Naujienos

Kaip Kultūrai neužsidaryti visiems laikams?

Dalinamės draugų iš Menų Spaustuvė mintimis! 

Situacijai Lietuvoje ir pasaulyje tampant vis labiau nekontroliuojama, pirminę paniką ir baimę pamažu keičia galvojimas, kaip gyvensime toliau. Kultūros sektoriui šis klausimas ypatingai opus – ekonomikos ir verslo skatinimo plane numatytos priemonės toli gražu neužtikrins išgyvenimo šiame lauke veikiančioms nepriklausomoms organizacijoms bei pavieniams kūrėjams.

Dėl to norime dar kartą paprašyti visų, įsigijusių bilietus į pasirodymus, atšauktus ir perkeltus dėl koronaviruso grėsmės – jei turite galimybę, negrąžinkite šių bilietų, tokiu būdu paremdami priverstinai renginius atšaukusius kūrėjus. Kultūros ir meno organizacijoms šios pajamos dabar yra aukso vertės. Dedamos visos pastangas, kad nukelti renginiai įvyktų, deja, kol kas net ir atsargiausi planai nesuteikia šimtaprocentinės garantijos. Tikri esame dėl vieno – anksčiau ar vėliau pasiilgti kultūros renginiai sugrįš.

Jei ir neturite galimybės prisidėti prie kultūros išgyvenimo finansiškai, svarbu nepamiršti – sudėtingu laikotarpiu moralinis palaikymas taip pat gali reikšti beprotiškai daug. Būkime vieni kitiems jautresni, atidesni ir netaupykime gerų žodžių.

Kaip Kultūrai neužsidaryti visiems laikams?