Naujienos

Festivalis „MATERIA MAGICA“ – šventė visai šeimai

Gegužės 25–28 dienomis Klaipėdoje rengiamas festivalis „Materia Magica“  vaikams ir jų tėveliams pristatys neregėtą, stebinantį,  įsitikinimus keičiantį ir pažinimo ribas plečiantį lėlių teatrą. Festivalio „Materia Magica“ programoje  – šeši spektakliai, skirti įvairaus amžiaus vaikams ir visai šeimai.

Pojūčių jūra

Šventę organizuojantis Klaipėdos lėlių teatras gegužės 26 d.  12 val. festivalyje pristatys premjerą – lėlių ir šviesos instaliaciją Tuvės Janson apsakymo motyvais „Tėtis ir jūra“.

Šis spektaklis  – tai  pasakojimas apie šeimyną, kuri palieka gimtąjį slėnį ir išvyksta gyventi į tėčio salą. Naujojoje erdvėje jie stengiasi pradėti gyvenimą iš pradžių. Poezijos, gyvenimiškos filosofijos, tipiškų šeimyninių situacijų, gero humoro, o kartu ir gelmės kupiną pasakojimą kuria šviesos ir šešėliai, atspindžiai ir gyvai atliekama violončelės muzika. Tai atmosferinis spektaklis, kurio veiksmas vyksta anapus tikrovės. Žiūrovas „pasineria“ į pojūčių jūrą tarsi į sapną, regi fantastiškus jo vaizdinius ir šviesą, jaučia jo lėtumą, tarsi klampotų per smėlį ir niekur nenueitų. Spektaklį „Tėtis ir jūra“ režisavo lėlių teatro kūrėja Gintarė Radvilavičiūtė, vaidina Klaipėdos lėlių teatro aktorės Renata Kutaitė, Monika Mikalauskaitė, muziką kūrė Vytautas Leistrumas, violončelėmis groja Tomas Mikalauskas, Karolis Vaičiulis. Šį Klaipėdos lėlių teatro kūrinį gali žiūrėti visi žmonės nuo 2 metų, kurie linkę pastebėti ir pajusti neįprastus dalykus.

Tremties atminimas

Gegužės 26 d. 16 val. Klaipėdos lėlių teatre  legendinės Šarlevilio (Prancūzija) lėlių teatro mokyklos lėlininkai, susibūrę į tarptautinę trupę „Collectif 23h50“, parodys spektaklį „Mirti? Aš tuo netikiu“, skirtą žiūrovams nuo 10 metų.  Spektaklio režisierė – lietuvaitė lėlininkė Jūratė Trimakaitė kartu su buvusiais bendrakursiais pakvies praverti vienos šeimos prisiminimų skrynelę ir pasikalbėti lietuviams itin skaudžia tema – apie tremtį.

Išradingojo siuvėjo pasaka

Festivalio svečiai iš Izraelio, garsiojo Jeruzalės lėlių teatro „Train Theatre“ kūrėjai mažuosius žiūrovus nudžiugins spektakliu „Siuvėjo ateljė“. Tai nepaprastai paprasta istorija apie siuvėjo  kasdienybę, kurioje ištariami vos keli žodžiai, tačiau lėlės, objektai, įvairios medžiagos ir muzika kuria užburiančią pasaką.

Kaip ir kiekvieną įprastą rytą, jaunasis siuvėjas gavo raštelį. Jame buvo parašyta: „Privalai iki vidurnakčio pasiūti švarką. Dydis nesvarbu, bet turi tikti idealiai…“. Tiksliai iki laikrodžiui išmušant vidurnaktį, siuvėjas susidorojo su užduotimi ir pasiuvo švarką, tačiau kaip tik tada nutiko kai kas netikėta… Kur bėga siuvimo mašina? Kodėl žirklės dėvi sijoną? Kuo pavirto antpirštis?!  Stebuklingi nuotykiai su išradinguoju siuvėju laukia gegužės 27 d. 12 val. Klaipėdos dramos teatre. Spektaklis skirtas vaikams nuo 4 metų ir visai šeimai.

Gėlių istorijos 

Tą pačią dieną 14 val. Klaipėdos lėlių teatre Vilniaus teatras lėlė festivalio publikai parodys naujausią  savo spektaklį  „Gėlių istorijos“ .  Tai vaikams nuo 3 metų ir visai šeimai skirtas lėlių spektaklis pagal latvių rašytojos Annos Sakse literatūrinių pasakų knygą „Pasakos apie gėles“. 

„Kiekvienos gėlės žiedas – lyg žmogaus gyvenimas, pro kurį galime praeiti ir taip nepastebėti jo grožio. O galime sustoti, užduoti klausimus ir klausytis. Trumpų istorijų. Graudžių ir liūdnų, juokingų ir absurdiškų. Tokių, kokie būna žmonių likimai.

Kartais išties nepaprasta bendrauti su narcizais, tulpėmis, erškėtrožėmis, pelynais, šalavijais, žirniais – visokio plauko ir būdo žmonėmis. Tačiau meilė – geriausias sodininkas“, – sako spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė Nijolė Indriūnaitė.

Spektaklį taip pat kuria dailininkė Aušra Paukštienė,  aktorės Sigita Mikalauskaitė, Elvyra Piškinaitė ir Almira Grybauskaitė.

Teatras iš virvės

Gegužės 28 d. 12 val. ir 13.30 val. festivalio „Materia Magica“ svečiai iš Prancūzijos „Le Clan de Songes“ Klaipėdos dramos teatre pristatys lėlių spektaklį spektaklį „Be pabaigos“.

Nepaprastai  vizualią, poetišką ir šviesią istoriją šiame spektaklyje pasakoja mažytis virvės galiukas, ištrūkęs iš ašutų raizgalynės. Žiūrovų akivaizdoje jis, tarsi magas,  keičia pavidalus ir virsta įvairiausias personažais: žaidžiančiais ir pokštaujančiais, besipykstančiais ir mylinčiais, įtaigiai, švelniai ir linksmai prabylančiais apie šeimos ir žmonių santykius. Scenoje dėliojama kasdienybės, laisvalaikio ir svajonių mozaika  žavi minimalizmu, estetine švara. Spektaklis skirtas vaikams nuo 3 metų ir visai šeimai.

Vaikams ir seneliams

Paskutinį festivalio „Materia Magica“ spektaklį  „SoloS“ gegužės 28 d. 16 val. „Kultūros fabriko“ salėje pristatys ispanų teatro trupės „Ymedioteatro“ kūrėjai.  Spektaklis „SoloS“ – tai šiltas ir optimistiškas žvilgsnis į vienišo, visų pamiršto ir apleisto senolio kasdienybę.  Tik iš seno radijo sklindantis garsas šiek tiek prablaško vienodas Aurelijaus dienas.

Praėjo daug metų nuo tos dienos, kai jis paskutinį kartą vaišino savo kepyklėlės lankytojus pyragaičiais, net kelios savaitės nuo apsilankymo mieste, ir vos akimirka nuo to, kai nebepamena, ką buvo pamiršęs. Pats to nesuprasdamas, jis netikėtai pažadina miegančius daiktus, kurie staiga atgyja ir ima pasakoti jam savo paslaptis. Šis spektaklis – tai bandymas su šypsena pažvelgti į tai, kas gyvenime ne visada kelia juoką. Spektaklis „SoloS“ rekomenduojamas vaikams nuo 7 metų ir visai šeimai.

Kūrybinės dirbtuvėse – Mupetai ir lėlių animacija

Festivalis „Materia Magica“ kvies ne tik žiūrėti spektaklius, bet ir tapti aktyviais kūrėjais. Gegužės 27 d. nuo 9.30 iki 12 val. vaikams bus organizuojamos dvejos kūrybinės dirbtuvės vaikams nuo 6-erių metų.

 Prancūzijoje gyvenanti lėlių teatro kūrėja Jūratė Trimakaitė Kultūrų komunikacijų centro Meno kieme supažindins su viena įdomiausių lėlių formų – Mupetais. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai sugalvos ir pasigamins sau po vieną tokią lėlę ir išmoks lėlininko gudrybių: kaip apšilti rankas, kaip sugalvoti personažą, jį sukurti ir atgaivinti.

Kitos kūrybinės dirbtuvės bus skirtos lėlių animacijai. Jas ,,Kultūros fabrike” ves kino animatorė Birutė Sodeikaitė. Dirbtuvių  dalyviai kurs filmuką, panaudodami senovinės animacijos principus, animuodami daiktus ir žmones, išbandys stopkadro techniką. Lėlių animacijos dirbtuvių tema – festivalio personažo Kubiagalvio kelionės. Dirbtuvių dalyviai žais su dėžėmis, atgaivins jas, filmuos ir sukurs filmuką – istoriją.  Į kūrybines festivalio „Materia Magica“ dirbtuves būtina išankstinė registracija el. p. klaipedosleles@gmail.com , tel. (8 46) 239932.

Į festivalio „Materia Magica“ programą įtrauktos ir lėlių animacijos filmukų peržiūros. Trumpametražių filmukų su lėlėmis programa vaikams bus rodoma  “Kultūros fabrike” gegužės  26 d. 10,12, 14 val.  (suaugusiesiems skirtas seansas vyks 20.30 val.) Lėlinės animacijos programoje bus parodyti lėlinės animacijos stebuklai iš įvairių Europos ir pasaulio šalių, ir žinoma – Lietuvos.  Lėlinės animacijos peržiūros – nemokama festivalio ,,Materia Magica” dovana žiūrovams. Bilietus į festivalio spektaklius galima įsigyti Klaipėdos lėlių teatro kasoje (Vežėjų 4, Klaipėda, tel. (8 46) 239932) ir TIKETOJE http://www.tiketa.lt/LT/search?st=Materia+Magica

Daugiau informacijos apie festivalį „Materija Magica“  – http://materiamagica.lt/

https://www.facebook.com/materia.magica.festival/

Festivalis „MATERIA MAGICA“ – šventė visai šeimai