Naujienos

Ketvirtas sezonas Kultūros fabrike: smulkiųjų kūrybinių verslų skatinimas inkubatoriuje tik didės

2018 m. rugpjūčio 28 d.

Kūrybinis inkubatorius Kultūros fabrikas naują, jau ketvirtąjį, sezoną pradės įvairiomis iniciatyvomis ir naujomis paslaugomis skirtomis kūrybos ekonomikos atstovams. Kultūros fabriko bendruomenę ir lankytojus džiugina čia besiformuojanti produktyvi bendruomenė, įdomūs renginiai, šiuolaikiška darbo ir bendravimo aplinka. Naujomis iniciatyvomis tikimasi prisidėti prie geresnių sąlygų smulkiojo ir vidutinio verslo (toliau – SVV), kuris vykdo veiklą kūrybinių industrijų srityje, plėtros Klaipėdos miesto centrinėje dalyje sudarymo.

Kūrybiniame inkubatoriuje Kultūros fabrikas šiuo metu darbuojasi daugiau nei šimtas rezidentų- komandose ar kaip laisvai samdomi specialistai. Naujose bendradarbystės principu įkurtose erdvėse bus teikiamos ir įvairios mentorių konsultacijos, edukacinio ir motyvacinio pobūdžio paslaugos. Pradedantys ir jau veikiantys kūrybinių industrijų atstovai, dėka Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos finansavimo, turės galimybę lengvatinėmis sąlygomis nuomotis darbo vietą ar nedidelę studiją atsinaujinusiose „Kultūros fabriko“ erdvėse, dalyvauti mentorystės sesijose, gauti finansines, teisines ar rinkodaros konsultacijas. Startuojantiems bus teikiamos nemokamos konsultacijos dėl įmonės atidarymo, verslo formos pasirinkimo, mokesčių apskaičiavimo ypatumų arba apskaitos vedimo, verslo planų ar finansavimo paraiškų rengimo ir kt. klausimais. Šiuo metu inkubatoriuje buriama konsultantų komanda, laukiame pageidaujančių įsijungti į bendruomenę finansų ir teisės specialistų.

Ši, nauja, veikla yra skirta ne tik Kultūros fabriko rezidentams ar ketinantiems jais tapti – bet kuris kūrybinį verslą Klaipėdoje pradedantis galės tikėtis nemokamų konsultacijų, tačiau prioritetas teikiamas inkubatoriaus nariams.

Startuojantiems verslams nesinori įsipareigoti ilgalaikėmis patalpų nuomos, administravimo, įvairių kitų paslaugų teikimo sutartimis. Nuo šios Kultūros fabriko erdve drąsiai galės naudotis ir tie, kuriems reikia darbo vietos tik kelioms dienoms per mėnesį. Bendradarbystės erdvės inkubatoriuje prisitaiko prie komandos dydžio: galima lengvai pridėti ar sumažinti darbo vietų, o turint laisvą narystę – rinktis patogiausią bendrą darbo vietą.

Verslininkų konsultavimas vyks ne tik individualiai, semtis žininių jie galės grupinių konsultacijų metu, bendraudami su mentoriais įvairiuose mokymuose ir forumuose. Artimiausi praktiniai mokymai vyks Rugsėjo 20-21 dienomis – tai 12 val. trukmės kūrybinis maratonas „Mentorystė tavo startui“, kurio metu komandos kurs išmanių verslo sprendimų modelius, o juos konsultuos visas mentorių desantas. Laimėjusios idėjos komandos laukia motyvuojantys prizai.

Be to, inkubatoriaus nariams bus suteikta nuolatinė galimybė organizuoti ir viešinti savo veiklas ir kūrybinius bei meninius produktus inkubatoriaus erdvėse, lengvatinėmis sąlygomis suteikiant techninę įrangą bei praktinę pagalbą.

Daugiau informacijos apie viešąsias verslumo paslaugas inkubatoriuje ieškokite www.kulturosfabrikas.lt , rašykite info@kulturosfabrikas.lt, ar skambinkite telefonu +37046311010.

Ketvirtas sezonas Kultūros fabrike: smulkiųjų kūrybinių verslų skatinimas inkubatoriuje tik didės