Naujienos

Filmas „Kunigo vaikai” pagaliau pasiekė ir Klaipėdą!

Seniai kvatojaisi taip, kad net skaudėtų pilvą? Lauke šalta ir šlapia? Kviečiame šaltus pavasario vakarus sutikti KUFA KINE! Balandžio mėnesio KUFA kino salėje – „Kultūros fabrikas” kartu su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu pristatys komediją – „KUNIGO VAIKAI” 

FILMO APRAŠYMAS: 
Režisierius 
Vinko Brešan
Žanras 
komiška drama
Filmo kilmės šalis 
Kroatija, Serbija
Filmo sukūrimo metai 2012
Filmo trukmė 
1.33
Filmo kalba 
kroatų
Titrų kalba 
angl., lie
Filmo aktoriai 
Krešimir Mikić, Nikša Butijer, Marija Škaričić
————————————————————————————–

Kroatų režisieriaus Vinko Brešano filmas Kunigo vaikai, tai kontraversiškos Mate Matišico komedijinės pjesės adaptacija ekrane. Ši kino juosta gavo didelį pasisekimą visoje Kroatijoje ir tapo trečia pagal didžiausios piniginės vertės susilaukimą jau nepriklausomoje šalyje.

Filmo siužetas nukelia žiūrovus į mažą Dalmatijos kaimelį, kur jaunas kunigas atvyksta į parapiją pakeisti prieš tai ten buvusio dvasininko. Atvykus į provinciją, kunigą Fabianą šokiruoja nesibaigiančios laidotuvės, o mažas gimstamumo skaičius saloje kelia tik dar didesnį nerimą.

Vienos išpažinties metu, atsitiktinai sužinojęs šios problemos priežastis, naujasis kunigas nusprendžia imtis veiksmų, kad pagerintų susidariusią situaciją. Tiesa, Fabianas pasirenka išties neįprastą problemos sprendimo būdą, o netrukus prie jo sumanymo prisijungia ir dar keli miestelėnai. Užsimezga kurioziškų įvykių verpetas ir naivaus kunigo bandymai susitvarkyti su savo veiksmų pasekmėmis.

Visas filmas, tai tarsi kritiškas žvilgsnis į nusistovėjusius religinius įsitikinimus ar pažiūras. Kūrėjams nestinga idėjų pašaipiai pavaizduoti katalikų bažnyčią ir visuomenėje vyraujančias opias bei jautrias problemas, tokias kaip pedofilija, veidmainystė, manipuliavimas žmonėmis. Visa tai režisieriui puikiai pavyksta atskleisti per jauno bei nepatyrusio kunigo pasaulio suvokimo perspektyvą, kuri visos kino juostos metu pamažu pradės keistis. Nors filme nestinga komiškų scenų bei šmaikščių dialogų, visgi antrojoje filmo pusėje atsiranda itin dramatiški elementai, kurie priveda prie neišvengiamos tragedijos. Pasak Vinko Brešano, filme aptariamos temos yra per daug rimtos ir svarbios, kad būtų aptariamos vien komediniame kontekste. Kaip teigė režisierius, šis filmas kaip ir pats gyvenimas, neturintis griežtai apibrėžto žanro, tai tiesiog komedijos ir tragedijos raizgalynė.

Tris apdovanojimus pelniusi kino juosta šiek tiek primins Wes Andersono stiliaus motyvus. Filme išlaikomas šalies autentiškumas, subtiliai parinktas garso takelis, tiksli ir nepriekaištinga kinematografija suteikia jam tikroviškumo ir įtraukia žiūrovą į patį įvykių epicentrą. Neįprastai įdomus pasakojimo stilius bei įvykių vingiai neleis žiūrovui nuobodžiauti, netgi atvirkščiai, paskatins panirti į asmeninius pamąstymus.

VIDEO PRISTATYMAS:  „Kunigo vaikai”

(Informacija paimta iš: www.kaunozinios.lt)
——————————————————————————————


Bilieto kaina – 4 eur. (Studentams, moksleiviams, senjorams – 3 eur.)