Naujienos

Interneto Tarša

Šiuo laikotarpiu, kai namie tenka būti daugiau nei įprastai itin daug laiko praleidžiame prie kompiuterių ekrano, o dar daugiau – internete. Tiesiogines transliacijas daro visi – treneriai, makiažo meistrai,lektoriai, nuo jų neatsilieka ir menininkai, kurie transliuoja savo spektaklius ar kino filmus gyvai.

Socialiniai tinklai, kaip niekad yra pasiekę savo piką, o įvairūs serveriai internete tiesiog lūžte, lūžta nuo prisijungusių žmonių kiekio. „Facebook“ socialinis tinklas šiuo metu patiria didelį vartotojų antplūdį. Anot portalo www.lrt.lt  vartotojų per dieną prisijungia daug daugiau, nei gruodžio 31 d., kuri dažniausiai būdavo rekordinė diena metuose. Balso ir vaizdo skambučių per „WhatsApp“ ir „Messenger“ per dieną įvyksta dvigubai daugiau nei įprastai.  Vien Lietuvoje pirmąją karantino  savaitę, balso skambučių srautas „Telia“ tinkle išaugo 70%, tarptautinis interneto srautas – daugiau kaip 40%, duomenų perdavimo mobiliuoju ryšiu  srautas – daugiau kaip 15%.

Sumažėjus automobilių skaičiui gatvėse leidžia gamtai atsikvėpti, tačiau mes net neįtariame, kad interneto srauto suvartojama energija yra tokia pat kenksminga žemei,  kaip ir dažnai ekologijos temose linksniuojamas CO2. Įdomus pavyzdys, kurį pateikia www.bbc.co.uk  yra 2017 m. populiariausia viso pasaulio daina „Despacito“ surinkusi daugiau nei 6 mlrd. „YouTube“ peržiūrų, kas prilygsta net 5 Afrikos šalių suvartojamam energijos kiekiui, per metus. 

Šiuo metu didžiosios vaizdo įrašų platformos „Netflix“ ir „YouTube“ sumažins savo srautinio siuntimo ir vaizdo įrašų kokybę Europoje tam, kad palengvintų interneto apkrovą. Prisidėkime prie to ir mes, transliuokime tik reikalingą ir aktulią informaciją. 

Interneto Tarša