Naujienos

Klaipėdos jaunimo teatro repertuare – jaunųjų teatro profesionalų darbai

Šį sezoną Klaipėdos jaunimo teatras pristato ne tik savo trupės premjeras, bet ir praėjusiais metais baigusių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto Vaidybos studijų absolventų keturis darbus. Pirmasis rodymas Klaipėdoje  – spektaklis „MENAS“ lapkričio 7 d. 19 val. Kultūros fabrike.

Spektaklis pastatytas pagal prancūzų Yasmina Reza pjesę „MENAS“, kurioje kalbama kiek vertas garsaus menininko tapytas paveikslas ir kiek verta draugystė, kai išsiskiria nuomonės ir įsitikinimai. Būtent tai juokingame ir nenuspėjamame spektaklyje nutiko artimiems draugams Patricijai, Markui ir Ivankai.

Žaismingo ir jaunatviško spektaklio „MENAS“ režisierius – Klaipėdos jaunimo teatro aktorius bei LMTA dėstytojas Paulius Pinigis. „Mums buvo svarbu, kad kruopščiai apgalvoti ir aukštą meninę vertę turintys studentų darbai neliktų dulkėti lentynose bei įsilietų į Lietuvos teatro sceną, o tarp jų – lengvas ir gerą nuotaiką kuriantis „MENAS“, – sako P. Pinigis.
 

„Spektaklis yra apie draugystę ir bandymą tą draugystę išsaugoti, net jei ir gerų draugų nuomonė apie šiuolaikinį meno kūrinį kardinaliai skiriasi“, – pasakoja Aurimas Bareikis, vienas iš aktorių. Kartu jis scenoje veikia su Elzbieta Girkantaite ir Viktorija Miliauskaite. „Spektaklyje yra gausu muzikos, komiškų situacijų ir pamatinių jauno žmogaus problemų. Statant šį spektaklį turėjome itin gerą laiką, kur buvo ne tiek darbas, kiek geriausių draugų susitikimas ant scenos“, – sako A. Bareikis.

Spektaklis „MENAS“ jau yra įtrauktas į Klaipėdos jaunimo teatro repertuarą ir jį galėsite matyti lapkričio 7 dieną 19 val. Kultūros fabrike. Daugiau informacijos: kjt.lt

Nuotraukos E.Sabaliauskaitė