Naujienos

Kultūros fabrikas naująjį sezoną startuoja šiuolaikiniu šokiu ir komunikacijos seminarų ciklu

Naujus metus kūrybinis inkubatorius Kultūros fabrikas kviečia pradėti aktyviai ir visą sausio mėnesį skiria šokio spektakliams ir seminarams komunikacijos tema. Kiek sutingę ir po švenčių kultūros išsiilgę klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę išvysti ne tik uostamiesčio kūrėjų bei choreografų, bet ir Kauno šokėjų pasirodymus.

Praėjusią savaitę uostamiesčio gyventojai išvydo pirmąjį šio mėnesio šokio spektaklį “Akvariumai”, kuriuo idėjos sumanytoja ir choreografė Aušra Krasauskaitė kvietė pažvelgti į kasdienybės akvariumo vidų. Pagal teatrologės Silvijos Čižaitės-Rudokienės dramaturgiją pastatytame šokio spektaklyje “Akvariumai” svarstoma apie tai, kaip žmonės dirba, kasdien ateina į patalpas, kuriose nevalingai, lyg prekės yra afišuojamos už stiklo.

 

Sausio 29 d. 19 val. pasirodys Klaipėdos menininkų grupė “Žuvies akis” su šokio spektakliu “Aikštelėje laisvų vietų nėra”. 2012 m. įvykusi premjera – paskutinė trilogijos, kurią sudaro šokio spektaklis “Paikos mergaitės maldos” ir šokio filmas “Pasaka”, dalis. Tai dviejų vyrų pokalbiai apie tai, kaip savo kūne išgyventi vyriškumo padarinius, kaip nuslėpti neįgyvendintos vyro tapatybės ir savo egzistencijos sąlygas (spektaklio Choreografė Agnija Šeiko).

 

Sausio 30 d. 19 val. sulauksime svečių iš Kauno. Modernaus šokio teatras “Aura” pristatys dar visai šviežią siurrealistinį šiuolaikinio šokio premjerą „Balta balto”. Premjeros choreografija – įkvėpta kubizmo, suprematizmo idėjų bei inspiruota S. Kubriko kinematografinio šedevro „2001: Kosminė odisėja“ filosofijos ir kino režisieriaus C. Nolan futuristinės vizijos „Tarp žvaigždžių“. Šokio spektaklio „Balta balto” choreografas, šokėjas ir performansų atlikėjas Hygin Delimat – gimė Lenkijoje, o šiuo metu gyvena Austrijoje.

 

Sausio 31 d. 18 val. išvysime Klaipėdoje kuriančio choreografo Taurūno Baužo šokio spektaklį „Spalio tylėjimas”. Anot idėjos autoriaus, tai jautrus, sukrečiantis pasakojimas apie vienatvę, kapstymąsi jausmuose, herojaus ir jo damų problemas, neištikimybės vertę ir kainą, ištikimybės nuobodulį ir būdus su juo kautis. 

Kūrinio įgyvendintojai klausia kaip susivokti savyje, ar ištikimybė nėra tik patyrimo iliuzija, melagingai šnabždanti, kad tokiu būdu įgaunamas tikrasis pilnumo pojūtis?

 

Komunikacijos seminarų ciklą Kultūros fabrike pradės rašytojas Giedrius Drukteinis

Klaipėdiečiai ir Kultūros fabriko rezidentai kviečiami aktyviai dalyvauti ir mokytis parduoti komunikuojant organizuojamame ilgalaikiame renginių cikle komunikacijos temomis. Vienas pirmųjų seminarų vyks sausio 29 d. 13 val., kurio metu rašytojas ir etikos komunikacijos konsultantas Giedrius Drukteinis skaitys paskaitą tema „Efektyvi ir kūrybinga asmeninė komunikacija – sėkmingiausias pardavimo garantas“ Registracija: Erika Danienė 8-677-88989, info@reichmann.lt

Giedrius Drukteinis yra išleidęs šešias knygas, o paskutinioji “Kodėl spaudžiam dešinę. Apie etiketą ir manieras” pasirodė 2014-aisias. “Nūdienos pasaulyje nebeliko problemos, kaip pagaminti, beliko vienintelė problema – kaip parduoti? Savo daiktą, paslaugą, idėją, galų gale, sielą. Būti pastebėtam, suprastam ir įvertintam šiandieniniame pasaulyje – didžiausia kiekvieno žmogaus siekiamybė. Šiais laikais brangiausias dalykas, sunkiausiai iškovojamas ir sunkiausiai išlaikomas – tai dėmesys sau, savo vertės ir reikšmės patvirtinimas. Tad, jeigu jūs džiaugiatės įvaizdžiu, kurį suteikia siekis tapti geriausiu profesionalu savo srityje, tai jūs turbūt vertinsite visapusišką savo asmenybės tobulinimą, žinių apie komunikaciją įvairiuose veiklos srityse įgijimą.”, – įsitikinęs G. Drukteinis. Todėl apie tai, kaip efektyviai komunikuoti ir kuriuos komunikacijos principus įmanoma pritaikyti savo gyvenime siekiant profesinės ar asmeninės sėkmės, norintieji sužinos Giedriaus Drukteinio seminare. Po paskaitos vyks atvira diskusija su žiniasklaidos atstovais tema „Informacijos etikos ribos ir iššūkiai”.

 

Taip pat Kultūros fabrikas kviečia registruotis visus pageidauijančius į vasario 2-5 dienomis vyksiančius Jean-François Corbet, verslininko iš Prancūzijos, Aikido užsiėmimus. Jean-Francois praktikuoja Aikido nesmurtinį Japonų kovos meną jau 26 metus, yra sukūręs savo mokyklą (http://www.aikido-kobayashi.org.). Pastarosios pagrindas paremtas pagarba partneriui, asketizmu, santykiais be konkurencijos. Pratybos nereikalauja specialaus pasirengimo ir yra skirtos bet kokio amžiaus vyrams ir moterims. Aikido meistro vedami keturių dienų kursai skirti bet kuriam veikliam žmogui, siekiančiam pažinti save ir atsikratyti nereikalingų minčių bei emocijų. Momentinė užsiėmimų nauda – tai energijos antplūdis, didesnė motyvacija įgyvendinti savo sumanymus, geresnis kitų supratimas. 

 

Seminarai mokami, registruotis: info@kepa.lt, daugiau info: www.kulturosfabrikas.lt

Taip pat Kultūros fabrikas informuoja, jog dar yra vietos rezidentams, steigiantiems ar plėtojantiems kūrybinius verslus ar vykdantiems įvairius kultūros bei meno projektus. Visi norintieji yra maloniai kviečiami apžiūrėti erdves ir pretenduoti į studijų, biurų arba atskirų darbo vietų nuomą.

Kultūros fabrikas naująjį sezoną startuoja šiuolaikiniu šokiu ir komunikacijos seminarų ciklu