Naujienos

Jaunieji KUFA teatro rezidentai pristato savo pirmojo miuziklo premjerą SOFIJOS festivalyje

Liepos 21 – 27 dienomis jaukiame Žemaitijos miestelyje Kuliuose (Plungės raj.) jau trečiąjį kartą vyks unikalaus formato Sofijos festivalis. Jo programoje – net 70 dalyvių: jaunų ir brandžių menininkų iš 5 pasaulio šalių, kurie dalyvaus daugiau nei 20-yje renginių, dirbtuvių ir susitikimų.

Kuliuose kultūrinį pėdsaką skulptorių darbais, istorinėmis parodomis, klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiais jau palikęs festivalis šiemet miestelyje šurmuliuos trečiąjį kartą. Itin pavykę pirmieji du festivaliai įkvepia tikėti, kad ši graži kultūrinė iniciatyva prigijo ir tampa stipria regioninės kultūros tradicija, garsinančia ne tik Kulius, bet ir visą Plungės rajoną. 

Šiemet festivalis vyks net penkiose skirtingose erdvėse: Kulių kultūros centro didžiojoje ir mažojoje salėse, Kulių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčios parke ir jame esančiame istoriniame XVIII a. kultūros paveldo pastate bei pačioje bažnyčioje. Visą savaitę svetinguose Kuliuose gyvensiantys ir kursiantys festivalio menininkai susitikimų ir dirbtuvių metu bendraus su norinčiais giliau pažinti kūrybos pasaulį.

Sofijos festivalio kulminacija – liepos 26d. penktadienį, 18 val. Kuliuose vyksiantis miuziklas-siuita „Ugnies medžioklė su varovais“, kurį pagal Giedriaus Kuprevičiaus muziką, Sauliaus Šaltenio ir Leonido Jacinevičiaus tekstus „pasimatavo“ nauja jaunų kūrėjų komanda: „Taško teatro“ aktoriai ir Plungės jaunimo simfoninio orkestro muzikantai (vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai). Spektaklio-suitos kompozitorė – Nijolė Sinkevičiūtė, režisierius – Valentinas Masalskis, dailininkė – Renata Valčik.

Visą savaitę Kulius budinsiantį kūrybos, kultūros ir bendruomeniškumo festivalį vainikuos parke vyksiantis tradicinis kultūros piknikas „Sofijos šeštadieniai“, kurio metu bus pristatyta skulptoriaus Mykolo Saukos sukurta skulptūrinė instaliacija – dovana atgimusiam Kulių bažnyčios parko fontanui.

Įėjimas į visus festivalio renginius laisvas. Daugiau naujienų ir festivalio programa: www.sofijosfestivalis.lt

Ir Facebook paskyroje: facebook.com/sofijosfestivalis/ 

Jaunieji KUFA teatro rezidentai pristato savo pirmojo miuziklo premjerą SOFIJOS festivalyje