Naujienos

66-ojo „Kanų kino festivalio“ sensacija – „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius”

Ar Klaipėdiečiai yra pakankamai drąsūs peržiūrėti sensacingą ir abejingų nepaliekantį filmą? Kviečiame pačius didžiausius kino gerbėjus Balandžio mėnesį (sekant KUFA kino repertuarą) KUFA kino salėje susipažinti su Adele!

FILMO APRAŠYMAS:

Režisierius – 
Abdellatif Kechiche
Žanras – drama
Filmo kilmės šalis – Prancuzija, Ispanija, Belgija
Filmo sukūrimo metai – 2013
Filmo trukmė – 3 val.
Filmo kalba – prancūzų
Titrų kalba – liet.
Filmo aktoriai – Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Jérémie Laheurte, Aurélien Recoing 
Kaina: 4 eur. (Studentams, moksleiviams, senjorams – 3 eur)

———————————————————————————————-

2010 metais išleista prancūzų rašytojos Julie Maroh novelė „Mėlynasis angelas“, dar žinoma kaip „Žydra spalva – šilčiausia“, tapo šiuo metu ypač vertinamo prancūzų režisieriaus Abdelatiffo Kechiche įkvėpimu. Jo drąsi novelės ekranizacija sukėlė pasaulyje didžiulį ažiotažą ir virto 66-ojo „Kanų kino festivalio“ sensacija. Be abejonės, tokios pat reakcijos ji sulaukė ir Kaune.

Pradėkime nuo to, jog tai istorija apie penkiolikmetę Adelę, kuri išgyvena patį sunkiausią savo gyvenimo etapą – paauglystę. Etapą, kai jauna mergina iš vaiko tampa moterimi už nugaros palikdama nerūpestingą vaikystę, po truputį įžengdama į suaugusiųjų pasaulį. Adelė bręsta ne tik protiškai, bet ir lytiškai. Kaip ir visos jos bendraamžės, taip ir Adelė jau pradeda kreipti dėmesį į vaikinus, gyvendama pagal visuomenėje nustatytas normas, jog merginai skirta susitikinėti su priešingos lyties atstovais. Nauji potyriai gundo jauną merginą, o režisieriaus už virvelių tampomas lyg marionetė Adelės personažas netrunka pasinerti į pirmuosius malonumus. Tačiau netikėta pažintis su lesbiete Ema apverčia Adelės gyvenimą aukštyn kojomis. Šis susitikimas leidžia Adelei pasinerti į visiškai nepažįstamą pasaulį, o Emos glėbyje Adelė iš mergaitės pamažu virsta moterimi.

Video pristatymas: Adelės gyvenimas. I ir II skyrius

Info paimta iš: www.kinfo.lt