Renginiai

„Artyn” teatras: Premjera! „Mūsų per daug šitam sušiktam laive”

30 balandžio 2024 19:00

„Aš tikiu Dievą, pats turiu išmaitinti keturis vaikus ir darau tai, kad padėčiau nelaimės ištiktiems broliams. Darau tai, nes pasaulis prastai sutvarkytas, o aš noriu suteikti šiokią tokią ateitį tiems, kurie gimė prastesnėje prastai sutvarkyto pasaulio dalyje… Na tai, plaukiam!” – tokiais žodžiais vedliai šiaurinės Afrikos pakrantėse pasveikina į jų laivus susėdusius nelegalius migrantus, kurie ryžtasi beprotiškai kelionei per Viduržemio jūrą, kad pasiektų išsvajotos Italijos krantus – Lampedūzos salą. Šimtais susigrūdę į nedidelius laivelius, pradedami savo gyvenimo kelionę, nei vienas negali būti tikras ar pasieks Europą. Kas juos verčia ryžtis tokiam žūtbūtiniam žingsniui ir dėl „pienu ir medumi tekančios Europos“ palikti savo namus ir šeimas? Vienus iš jų šalių veja karai, kitus – badas, trečius – nedarbas ir ligos, arba tiesiog troškimas geresnio gyvenimo, bet kokia kaina. Kartais net savo gyvybės. Ši beprecedentė migracija tęsiasi metų metais, tačiau pastaruoju metu įgavo didžiulį pagreitį, todėl Europa ima brėžti „neperžengiamo perimetro ribas“, tiesia spygliuotos vielos tvoras, keičia vidaus įstatymus ir priima „globalius sprendimus“, padėsiančius išspręsti nelegalios migracijos klausimą.

Lietuva, kaip ir kitos Europos valstybės irgi išgyvena migrantų krizę. Galbūt mūsų „migrantų kvotos“ ne tokios didžiulės kaip Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ar mūsų kaimyninės Lenkijos, tačiau kiekvienas praeivis gatvėje ras ką pasakyti šia tema, turės savo nuomonę ir, dažniausiai, šioji bus gana kategoriškai nukreipta prieš juodaodžius migrantus iš Eritrėjos, Somalio, Sudano ir kitų Užsachario Afrikos valstybių. ARTYN teatro premjera „Mūsų per daug šitam sušiktam laive“ savo pastatyme nesieks pakeisti lietuvių nuomonės apie migraciją, tačiau kvies ją išsamiai apžvelgti iš visų pusių. Nieko neteisiant, nekaltinant, bet matant visumą, tokią kokia jinai ir yra. Cituojant teatrologę Audrą Žukaitytė galime teigti, kad „Teatras yra susitikimo vieta, kurioje bandoma kalbėti apie svarbius dalykus“. Tą mes ir darysime. Kalbėsime apie svarbius dalykus, kurie liečia ne tik mūsų nūdieną, bet žingsnelis po žingsnelio, nepastebimai transformuoja visuomenės veidą ir keičia mūsų ateitį.

„Mūsų per daug šitam sušiktam laive“ – spektaklio pavadinimas gali pasirodyti aštrus ar net atstumiantis, tačiau gyvenime ir taip yra per daug nusaldintų temų: esame pasiilgę tikrumo ir autentiškumo, be nudailinimų ir melo. Tokia bus ir ši premjera, kurioje kiekvienas žiūrovas galės rinktis: kurioje pasaulio dalyje gyveni – prastensėje, prastai sutvarkyto, ar geresnėje, gerai sutvarkyto pasaulio dalyje?

Svarbi informacija
Norint įsigyti daugiau nei 10 bilietų, prašome kreiptis info@kakava.lt
Durys atidaromos: 18:30 val.
Renginio trukmė: 2 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: 16 metų
Nuolaidos:
20% studentams, senjorams, neįgaliesiems
25% Pola kortelės turėtojams ir juos lydintiems

Kūrybinė komanda:
Dramaturgas: Matei Vișniec
Režisierė ir scenografė: Marta Vendland
Šviesų dailininkas: Mantvydas Poškus
Garso režisierius: Andrius Šatovas
Vaizdo projekcijos: Marius Lukas LiveVideo

Vaidmenis atlieka:
VEDLYS: Vitalijus Budrikas
TRYS MERGINOS: Jurgita Hiršienė, Laura Geraščenko/Živilė Chankevič, Giedrė Butkienė/Alvyda Toleikienė
ELIHU/FEHEDAS/AJUBAS: Paulius Lapas/Domantas Šakarnis
AUDRUTĖ/MOTERIS SU SKARA: Edita Baluškevičienė
IGORIS/LAIDOTOJAS: Andrius Kymantas
VYRAS SU LAGAMINĖLIU/VYRAS, KURIS ŠYPSOSI/PREZIDENTAS: Andrius Repečka
PAGALBININKAI/VAIKŲ VEDLIAI: Asta Drungilienė, Edita Baluškevičienė
ANAITA: Ana Gucol
ALEXA: Giedrė Butkienė/Alvyda Toleikienė
MARILYN MONROE: Laura Geraščenko
ŽINIŲ VEDĖJA: Jurgta Hiršienė
LAIVO KELEIVIAI: Birutė Riepšienė, Sonata Bagdonienė, Renata Raugienė, Daiva Fedenko, Sandra Norkevičienė, Vaida Balčienė, Liutauras Toleikis, Veronika Gucol, Jekaterina Gucol, Elena Fedenko

Bilietus platina: kakava.lt
https://kakava.lt/…/artyn-teatras-musu-per…/7846/14392 

„Artyn” teatras: Premjera! „Mūsų per daug šitam sušiktam laive”