Naujienos

Atgal į ateitį: virtualios realybės filmas „Angelų takais“ sugrįžta į „Kultūros fabriką”

Į atostogų širdimi pramintą Klaipėdą sugrįžta filmas, pavergęs tūkstančius širdžių. Legenda praminta virtualios realybės patirtis „Angelų takais“ po metų pertraukos kviečia vėl patirti kultūrą ir susipažinti su M. K. Čiurlionio paveldu interaktyviai. Režisierės Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrybos vaisių bus galima išvysti Klaipėdoje įsikūrusiame Kultūros fabrike nuo liepos 1 iki rugpjūčio 31 dienos.

„Filmas, kurį reikia įdėti į laiko kapsulę“, „tokį filmą reikėtų parodyti Džeimsui Kameronui, būtų apstulbęs“, „jei tik M. K. Čiurlionis būtų išvydęs…“ – taip po filmo seanso kalba tie, kurie virtualios realybės filmą „Angelų takais“ grįžta žiūrėti jau ketvirtą kartą.

Virtuali realybė – langas į kitą pasaulį

Virtuali realybė – langas į patirtį, kurioje panyrama į kompiuteriu sugeneruotą trimatę aplinką. Virtualios realybės filmai žiūrimi su specialiais tam pritaikytais VR akiniais, kuriuose yra įmontuotos ausinės.

Žiūrėjimo metu šis akinių – ausinių hibridinis prietaisas leidžia patekti į naują stulbinantį virtualų pasaulį, kurio pagrindiniu veikėju tampa pats žiūrovas.

VR akiniai suteikia 360 laipsnių galimybę matyti ir tai reiškia, kad besidairant įvairiomis kryptimis žiūrovas mato vis naują aplinką, tad vizualai čia atgyja naujoje plotmėje. Jausmas, jog fiziškai esate filmo pasaulyje kuria ryšį su aplinka, istorija ir jos veikėjais.

„Angelų takais“ – pirmasis tokio tipo filmas Lietuvoje

Virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – netradicinės perspektyvos kūrinys, kuriame neišvysite įprastų filmų siužetų. Pranešame, kad bus dar geriau – filme patys tapsite pagrindiniais veikėjais!

Neįprasto formato filme kūrėjai sujungė garsiausio Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio paveikslus su naujausiomis virtualios realybės technologijomis.

Filme „Angelų takais“ skambantis garso takelis – M. K. Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio kurta muzika. Garso takelio fone gyvuoja kūrėjų interpretacija, nes filmas sukurtas pasitelkiant bene 60 M. K. Čiurlionio sukurtų paveikslų ir jų fragmentų.

Tai – pirmasis tokio masto lietuvių kūrėjų darbas, kurį transliuotojo „VR SPOT“ įkūrėjas ir vadovas Lukas Verpetinskas vadina legendos, sėkmės ir populiarumo užtaisu.

Per „Angelų takus“ – į M. K. Čiurlionio širdį

Kaip pasakoja „Angelų takais“ kūrėja Kristina Buožytė, kiekvienas M. K. Čiurlionio paveikslas yra kaip portalas į kitą pasaulį. Virtuali realybė ir yra tas įrankis, kuris padeda tai pamatyti, pajusti, patekti į portalo vidų. Tariant kitais žodžiais – patekti į pažangiausio to meto Lietuvos kūrėjo pasaulį.

Į Klaipėdą – ne tik prie jūros

Šiemet visi atostogaujantys, keliaujantys ar gyvenantys Klaipėdoje iki pat vasaros galo turės galimybę pamatyti patirtį, susižėrusią krūvą prestižinių ir tarptautinių apdovanojimų.

Filmas „Angelų takais“ – privaloma pramoga kiekvienam, atvykstančiam į Klaipėdą, visai kaip skulptūros „Stebuklingasis peliukas“, „Juodasis vaiduoklis“ ar Lietuvos Jūrų muziejus aplankymas.

M. K. Čiurlionio kūryboje galima atrasti nemažai sąsajų su vandeniu, pajūriu ir jūra. Filme taip pat vyrauja aiškūs vandens motyvai, tad „Angelų takais“ Klaipėdoje – simboliška ir jautri patirtis.

Patirtis ir mažiems, ir dideliems

„Angelų takais“ – universali pramoga, kurioje neužmirštamą laiką turi ne tik suaugusieji, bet ir mažieji žiūrovai, kurie itin džiugiai pasineria į kupiną įdomybių interaktyvų M. K. Čiurlionio pasaulį.

Klaipėdoje įsikūrusiame Kultūros fabrike laukiami tiek maži, tiek dideli, tiek iš svetur atvykę, tiek vietiniai klaipėdiečiai, norintys sudalyvauti unikalioje kelionėje.

Vasaros naujiena – filmo paroda

Šiais metais Kultūros fabrike žiūrovai turės galimybę apžiūrėti M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijas, kurias galės palyginti su kadrais iš filmo. Tokiu būdu siekiama parodyti, kaip kūrėjai K. Buožytė ir V. Žukas interpretavo menininko paveikslus ir juos įkomponavo virtualioje patirtyje.

Legenda byloja, kad net 80% žiūrovų grįžta pamatyti filmą antrą kartą. Nepraleisk progos išvysti technologijų ateitį meno formoje!