Naujienos

„Jauno Teatro Dienos“ atsigręš į jaunuosius režisierius

Balandžio 9-12 dienomis Klaipėdos meninį gyvenimą vėl aukštyn kojomis apvers tarptautinis teatrų festivalis „Jauno teatro dienos”. Trečią kartą vyksiantis renginys žada plėsti savo ribas ir akiratį – plataus kultūrinio spektro festivalio programa apims visas kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ erdves ir kvies renginyje apsilankyti įvairią publiką.

Tęsdami ankstesnių festivalių tradiciją organizatoriai ir šiemet pristato visą renginio programą vienijančią temą – „Jaunas režisierius“. Festivalio organizatoriaus Klaipėdos jaunimo teatro vadovas Valentinas Masalskis tikina, kad toks temos pasirinkimas – natūralus šiandieninės jauno kūrėjo situacijos atspindys.

 „Pradedantys teatro menininkai bandydami įsitvirtinti rinkoje susiduria su dilema – kaip neišduodant savo kūrybinių ambicijų užkariauti žiūrovų dėmesį? Prie garsių vardų ir komercinio teatro pripratusi Lietuvos publika dažnai nepastebi ir neįvertina jaunų, standartus laužančių menininkų. Pasirinkdami tokią temą norime net tik pristatyti Klaipėdai didelį potencialą turinčius jaunus kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio, bet ir siekiame užmegzti tarpusavio ryšius, dalintis patirtimi“, – sakė režisierius ir aktorius V. Masalskis.

 Per keturias intensyvias dienas bus parodyta 10 jaunųjų teatro kūrėjų spektaklių, atspindinčių dabartines pradedančiųjų menininkų aktualijas. Net keturi šių metų programos spektakliai yra vilniečių darbai. Taip pat festivalyje pasirodys tarptautinė menininkų grupė TITS iš Skandinavijos ir Čekijos.

 Organizatoriai į programą įtraukė ir Klaipėdos jaunų nepriklausomų teatro trupių darbus. Balandžio 9 d. festivalį atidarys Monikos Klimaitės performansas „Platono ola“, o Klaipėdos universiteto Menų fakultete studijas baigianti režisierė Kornelija Krasilnikovaitė pristatys vienos dalies pokštą „Meška“ pagal A. Čechovą.

Savo kūrinį į uostamiestį iš sostinės atveža intriguojančiu pavadinimu prisistatantis plataus profilio meninis sindikatas Bad Rabbits. Taip pat bus parodyti režisieriaus Povilo Makausko spektaklis „YOLO“ („Gyveni tik vieną kartą“) ir Kamilės Gudmonaitės darbas „Sapnas“ pagal garsaus švedų dramaturgo Augusto Strindbergo to paties pavadinimo pjesę.

Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė’14” klaipėdiečiams pristatys kino režisieriaus Jono Tertelio debiutą teatro scenoje – didelio susidomėjimo sulaukusį projektą „YesMoonCan“.

 Festivalio rengėjai – Klaipėdos jaunimo teatras – parodys naujausius savo darbus: G. Kuprevičiaus anti-operą „Pamoka“ pagal E. Jonesco to paties pavadinimo pjesę ir Karolinos Žernytės režisuotą pojūčių teatro spektaklį „Akmuo vanduo geluonis“. Pastarasis darbas pritaikytas akliesiems ir silpnaregiams ir šiemet yra nominuotas Auksiniam scenos kryžiui.

 Svarbiausias renginio akcentas – tarptautinės Skandinavijos ir Čekijos menininkų komandos TITS darbas „Trumpets in the sky” („Trimitai danguje”). Tai atmosferinis ir juslinis judesio spektaklis, nagrinėjantis baimės supratimą. Susilaukęs didžiulės sekmės ir susidomėjimo užsienyje spektaklis festivalyje „Jauno Teatro Dienos“ Lietuvoje bus rodomas pirmą kartą.

 Renginio dalyviai ir žiūrovai šiemet vėl turės progą dalyvauti profesionalių teatro kritikų rengiamuose aptarimuose.

Festivalyje bus ir naujovių. Pirmą kartą į programą įtrauktas kinas. Kasdien „Kultūros fabriko“ kino salėje bus rodomi trumpametražiai jaunų Lietuvos režisierių filmai. Įtemptoje dienotvarkėje atsirado vieta ir paskaitoms: savo pranešimus kultūrinėmis temomis pristatys žurnalistas bei rašytojas Rytis Zemkauskas.

 Festivalio renginiai balandžio 9-12 dienomis vyks kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ erdvėse (Bangų 5A) ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Mokomajame teatre.

„Jauno Teatro Dienos“ atsigręš į jaunuosius režisierius