Renginiai

Klaipėdos Jaunimo Teatras: Premjera! „Būti Alisa”(rež. Didier Girauldon)

04 balandžio 2024 19:00

Labai tikėtina, kad atsitiktinio praeivio paklausę „Ką žinote apie Lewis Carroll?” išgirsite apie mažą mergaitę, amžinai vėluojantį baltąjį triušį ir fantastišką pasaulį. „Alisa Stebuklų šalyje“, iš pradžių autoriaus pavadintas “Alisos nuotykiai po žeme”, yra dėmesį prikaustantis ir neišsemiamas kūrinys. Jis buvo pastatytas daugybe žanrų, tokių kaip miuziklai, šiuolaikinės operos, baletai, filmai ir pjesės. Už šių adaptacijų slypi mitas, autorius, istorija, kurie gerokai peržengia vien vaiko sapno pasakojimą. Oksfordo logikos profesorius L. Carroll sukūrė pasaulį, kuriame susipina nesąmonė ir vaikystė, iškeldamas klausimą: kas iš Luiso lieka Alisai?

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje, kurį režisuoja prancūzas Didier Girauldon „BŪTI ALISA“ yra neapsiribojama vien tik klasika tapusios pasakos atvaizdavimu. Siekiama kartu su žiūrovu tyrinėti šį dvilypumą, dialogą tarp autoriaus ir jo kūrinio, tarp tikrovės ir vaizduotės.

Autoriaus Lewis Carroll kūryboje žavi jo gebėjimas atspindėti sapną primenančią egzistencijos prigimtį, kuri primena ir garsiąją Šekspyro frazę: „medžiaga, iš kurios gaminami sapnai“. Šiame darbe pastebimas subtilus atstumas tarp žodžių ir daugybės reikšmių, kurias jie gali įgyti, kurios jiems gali būti priskirtos, nelygu kaukė. Šis žodžių ir jų prasmių žaismas atskleidžia intymiausias mūsų tiesas, kurios, kaip atspindžiai veidrodyje, kartais gali būti žiaurios, bet visada didingos. Tai gilus mūsų esmės kvestionavimas: „būti ar nebūti“ kitų akivaizdoje.

„Alisa Stebuklų šalyje“, „Alisa Veidrodžio karalystėje“, „Snarko medžioklė“, ištraukos iš autoriaus laiškų, taip pat poetiniai, filosofiniai ir teatro tekstai: tai tik dalis šaltinių, kurie yra tyrinėjami, kur kiekvienas aktorius tampa pasakotoju, personažu, dainininku, muzikantu ir lėlininku, pasineria į istoriją ir prikelia ją gyvenimui. Kiekviena scena, kiekvienas personažas, kiekvienas ištartas žodis atveria duris į paslapčių ir magijos pasaulį. Džiaugsmingame chaose, judančioje įdomybių spintelėje, atlikėjai, tarsi menininkai savo dirbtuvėse, priims sapnų persmelktos Alisos visatos iššūkius ir jos nuolatines metamorfozes.

Režisierius Didier Girauldon yra teatro ir operos režisierius, aktorius, prodiuseris ir pedagogas, daugiau nei du dešimtmečius dalyvaujantis tarptautiniuose projektuose Prancūzijoje, Anglijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ukrainoje, Čekijoje, Italijoje, Danijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Škotijoje ir Kanadoje. Kaip daugiadisciplininis menininkas jis tyrinėja kolektyvinę kūrybą, daugiausia dėmesio skirdamas judesio, teksto ir ritmiškumo dinamikai.

Režisierius: Didier Girauldon

Scenografė: Renata Valčik

Kompozitorė: Nijolė Sinkevičiūtė

Vaidina: Ieva Pakštytė, Donatas Stakėnas, Simonas Lunevičius, Asta Zacharovaitė, Elzbieta Girkantaitė, Rugilė Latvėnaitė, Vaiva Kvedaravičiūtė

Spektaklio asistentė: Viktorija Valskytė

Klaipėdos Jaunimo Teatras: Premjera! „Būti Alisa”(rež. Didier Girauldon)

Renginiai

Saulius Petreikis| Kur suteka saulės

02 balandžio 2024 19:00

Saulius Petreikis kviečia pavasarį sutikti jaukiuose koncertuose „KUR SUTEKA SAULĖS”!

„Kur suteka Saulės – nauja programa, kurią sukūrėme drauge su puikiu muzikantu, kompozitoriumi ir mano broliu Donatu Petreikiu. Pavasarį aplankysime tris didžiausius Lietuvos miestus, kur dalinsimės naujausia savo muzika. Kviečiu susitikti” – Saulius Petreikis

Balandžio 2 d. – Klaipėdos kultūros fabrikas

Balandžio 8 d. – Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

Balandžio 9 d. – Kauno kultūros centras

Saulius Petreikis – muzikinės scenos fenomenas bei vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų. Jo atliekamoje muzikoje skamba tiek tradiciniai, tiek ir archainiai pučiamieji instrumentai, o pasirodymai pasižymi energija ir įvairių emocijų gausa. Daugybę skirtingų instrumentų grojančio atlikėjo pasirodymai primena spalvingą kelionę, kurioje persipina baltiškų ir skandinaviškų pasaulių garsiniai lobynai.

Nuotrauka – Ryčio Šeškaičio 

Saulius Petreikis| Kur suteka saulės

Renginiai

Klasikinio ir šiuolaikinio šokio konkursas: Šokio pavasaris 2024

02 kovo 2024 11:00

Konkursas „ŠOKIO PAVASARIS 2024”

Laikas – 2024 m. kovo 2 d. (šeštadienis)
Pradžia 11 val.

Vieta – Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A, Klaipėda)

Konkursinės šokio katekogijos:
– Klasikinis šokis / BALETAS
– Neoklasikinis šokis
– Modernus, šiuolaikinis (contemporary) šokis
– Charakterinis šokis
– Free kategorija
– Liaudies sceninis šokis
Smulkesnė informacija konkurso NUOSTATUOSE: http://tinyurl.com/47k2u5ty
REGISTRACIJA iki VASARIO 18 D. pildant paraišką: https://forms.gle/HrzXe9mQReMp8Dp39

www.coda.lt

Klasikinio ir šiuolaikinio šokio konkursas: Šokio pavasaris 2024

Renginiai

Ukrainos Kvartirnyk 

10 vasario 2024 16:00
Nemokamai

English and Українською 👇

Ženkite žingsnį į Ukrainos lyderystės akademijos Alumni klubo ir LCC tarptautinio universiteto bei Klaipėdos universiteto studentų pradėtą magišką Ukrainos Kvartirnyk pasaulį – neeilinį renginį, kuriame atgyja kultūrinė įvairovė!

Vasario 10 d. prisijunkite prie mūsų ne tik atsitiktiniam susitikimui; pasinerkite į unikalius kultūrinius mainus, kurie pulsuoja draugystės ir ryšio širdies plakimu. Mūsų renginys kviečia pasinerti į šiltą glėbį skatinant kultūrų įvairovę, kuriant magišką erdvę, kurioje susijungia skirtingos kultūros, žadančią nepamirštamus potyrius ir galimybę užmegzti naujas draugystes.
Geriausia tai, kad įėjimas nemokamas! Atvykite į Kultūros fabriką adresu Bangų g. 5A, Klaipėda.

Registracija:  https://forms.gle/MQdsyvf39TNxUfRJ8

UKR: Зробіть крок у чарівний світ Українського Квартирника, започаткованого Клубом випускників Української Академії Лідерства та студентами Міжнародного університету LCC та Клайпедського університету – надзвичайна подія, де оживає культурне розмаїття!
10го лютого о 16:30 приєднуйтесь до нас не просто для випадкової зустрічі; пориньте в унікальний культурний обмін, що пульсує серцебиттям дружби та зв’язку. Наша подія запрошує вас поніжитися в теплих обіймах пропаганди культурного розмаїття, створюючи чарівний простір, де сходяться різні культури, обіцяючи незабутні враження та можливість зав’язати нові дружні стосунки.
Найкраще те, що вхід вільний! Приходьте в Kulturos Fabrikas за адресою Bangų g. 5A, Klaipėda.

 Будь ласка, зареєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/MQdsyvf39TNxUfRJ8

ENG: Step into the enchanting world of the Ukrainian Kvartyrnyk launched by the Alumni Club of Ukrainian Leadership Academy and students of LCC International University and Klaipeda University  – an extraordinary event where cultural diversity comes alive!

On the 10th of February join us for more than just a casual gathering; immerse yourself in a unique cultural exchange pulsating with the heartbeat of friendship and connection. Our event invites you to bask in the warm embrace of cultural diversity advocacy, creating a magical space where different cultures converge, promising unforgettable experiences and the chance to forge new friendships.
Best of all, entry is free!  Come to  Kulturos Fabrikas (  lose yourself in a cultural heaven where every moment unfolds as a new discovery. We can’t wait to welcome you to the Ukrainian Kvartyrnyk, where the magic of cultural unity awaits!

 Please register through this link:https://forms.gle/MQdsyvf39TNxUfRJ8

Ukrainos Kvartirnyk 

Renginiai

Raganiukės teatras: Premjera „Spragtukas”

13 balandžio 2024 14:00

Raganiukės teatro premjera ,,Spragtukas”!

Spektaklis vaikams ir visai šeimai.

,,Spragtukas“ – muzikinis judesio spektaklis

Apie spektaklį.

Vieną vakarą Marijai laikrodininkas ir išradėjas Droselmajeris įteikė ypatingą dovaną: medinį žmogeliuką – Spragtuką. Mergaitė juo iškart susižavi. O vos laikrodžiui išmušus dvylika, Spragtukas atgyja. Taip prasideda neįtikėtina ir pilna stebuklų istorija. Leiskitės drauge su Marija ir Spragtuku į kelionę po paslaptingą pelių karaliaus ir princesės Pirlipatės šalį kartu su klasikinės pasakos herojais patirkite burtus, nuotykius ir meilę.

Vokiečių romantiko Ernesto Theodoro Amadėjaus Hoffmanno stebulų nuotykių ir išbandymų kupinas pasakojimas „Spragtukas ir pelių karalius“ pasaulį jau keri 200 metų.

Raganiukės teatro spektaklis „Spragtukas“ – klasikinis kūrinys adaptuotas žiūrovams nuo paties mažiausio iki paties didžiausio.

Vaidina:

V. Mikulėnas
E. Paulavičius
G. Antanavičiūtė
V. Šaulytė – Mockė

Vienos dalies spektaklis 

Raganiukės teatras: Premjera „Spragtukas”

Renginiai

Emilis Jokūbas Stand-Up: Judam Lietuvoj 2024

29 kovo 2024 19:00

Judam Lietuvoj – Metų šūkis virsta realybe. Su nauja valanda Stand-Up komedijos atvažiuoju į Jūsų miestą ir pažadu šias niūrias dienas praskaidrinti ir užpildyti juoku. Tai hebra nelaukit, jei mylit mane ir mano komedija čiupkit bilietus ir greit pasimatysim!

P.S Žiema bus ilga, turas irgi – tai jei sąraše dar nematot savo miesto, nenusiminkit nes sąrašas bus papildytas. Iki greito!

Širdingai jūsų – Emilis Jokūbas

Renginio vieta: Kultūros fabrikas

Durys: 19:00

Pasirodymo pradžia: 20:00

Amžiaus cenzas: N-16

*Bus du apšildantys komikai 

Emilis Jokūbas Stand-Up: Judam Lietuvoj 2024

Renginiai

Šeiko Šokio Teatras: spektaklis 4-10m. vaikams „Pamirštos princesės”

07 balandžio 2024 12:00

ENGLISH BELOW:

Pamirštos princesės

4-10 metų vaikams skirtas spektaklis, sumaniai ir išradingai pasakojantis apie kiekvieno vaiko išskirtinumą.

Šokio spektaklyje, kurį įkvėpė užburianti prancūzų autorių dueto Philippo Lechermeier ir Rébeccos Dautremer knyga „Pamirštos ir nežinomos princesės“, ieškoma būdų kaip kiekvienam vaikui atrasti savo išskirtinius bruožus, juos mylėti, puoselėti, bei kurti vertingus bei pagarbius santykius su kitais žmonėmis. Realios gyvenimiškos situacijos čia perkeliamos princesių pasaulį. Scenoje įkūnydamos itin neįprastas princeses šokėjos pasakoja apie kiekviename iš mūsų glūdinčią, vienintelę ir nepakartojamą asmenybę. „Savo spektaklyje kviečiu princesę atrasti savyje. Būti princese reiškia būti savimi. Patogiai jaustis savo kailyje, nejusti poreikio kažką kopijuoti“, – teigia choreografė I. Kuznecova. Spektaklyje gilinamasi į aktualias vaikų tarpusavio santykių, asmenybės brendimo, patyčių temas, tad „Pamirštos princesės“ sudomins ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius bei pedagogus.

2017 m. spektaklis rodytas prestižinėje Vašingtono (JAV) scenoje – „John F. Kennedy Center for the Performing Arts“.

Šokėja ir choreografė Inga Kuznecova (g. 1986 m.) 2010 m. baigė choreografijos bakalauro studijas Klaipėdos universiteto menų fakulteto choreografijos katedroje, o 2012 m. įgijo šokio magistro laipsnį. Be to, šokio meno ji mokėsi ir Stokholmo šokio kolegijoje (Švedija). Nuo 2014 m. Kuznecova dėsto Klaipėdos universitete, yra Šiuolaikinio šokio studijos „Jazz Up“ vadovė, kuria ir šoka „Šeiko šokio teatre“. Per pastarąjį dešimtmetį I. Kuznecova yra sukūrusi keturis šokio spektaklius: „Mikas ir pusryčiai“ (2010 m.), „Ir viskas klojosi kuo puikiausiai“ (2012 m.), „Diagnozė – krepšinis“ (2012 m.) ir „Pamirštos princesės“ (2016 m.). Kol kas gana negausus šios choreografės sukurtų spektaklių repertuaras išsiskiria žanrų, formų įvairove, kiekvienam spektakliui pritaikoma savita judesių kalba.

Spektaklis skirtas 4-10 metų vaikams.

Choreografė: Inga Kuznecova
Šokėjos: Oksana Griaznova, Marija Untulytė, Dovilė Binkauskaitė, Aušra Krasauskaitė
Kompozitorius: Kristijonas Lučinskas
Kostiumų dailininkė: Lina Andriukonė
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Trukmė 50 min.

ENGLISH:

Dance performance
Forgotten Princesses

Inspired by the enchanting book “The Lost and Unknown Princesses” by the French duo Philipp Lechermeier and Rébeccos Dautremer, the dance looks for ways to help each child discover and love themselves, and to cherish and build meaningful and respectful relationships with other children. Real life situations here move the world of princesses. Embodying extraordinary princesses on stage, the dancers tell the story of how unique each of them is. “In my performance, I invite the princess to discover herself. Being a princess means being yourself. Feel comfortable being who you are, do not copy others,” says I. Kuznecova. The performance explores the topics of interpersonal relationships, maturation, and bullying, so the Forgotten Princesses will interest not only children, but also their parents and educators.
In 2017 the performance was featured on-stage at the prestigious John F. Kennedy Center for the Performing Arts in Washington, D.C., U.S.A.
Dancer and choreographer Inga Kuznecova graduated from Klaipėda University with BA and MA degrees in Choreography. She also studied dance at the Stockholm Dance College (Sweden). Since 2014 Kuznecova has taught at Klaipėda University, dances at the Šeiko Dance Company and serves as a teacher in Company’s dance studio. Over the past decade, I. Kuznecova has produced four dance performances: “Mick and Breakfast” (2010), “And Everything worked out perfectly” (2012), “Diagnosis – Basketball” (2012), and “Forgotten Princesses” (2016).
Recommended for children between 4-10.

Choreographer: Inga Kuznecova
Dancers: Oksana Griaznova, Marija Untulytė, Dovilė Binkauskaitė, Aušra Krasauskaitė
Composer: Kristijonas Lučinskas
Costumes: Lina Andriukonė
Producer: Goda Giedraitytė
Duration: 50 min.

Šeiko Šokio Teatras: spektaklis 4-10m. vaikams „Pamirštos princesės”

Renginiai

Klaipėdos Jaunimo Teatras: spektaklis vaikams „OPA! Operacija Perdirbtas Aš”

21 balandžio 2024 12:00

Edukacinis spektaklis vaikams nuo 5 metų arba šiukšlių odisėja.

Edukacinis spektaklis vaikams Ekologija tampa neatskiriama mūsų kasdienybės ir mąstymo dalimi, o KJT spektaklyje „OPA! (Operacija: perdirbtas aš!)” ekologinės idėjos žengia ir į teatro vaikams sceną.

Edukacinio spektaklio vaikams veiksmas sukasi aplink penkias niekam nebereikalingas šiukšles – Bateriją, Maišelį, Žurnalą, Stiklainį ir Citriną. Nors visos jos išmestos, kas šiukšlyne, kas prie upės, kas miške, tačiau šiukšlės jaučia, kad jų gyvenimas dar turi tęsinį. Naivios, tačiau ryžtingos šiukšlės spektaklyje „OPA! (Operacija:perdirbtas aš!)” leidžiasi ieškoti savo lemties – nežinia, ar joms pavyks rasti tai, ko kiekviena ieško, kokius išbandymus visoms teks patirti ir kas laukia jų kelio pabaigoje.

Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai ne tik siekia supažindinti žiūrovus su žaismingais personažais, bet ir spektaklyje nagrinėja ekologijos ir rūšiavimo temas. Ar tikrai viskas, ką mes nerūpestingai išmetame, jau nebeturi jokios vertės? Ar išmetame ten, kur reikia? Ar žinome kokią įtaką paprasta šiukšlė turi aplinkai ir mums patiems?

Spektaklio kūrėjai kartu su žiūrovais bandys rasti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus. Žaisminga spektaklio vaidybinė ir muzikinė forma – būdas tai padaryti, o nuotaikingi šiukšlių personažai – tai mūsų bendražygiai šioje operacijoje.

𝐊𝐮̄𝐫𝐞̇𝐣𝐚𝐢: 𝐕𝐚𝐢𝐯𝐚 𝐊𝐯𝐞𝐝𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇, 𝐑𝐮𝐠𝐢𝐥𝐞̇ 𝐋𝐚𝐭𝐯𝐞̇𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇, 𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧𝐚𝐬 𝐋𝐮𝐧𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮𝐬, 𝐈𝐞𝐯𝐚 𝐏𝐚𝐤𝐬̌𝐭𝐲𝐭𝐞̇, 𝐃𝐨𝐧𝐚𝐭𝐚𝐬 𝐒𝐭𝐚𝐤𝐞̇𝐧𝐚𝐬.
𝐒̌𝐯𝐢𝐞𝐬𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐚𝐬: 𝐄𝐝𝐯𝐚𝐫𝐝𝐚𝐬 𝐕𝐚𝐢𝐭𝐤𝐮𝐬
𝐆𝐚𝐫𝐬𝐨 𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐮𝐬: 𝐋𝐚𝐮𝐫𝐲𝐧𝐚𝐬 𝐌𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐬

Trukmė: 50 min.

Spektaklio rėmėjas: Vita Baltic International

Vėluojantys asmenys į spektaklį nebus įleidžiami!

Klaipėdos Jaunimo Teatras: spektaklis vaikams „OPA! Operacija Perdirbtas Aš”

Renginiai

Taško Teatras: Premjera! Dokumentinis spektaklis „Namai”

14 vasario 2024 18:30

Vasario 14, meilės dienos proga, Taško teatras Klaipėdoje pristato pirmąją šių metų premjerą – dokumentinį spektaklį ,,Namai“.

,,Mamos gaminamo maisto kvapas. Tylus tėčio knarkimas, kuris vis tiek girdisi per visus kambarius. Nesibaigiantis sesers čiauškėjimas. Švarių skalbinių kvapas. Garsiai grojantis senelio radijas. Močiutės istorijos vartant šeimos nuotraukų albumus. Juokingi gimtadienio vakarėliai, kuriuose privalėjo būti torto ir vaikiško šampano. Už apatinių kelnių prikritę sniego gumuliukai. Plaukų šepetys vietoje mikrofono svetainės koncertui. Mamos lūpų dažai ir karoliai…‘‘

Tai tik nedidelė dalis atsiminimų, telpančių žodyje NAMAI. Kiekvienas namus jaučiame ir suvokiame skirtingai, tačiau visi aiškiai žinome, kad NAMAI yra daug daugiau, nei tik vieta skirta gyventi. Tai vieta, kurioje jaučiamės saugūs, mylimi ir ramūs. Tačiau, kas nutinka su tais, kuriems namai nekelia tokių jausmų? Kas nutinka tiems, kurie visą gyvenimą neranda namų? Ir ne fizinių, o tų vidinių, kuriuos statant kartais prireikia ir viso gyvenimo.

Spektaklyje pasakojama apie tris vaikų namuose augančius paauglius, kurie netrukus sulauks pilnametystės ir turės išsikraustyti gyventi savarankiškai. Tačiau visų netikėtumui, socialinė darbuotoja praneša žinią – jiems atkraustys naujoką. Spektaklio buitinės scenos persipina su vaikų namus jau palikusių žmonių gyvenimais. Šis spektaklis sukurtas remiantis tikromis istorijomis, dramaturgei Karolinai Urbonei dirbant vaikų globos namuose.

Tai spektaklis apie prigimtinės meilės dovaną ir nesibaigiančią kelionę savo NAMŲ link.

Kūrybinė komanda:
Režisierė – Livija Krivickaitė;
Režisierės asistentė – Dovilė Katiliūtė;
Dramaturgė – Karolina Urbonė;
Scenografija ir kostiumai – Renata Valčik, Aistė Alksnytė;
Kompozitorius – Kristupas Biržietis;
Šviesų dailė – Justas BO;
Vaidina: Regina Šaltenytė, Jūratė Martinaitytė, Gabija Bargailaitė, Aurimas Bareikis,
Laurynas Luotė, Viktorija Valskytė, Osvaldas Tokarevas, Kamilė Pilibaitytė

Rekomenduojamas amžiaus cenzas: N-16
Trukmė: 1val. 40 min.

Bilietus galite įsigyti: https://www.bilietai.lt/…/dokumentinis-spektaklis…/ 

Taško Teatras: Premjera! Dokumentinis spektaklis „Namai”

Renginiai

Raganiukės teatras: Premjera „Spragtukas”

13 balandžio 2024 12:00

Raganiukės teatro premjera ,,Spragtukas”!

Spektaklis vaikams ir visai šeimai.

,,Spragtukas“ – muzikinis judesio spektaklis

Apie spektaklį.

Vieną vakarą Marijai laikrodininkas ir išradėjas Droselmajeris įteikė ypatingą dovaną: medinį žmogeliuką – Spragtuką. Mergaitė juo iškart susižavi. O vos laikrodžiui išmušus dvylika, Spragtukas atgyja. Taip prasideda neįtikėtina ir pilna stebuklų istorija. Leiskitės drauge su Marija ir Spragtuku į kelionę po paslaptingą pelių karaliaus ir princesės Pirlipatės šalį kartu su klasikinės pasakos herojais patirkite burtus, nuotykius ir meilę.

Vokiečių romantiko Ernesto Theodoro Amadėjaus Hoffmanno stebulų nuotykių ir išbandymų kupinas pasakojimas „Spragtukas ir pelių karalius“ pasaulį jau keri 200 metų.

Raganiukės teatro spektaklis „Spragtukas“ – klasikinis kūrinys adaptuotas žiūrovams nuo paties mažiausio iki paties didžiausio.

Vaidina:

V. Mikulėnas
E. Paulavičius
G. Antanavičiūtė
V. Šaulytė – Mockė

Vienos dalies spektaklis 

Raganiukės teatras: Premjera „Spragtukas”