Naujienos

I. Šviesaitės kolekcijos „Penktas elementas” pristatymas

Keturios stichijos: žemė, oras, vanduo ir ugnis leido susiformuoti penktajam elementui – Žmogui. Keičiantis laikams, keitėsi ir Žmogus, jo suvokimas, savęs identifikavimas. Vis greitėjantis tempas, globalizacija, milžiniškas informacijos ir pasirinkimų srautas dažnai suklaidina Žmogų, klaidžiojama tarp vertybių, savęs suvokimo ir vidinės harmonijos. Drabužių kūrėja Inga Šviesaitė balandžio 24d. 20.00 val. siūlo pažvelgti į pradžių pradžią, atsiduoti natūralumui ir skirti laiko vidiniam „AŠ“.

Inga:

„Lakoniškas ir natūralus – tai penkto elemento kodas, priešprieša masinei antikokybei ir tuščiai pompastikai.  Penktas elementas nesidangsto įmantriomis formomis, rekvizitų gausa nemaskuoja esmių esmės. Svarbiausia įvaizdžio detale tampa ne masinės kultūros brukami menkaverčiai daiktai, o  įdomi ir įvairialypė asmenybė. Jo kasdienis ritualas – savęs tobulinimas, darnos paieškos su pačiu savimi bei aplinka”.

Kolekcijos „Penktas elementas“ pristatymą prasmingai papildo tapytojos Aurelijos Jančak mišrios technikos eskizai „Dvi pusės“. Ilgi naktiniai pokalbiai, komunikacija tarp Londono ir Klaipėdos, panašios patirtys subrandino idėją bendram renginiui. Juolab, kad tiek Inga, tiek Aurelija, nors žvelgdamos iš skirtingų perspektyvų, kalba apie tą patį – Žmogų ir jo esmę.

Aurelija:

„Menas – savotiškas šamanizmas, lyg ritualas, kurį, rodos, gali atlikti tik išrinktieji. Tačiau dabartinis laikas kūrybą daro vis labiau prieinamesnę ir frazė „kiekvienas yra menininkas“ įgauna materiją. Mano manymu, menas nėra privilegija ir talentas neegzistuoja. Egzistuoja tik nuo pat gimimo sukurtos situacijos, kurios sukuria nišą kai kuriems jautriau reaguoti į menines praktikas. Tačiau pačia esybe, visi mes esame ŽMONĖS“.

I. Šviesaitės kolekcijos „Penktas elementas” pristatymas