Naujienos

Klaipėdoje – nauji scenos profesionalai!

Sveikiname Jaunuosius scenos profesionalus ir būsimuosius KUFA rezidentus Taško teatras su paskutiniu diplominiu spektakliu, kuris šiandien publikai buvo pristatytas Kultūros Fabriko salėje B. Iš viso diplominių spektaklių Kultūros Fabriko erdvėse parodyta net septyni! Bravo!

Norime pasidalinti iš Plungėje vykusio miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais” akimirkomis, kuris buvo pastatytas kartu su Plungės kultūros centro simfoninis orkestras.

Už nuotraukas sakome ačiū Indrė Pix

„Ugnies medžioklė su varovais” – Tai vienos dalies miuziklas pagal kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muziką bei Sauliaus Šaltenio ir Leonido Jacinevičiaus eilėmis paremtą libretą. Tai yra pirmasis lietuviškas miuziklas, sukurtas 1974 metais ir sulaukęs didelio pasisekimo tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė pagal originalias miuziklo natas sukūrė muzikines aranžuotes jas pritaikant originalios sudėties Plungės kultūros centro simfoniniam orkestrui, kuris yra vienintelis tokio pobūdžio profesionalios sudėties meno kolektyvas kuriantis ne šalies didmiestyje, o regione.
Miuziklas yra unikalus savo muzika, kurioje yra užkoduotas jauno žmogaus pasaulis: veržlumas, pirmieji atradimai ir praradimai, naivumas, bandymas greičiau suaugti, todėl šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto vaidybos IV kurso studentai sugrąžina į sceną didelės išliekamosios vertės kūrinį, kuris atgimsta interaktyvia, šiuolaikiška, laisva ir patrauklia forma.

Muzika – Giedrius Kuprevičius;
Libreto autoriai – Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius;
Režisierius – Valentinas Masalskis;
Kompozitorė ir aranžuočių autorė – Nijolė Sinkevičiūtė;
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Renata Valčik;
Choreografė – Aušra Krasauskaitė;
Atlikėjai : LMTA Klaipėdos fakulteto vaidybos IV kurso studentai ir
Plungės kultūros centro simfoninis orkestras;
Dirigentas – Paulius Lygnugaris;
Orkestro vadovė – Ieva Lygnugarienė.