Naujienos

Klaipėdos „Kultūros fabrike“ – dabartinių ir būsimųjų šeimininkų kalėdinė estafetė

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 16.30 val. Klaipėdos kūrybos inkubatorius „Kultūros fabrikas“ rengia kalėdinį mediumą šiuo metu pastate šeimininkaujantiems statybininkams ir ateinančių metų pavasarį čia įsikursiantiems uostamiesčio meno bei kūrybinių industrijų atstovams.

Klaipėdos jaunimo teatras, kurio aktoriai sugeba sukurti žaismingą, jaukią ir įkvepiančią atmosferą bet kokioje erdvėje nuo plyno lauko iki turgaus halės, renginio dalyviams ruošia proginę programą. Be kita ko, svečių laukia neįprasta estafetė. Organizatoriai sufleravo, kad į uostamiestį jau atkeliavo būsimoji „Kultūros fabriko“ iškaba, tiksliau, ją sudarysiančios tūrinės raidės, kurios taip pat „dalyvaus“ šventėje.

„Galėsime įvertinti, kaip seksis dirbti komandomis, perprasti ir susidraugauti su inkubatoriaus „abėcėle“, generuoti naujas mintis čia ir dabar. Būtent tokia bus „Kultūros fabriko“ kasdienės veiklos specifika, tad tikimės, kad šis krikštas įkvėps dalyvius ir nudžiugins rezultatais“, – sakė mediumo organizatoriai.

Renginio metu finišuos ir VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) drauge su Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru surengtos proginės „Dizaino manufaktūros“ kūrybinės dirbtuvės. Jų dalyviai ieškojo netradicinių interpretacijų įgrisusiai kalėdinei atributikai. Dirbtuvių metu pagaminti alternatyvūs kalėdiniai žaislai papuoš neįprastą „Kultūros fabriko“ kalėdinę eglutę.

Šventinis renginys nužymės ir potencialių rezidentų paraiškų įsikurti „Kultūros fabrike“ teikimo termino pradžią. Informacija apie paraiškų teikimo tvarką, terminus bei paraiškos forma pateikta interneto svetainėje www.kulturosfabrikas.lt.

Anot buvusio tabako fabriko Klaipėdoje pritaikymo kūrybinių industrijų plėtrai projektą įgyvendinančios KEPA vadovės Raimondos Laužikienės, inkubatoriaus statybų darbai išėjo į finišo tiesiąją: rekonstruotas senas pastatas, pastatytas naujas priestatas, sutvarkyta būsimojo kūrybos centro aplinka, tad šiuo metu visi darbai vyksta viduje – įrengiamos salės, rezidentų darbui skirtos studijos ir biurai, bendrojo naudojimo patalpos. Planuojama, jog kūrybos inkubatorius pradės funkcionuoti ir priims kūrėjus 2014 m. gegužę.

Po renginio visus kviečiame į kalėdinį turgelį, kuris vyks kavinėje „Herkus Kantas”, esančioje Kepėjų g. 17, Klaipėdoje.

Turgelyje galėsite nusipirkti naminių sūrių, daržovių ir kitų lietuviškų gėrybių.

Taip pat Turgelio organizatoriai kviečia prisijungti kepėjus, rankdarbių, rūbų ir kitų grožybių kūrėjus!
Jei jūs ar jūsų draugai kepate pyragus ar vaflius, mezgate šiltus šalikus ar rašote eiles, junkitės prie Kalėdinio turgelio ir pasidalinkite savo kūryba su aplinkiniais! Kviečiame dalyvauti Sambario kalėdiniame turgelyje ir paskleisti šią žinią po visą pasaulį ar bent po pajūrį. Registracija vykdoma telefonu 8650 12114, kontaktinis asmuo Julija.