Naujienos

Klaipėdiečiai su visa Europa švęs kaimynų dieną Kultūros fabriko pievoje

Klaipėdos kultūros fabrikas (KUFA) gegužės 29-tą kviečia visą uostamiestį kartu švęsti Europos kaimynų dieną. Karantinas diktuoja organizatoriams specialias renginio sąlygas. Ko galima tikėtis iš masinio raginimo šventėje dalyvauti visą Klaipėdą?

Europos kaimynų diena tradiciškai minima daugelyje Europos miestų ir bendruomenių, skatinant artimą bei draugišką bendravimą tarp kaimynų. Šiemet minėjimas įgaus naują prasmę. Viruso plitimas perdėliojo ne tik žmonių vertybes, bet ir įpročius. Pradėjome labiau vertinti bendrystę, kaimynystę, atkreipėme didesnį dėmesį į šalia esančius ar aplenkiamus žmones.

Renginio programoje vedėjas, Klaipėdos jaunimo teatro aktorius Donatas Stakėnas kalbins prieš metus Klaipėdoje įsikūrusią ir aktorystę studijuojančią dainininkę Viliją Matačiūnaitę. Vilijos daina skambėjo visoje Europoje, mat prieš šešis metus ji atstovo Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse. Atlikėja sako, kad Europos kaimynų dienos minėjimas jai yra ne tik džiugi patirtis, bet ir nekantrauja pasimatyti su žiūrovais būtent Klaipėdoje. Paskutinį kartą uostamiestyje Vilija dainavo prieš trejus metus, tad viliasi, kad šilumos ir artumo išsiilgę žiūrovai priims jos savitą ir mažai atskleistą amplua.

Raginame visą Klaipėda kartu su kaimynais iš balkonų, ar už tvorų susimojuoti, o galbūt saugiu atstumu kartu išgerti arbatos puodelį skambant renginio muzikai iš gyvos transliacijos. Tikimės, kad tai taps masiniu Klaipėdos gyventojų atsaku į karantino iškeltus iššūkius ir kilusias negandas. Manome, kad jau laikas daugiau atsipalaiduoti ir leisti sau šiek tiek papramogauti.

Svarbiu renginio planavimo akcentu tapo tai, kad renginys pritaikytas tiek švenčiantiems namuose, tiek mažai daliai gyventojų, kurie išsiilgę gyvų lauko renginių galės saugiai stebėti renginį Kultūros fabriko kieme prie Jono kalnelio. Atviro renginio metu KUFA kieme bus užtikrinamos visos vyriausybės keliamos renginių organizavimo sąlygos ir išpildomos pateikiamos rekomendacijos. Dalyviai turės galimybę išsinešti kavos ar užkandžių iš šalia esančios kavinės-socialinio klubo Raketa, o renginį stebės iš atsinaujinusios KUFA pievos ant saugiu atstumu išdėliotų kėdžių.

Visą renginį bus galima tiesiogiai stebėti „Kultūros fabrikas“ ir renginio draugų „Atvira Klaipėda“, „Kultūros uostas Klaipėda“, „Klaipėda, aš su tavim“ Facebook puslapiuose. Prisijungdami prie transliacijos turėsite galimybę kartu su kaimynais sudainuoti skambančias dainas, pasidalinti savo mintimis tiesioginės transliacijos metu ar užduoti klausimų Vilijai ir Donatui.

Klaipėdos kultūros fabriko komanda nepabūdo permainų ir tęsdama atvirų lauko renginių tradiciją prisitaikė prie formato. Būdami fiziškai atskirti, visi turime progą pažymėti, jog vienas kito nepamiršome ir esame arčiau, galbūt net artimesni, nei buvome bet kada. Nors ranka nepasiekiamas, kaimynas visada šalia – tokiu šūkiu Kultūros fabrikas kviečia į Kaimynų dienos minėjimą gegužės 29-tą dieną 17 valandą visus klaipėdiečius.

Klaipėdiečiai su visa Europa švęs kaimynų dieną Kultūros fabriko pievoje