Renginiai
Festivalis „Plartforma”| Premjera! Šokio spektaklis „Ordredesordreordredesordre“
Kaip struktūra atsiranda chaose? Banga jūroje? Saviorganizacija ir solidarumas anarchijoje? DNR spiralės formoje? Melodija paukščio giesmėje? Švelnumas instinkte? Dantuota burna gėlės žiedlapyje?
Šis spektaklis – tai choreografinis tyrimas, paremtas moksliniais ieškojimais apie biologines sistemas. Įsivaizduokime smėlio dulkes, chaotiškai besisukančias vėjyje… Molekulės veikia visiškai priešingai. Jei jos „aklos“ stabilioje būsenoje (vadinamosios „miegeivės“), atsidūrusios disbalanse jos ima komunikuoti tarpusavyje, veikti išvien ir formuoti organizacines struktūras. Jei jos būtų spalvoti teniso kamuoliukai, tai matytume juos atšokančius staiga tai visus mėlynos, tai – geltonos spalvos. Biologijoje tai ne tik taisyklė, bet ir pagrindinis gyvos sistemos principas. Ar žmogus stabilumo būsenoje irgi „miega“? Kiek chaoso, atsitiktinumo, nežinomybės jis įsileidžia į savo hyper kontroliuojamą ir saugų gyvenimą?
Į šią choreografinę stuktūrą netyčia įsipina Iano Curtis vidinis peizažas, kurio epilepsijos priepuoliai galbūt buvo sąmoningai jo paties struktūruojami kaip energijos forma kūryboje ir mėgdžiojami scenoje.
Vilma Pitrinaitė – Briuselyje gyvenanti choreografė, šokėja, nepriklausomos šokio trupės „We cie“ įkūrėja ir meno vadovė. Buvusi Kauno šokio teatro „Aura“ narė, studijavo choreografiją CDC centre Tulūzoje, Ex.e.r.ce programą CCN šokio centre Monpeljė ir teatro režisūrą Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje. Kaip šokėja ir aktorė ji bendradarbiavo su tokiomis kompanijomis kaip „Zampa“, „François Verret“, „Philippe Grandrieux“, „Karim Bel Kacem“, „Hubert Colas“, „Vincent Thomasset“, „Mossoux-Bonté“, „Dame de Pic“. Dabar ji daugiausia dirba ties savo projektais, paremtais tyrimais ir tarpdiscipliniškumu, primityviais šokiais, populiariąja ir interneto kultūra. Pirmas „We cie“ kūrinys „Kiekviename šoka du“ buvo atrinktas dalyvauti prestižiniuose jaunųjų kūrėjų festivaliuose JT14, „Théâtre de la Cité Internationale“ Paryžiuje ir „Premières“ Strasbūre, o monospektaklis „Miss Lithuania“ laimėjo kelialapį į tarptautinį „Aerowaves“ festivalį bei buvo nominuotas geriausiam sezono pasirodymui Paryžiaus „Confluences“ teatre, apkeliavo visą Europą ir JAV. 2016 m. Vilma grįžo į „Aurą“ kaip šokio spektaklio „Pandora“ choreografė, 2019 m. pristatė „Somaholidays“, kuris buvo nominuotas „Auksinio kryžiaus“ apdovanojimui ir toliau turuoja Lietuvoje, Izraelyje ir Belgijoje. Naujausio spektaklio – dueto „MATCH“ su Emilie Gastineau (JAV) premjera įvyko „Brussels danse!“ festivalyje š.m. kovą.
Šiuolaikinio šokio profesionalus jungiančio Šeiko šokio teatro veikloje šokio ir muzikos spektakliai, meno netradicinėse erdvėse (site-specific), performanso žanrai, šokio edukacijos ir teatro laboratorijos. Klaipėdoje įsikūrusio aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelniusio kolektyvo spektaklių geografija dengia daugybę šalių: JAV, Vokietija, Norvegija, Danija, Kinija, Islandija, Izraelis, Ukraina, Prancūzija, kt. Teatras kalba universalia šokio kalba be politinių, kultūrinių, etninių religinių, socialinių suvaržymų, cenzūros, apribojimų. Teatro meno vadovė – choreografė Agnija Šeiko, pripažinta dėl tarpdisciplininio požiūrio, išskirtinės estetikos, jautrių socialinių temų ir formų įvairovės.
Choreografė: Vilma Pitrinaitė
Šokėjai: Šeiko šokio teatras / Šeiko dance company
Muzika: Andrius Kalytis, „Joy Divison“
Kostiumai: Sandra Straukaitė
Šviesų dailininkas: Justas Bø
Trukmė: 45 min.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė
https://www.seikodancecompany.com