Renginiai

Seminaras: Ką kalba skausminga ar neprisimenama vaikystė

05 kovo 2020 18:00

Ką kalba skausminga ar neprisimenama vaikystė – ir ką su tuo daryti?

Kaip suprasti savo skausmingą vaikystės patirtį ir padėti sau išgyti.

Citata:
„Neprognozuojamas tėvas kiekvienam vaikui tampa bauginančiu Dievu“ – Susan Forward

Menka savivertė, sudėtingi santykiai, perdegimas, nerimavimas, perfekcionizmas, priklausomybės, nuolat jaučiama gėda ir kaltė, vienišumo ar tuštumos jausmas, nuolatinis nerimavimas, praeities blyksniai… visa tai dažnai susiję su traumuojančiais vaikystės išgyvenimais ar patirtu (emociniu) apleistumu. Čia, tik, patirtų vaikystės psichologių traumų ledkalnio viršūnė. Kai psichikos gelmėse tūno gerokai subtiliau ir giliau užmaskuoti disfunkciniai šiandienos elgsenos modeliai.

Praeitis jau įvyko, atgal negrįši, jos nepergyvensi iš naujo. Todėl atrodo beviltiška kažką keisti šiandien – bandymai atšoka, tarsi žirniai nuo sienos. Tai vargina ir stumia į depresiją.

Nors darbas su vaikystės trauma reikalauja nemažai emocinių pastangų, laiko ir kantrybės, visgi, pokyčiai yra įmanomi. Elgesio modeliai nebesikartoja, toksiškus santykius keičia sveikesni, o persekioję nuolatiniai nemalonūs jausmai – nyksta. Tai yra būtent tai, ko tikimės iš darbo su skausmingais savo vaikystės prisiminimais, padariniais ar jos baltosiomis dėmėmis. Dar svarbiau – savų negatyvios praeities psichologinių modelių nebeperduosime savo vaikams, ar jų poveikį sumažinsime.

Paskaitoje aptarsime pagrindines psichologinės vaikystės traumos sritis, suprasime jausmus nukreiptus į negatyvią praeitį, trumpai aptarsime būdus padedančius įveikti psichologinės vaikystės traumos pasekmes.

REGISTRACIJA: https://forms.gle/PQ81fNxat3AomCPx6

Apie ką kalbėsime?
Reikšmingos vaikystės patirtys formuoja žmones tokius, kokie jie yra šiandieną. Galima būtų galvoti, kad elgesio modeliai tik genetika, o vaikystėje patirti nemalonumai, – tik blogas prisiminimas, tačiau vis gausėjantis, moksliniais įrodymais grįstų patvirtinimų sąrašas sako: vaikystėje patirta nemeilė, fizinės, psichologinės ir seksualinės žaizdos faktiškai sąlygoja mūsų tolimesnio gyvenimo psichologinį ir emocinį komfortą. Seminaro metu trumpai apžvelgsime mechanizmus, darančius įtaką mūsų formavimuisi.

Suaugus vis trūkstant psichoemocinio komforto, jaučiamės klaidžioją tamsiame labirinte, pilname aklaviečių. Be menkiausios užuominos į išsilaisvinimą. Nepalankių vaikystės patirčių poveikio galima išvengti.

Vien teorinių modelių nagrinėjimas nepadeda išgyti iš psichologinės vaikystės traumos. Ji neatskiriama nuo psichoterapinio darbo ir, galima sakyti, yra daugelio nedidelių žingsnių rezultatas. Tam reikia darbo individualioje arba grupinėje psichoterapijoje, saviterapijos ir kitų, padedančių užauginti pažeistas vidines dalis, praktikų. Išsiaiškinsime kurie metodai kada taikytini.

Formatas
Teorinę medžiagą nagrinėsime paremtą su tikro gyvenimo pavyzdžiais. Jau vien supratimas, kaip veikia vaikystės trauma ir jos atpažinimas savyje gali įgalinti pokyčiams.

Kam seminaras tinkamas?
Šis seminaras tau, jei: turėjai sunkią ir ne vaikystę (bet tau vis viena viskas gerai), nieko neatsimeni kas vyko vaikystėje, arba augini vaikus ir nenori savo negatyvios patirties perduoti jiems.

Nagrinėjamos temos.
Mūsų praeitis, – tai mūsų šiandienos atspindys
Kas daro daugiau įtakos – prigimtis ar patirtis?
Truputį apie neurologinę ir psichologinę žmogaus raidą
Kas yra vaikystės trauma?
Traumuojantis įvykis ir lėtinė trauma
Smurtas: fizinis, psichologinis, seksualinis
(Emocinis) apleistumas ir kodėl jis traumuoja taip giliai
Traumos poveikio pasekmės suaugus
Psichologinių vaikystės traumų gydymas taikant psichoterapiją ir saviterapiją
Santykis su vaikystėje reikšmingais žmonėmis prieš, per ir po psichoterapijos

Apie lektorių
Rygoje gyvenantis ir dirbantis psichologas Julius Tilvikas, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, podkasto „Tilviko Lizdas“ autorius ir vedėjas. Individualioje praktikoje dirbdamas su suaugusiais ir poromis yra sukaupęs virš 9 metų psichologinio konsultavimo patirties. Vaikystės trauma yra viena iš labiausiai dominančių Juliaus darbo ir ekspertizės sričių, apie tai lektorius yra daug rašęs, skaitęs paskaitų, kalbėjęs bei komentavęs viešojoje medijoje. Šiuo metu Julius siekia psichoterapeuto kvalifikacijos podiplominėse kognityvinės ir elgesio terapijos studijose.

DATA: 2020.03.05 (ketvirtadienis);
LAIKAS: 18 – 21 val.
KAINA: 22 Eur vienam, dviese 35 Eur
VIETA: Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5A

REGISTRACIJA: https://forms.gle/PQ81fNxat3AomCPx6

Info: juste.navalinske@gmail.com

Seminaras: Ką kalba skausminga ar neprisimenama vaikystė