Naujienos

Klaipėdiečiai pamėgo jaukius kino pasimatymus

Uostamiečio gyventojams dėl savo išskirtinių renginių gerai pazistama kūrybinė erdvė „Kultūros fabrikas“ pateisina savo vardą . Vienas tokių renginių ciklų „Pasimatymai kine“ bendradarbiaujant kartu su „Kultūros fabriko“ rezidentu „Arlekinas“ padovanojo ypatingą, nekomercinio ir pripažinto kino šventę.

Bendras Klaipėdos miesto savivaldybės remiamas projektas „Pasimatymai kine“ daugiausiai dėmesio susilaukė dar vasarą atverdamas „Kultūros fabriko“ stogo terasą kino gurmanams, kurioje vyko nemokamos lietuviško kino, geriausių festivalių programų filmų, komedijų peržiūros. Planuotiems šiltiems vakarams terasoje orų prognozė ne visada buvo palanki, todėl seansus buvo galima stebėti ir jaukioje 115 vietų kino salėje. Kino seansuose dalyvavo ir kino kūrėjai, kino industrijos atstovai, žiūrovai turėjo galimybę iš arti susipažinti su kino kūryba, autoriniu kinu.

Apie projektą sulaukta nuostabių atsiliepimų tiek iš nuolatinių, tiek iš atsitiktinai užsukusių kino žiūrovų. Labiausiai žiūrovai vertino filmų kūrybinių komandų apsilankymą, plojimai lydėjo animacijos ir judesio grafikos specialistui Gediminui Šiauliui, kino režisieriui Karoliui Kaupiniui, Klaipėdos kino kūrėjui Arūnui Eimuliui, visai neseniai savo filmą „Širdys“ pristačiusiam režisieriui Justinui Krisiūnui, bei kitiems garbiems svečiams.

„Kino pasimatymų“ metu žiūrovai džiaugėsi puikia atmosfera, suburiančia įvairaus kino mėgėjus, skirtingo amžiaus bei kultūrų atstovus į kokybiškus kino renginius. Taip pat projekto metu siekta sudaryti sąlygas klaipėdiečiams pažinti ir vartoti kultūrą užsienio kalbomis. Beveik kiekvieną savaitę kino salėje buvo rodomi filmai su rusiškais subtitrais. Tokiuose kino seansuose buvo galima išvysti pasaulinį pripažinimą pelniusių dokumentikos, dramos, komedijų ir net siaubo seansų. Iš viso projekto metu pristatyti 45 rinktiniai filmai, o dalyvių skaičius siekė beveik 2000 miesto gyventojų.

„Pasimatymai kine“ baigdami savo seansus neužveria durų ir kviečia rinktis į kasdienius nekomercinio bei geriausio Holivudo kino seansus. Nuolatinį kino repertuarą galima rasti „Arleikino„ interneto svetainėje. Įgyvendintas projektas atveria kelią „Kultūros fabrikui“ bei „Arlekinui“ imtis naujų išskirtinių renginių idėjų, todėl tikimasi, kad kitais metais renginių tik daugės.