where ART is?“ be Kultūros fabriko dalyvaus tokie partneriai, kaip:  Baltijos jūros kultūros centras, Bornholmo regioninis turizmo tyrimų centras, Nidos meno kolonija, Karališkoji Danijos dailės akademija, Bornholmo amatų centras, Pomeranijos turizmo asociacija ir kt.

Kūrybiškumas, vaizduotė ir naujovės, realizuoti dailėje, dizaine ir amatuose, gali suformuoti unikalų vietos pobūdį, potencialą, kuris taip pat gali būti vertingas šaltinis lankytojų ekonomikai. Menas, dizainas ir amatai sukuria išskirtines savybes, nes lankytojų pritraukimas ir srautai yra naudingi turizmui. Tai reiškia pagrindinę projekto nuostatą, kad menas, dizainas ir amatai yra svarbios vietos pritraukiant lankytojus turizmo ir svetingumo verslų tinklui.

Projektu siekiama stiprinti ir įprasminti bendradarbiavimą tarp meno, dizaino ir amatų įtraukiant lankytojus, taip stiprinant ekonomiką ir papildomų pajamų galimybes, taip pat padidinti prekinių ženklų paskirties vertę pasitelkiant meną, dizainą ir amatus. Tai abipusiai naudinga integracija, kuri pripažįsta ir remiasi verslumo ir meninės kūrybos skirtumais.

Projekto metu vyks seminarai ir laboratorijos, kurių metu įtraukiančios idėjos ir iniciatyvos bus pritaikomos konkretiems turizmo produktams, taip pat atliekami Baltijos šalių lankytojų ekonomikos tyrimai.

Kultūros fabrikas užmezgė dar vieną tarptautinę kūrybinę partnerystę