Naujienos

Dar viena diena. Ukraina gyvai

Art Compensa meno mugė (Vilnius), Lietuvos dailininkų sąjunga, Kultūros fabrikas (Klaipėda), Menų zona (Klaipėda), Kaunas 2022 kviečia visus neabejingus Ukrainos įvykiams menininkus pasidalinti savo kūryba karo akivaizdoje, prisijungti prie socialinio medijų projekto „Dar viena diena“.

Projekto organizatoriai siekia išsaugoti ir pristatyti Ukrainos menininkų kūrybą, tarptautiniu mastu suburti menininkus ir per meną skleisti žinią apie Ukrainoje vykstančius įvykius, gautomis lėšomis paremti nuo karo kenčiančios šalies kūrėjus.

Organizatoriai kviečia išreikšti palaikymą Ukrainai siunčiant meno kūrinių miniatiūras elektroninėje versijoje. „Norime ne tik sužinoti ką kuria Ukrainos autoriai, bet ir pamatyti dabartines šalies aktualijas jų akimis. Vykstant karui, negalime aplankyti Ukrainos parodų salių ir galerijų, menininkams sudėtinga atvykti į Lietuvą. Tačiau interneto erdvė leis mums susisiekti su Ukrainoje gyvenančiais menininkais, sužinoti Ukrainos aktualijas, ir dalintis jomis su mūsų sekėjais socialiniame tinkle „Facebook“. Nuoširdžiai tikime, kad tarpusavio bendradarbiavimas įmanomas net sudėtingiausiomis aplinkybėmis“ – sakė projekto idėjos autorius menotyrininkas Ignas Kazakevičius“.  

Šiuo metu Ukrainos menininkai internetu siunčia meno kūrinius: piešinius, fotografijas ir grafinio dizaino kūrinius, kitus artefaktus. Projektą tęsia Lietuvos ir kitų šalių menininkai, besidalinantys Ukrainą palaikančia kūryba, siųsdami kūrybinius ekspromtus.  Projekto paskyros sekėjai gali įsigyti kūrinius ir taip paremti Ukrainos menininkus.

„Dar viena diena“ prasideda Klaipėdoje. Projekto pristatymas visuomenei antradienį balandžio 19 d. Kultūros fabrike (Bangų 5a), 17.00 val.

Projekto partneriai ukrainiečių kūrybininkus ir menininkus taip pat kviečia į jiems skirtas bendradarbystės ir kūrybos erdves –  Kaune – „CulturEUkraine“, Klaipėdoje – KUFA (Kultūros fabrikas). Laukiami Ukrainos kultūros ir kūrybinių industrijų atstovai bei menininkai dirbti ir kurti bendrose co-working erdvėse arba individualiose studijose ir dirbtuvėse.

Projekto DAR VIENA DIENA kulminacija įvyks meno mugėje „ArtCompensa`22“ birželio 10 – 12 dienomis Vilniuje. Šiam projektui sukurti ukrainiečių ir kitų šalių autorių darbai mugės metu bus eksponuojami ir parduodami atskirame stende. 

Primename, kad nėra „ČIA“ ar „TEN“. Yra tik DAR VIENA DIENA, kurią išgyvename visi kartu!

Daugiau informacijos apie projektą: facebook:  https://www.facebook.com/artcompensa

Projekto partneriai:

ArtCompensa: www.artcompensa.com

https://www.facebook.com/artcompensa

Lietuvos dailininkų sąjunga:

www.ldsajunga.com

Kultūros fabrikas: www.kulturosfabrikas.lt

https://www.facebook.com/kulturosfabrikas

Menu Zona:  https://www.facebook.com/MenuZona

Sklaidos partneriai: Kaunas 2022

Dar viena diena. Ukraina gyvai