Renginiai

KUFA pasitinka dešimtmetį #2: Dainuojančių aktorių vakaras

31 sausio 2024 18:00
Nemokamai

2024 m. lapkričio 14 d. „Kultūros fabrikas“ minės dešimties metų jubiliejų.

Pradėję šventinių renginių maratoną, sausio 31 d. 18:00 val. dovanosime miestui jau antrąjį šiai progai skirtą renginį „Dainuojančių aktorių vakarą“. Jame pasirodys 2023 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) absolventai, jauniausi Klaipėdos miesto aktoriai, kurie kartu su jų buvusio kurso vadovu, LMTA Klaipėdos fakulteto Teatro katedros profesoriumi V. Masalskiu jus pakvies į akustinį koncertą – atvirą pokalbį. Šis koncertas taps kelione į poeto Vytauto Mačernio poezijos pasaulį, kuris žavi aktorius nuo studijų laikų. Aktoriai dovanos originalias kompozicijas, šiuolaikiškai interpretuotas lietuvių liaudies dainas. Šis kūrybinis vakaras yra puiki galimybė per kūrybą ir atvirą pokalbį pažinti jaunuosius Klaipėdos menininkus, kurie likę Klaipėdoje gyventi, aktyviai kuria, taip prisidėdami prie Klaipėdos miesto kultūrinio gyvenimo.

Aktoriai:
Viktorija Valskytė

Vilija Matačiūnaitė

Aurimas Bareikis

Gabija Bargailaitė

Laurynas Luotė

Kamilė Pilibaitytė

Elzbieta Girkantaitė

Viktorija Miliauskaitė

Adolfina Kunčiūtė

Emi Vilčinskaitė – Povilavičienė

Gintautė Rusteikaitė

Jogaila Šimkus

Osvaldas Tokarevas

Kornelija Kiniulytė

Renginys nemokamas

KUFA pasitinka dešimtmetį #2: Dainuojančių aktorių vakaras

Renginiai

Medijų paroda: „Kelionė per karo belaisvių lagerį, tabako cechus iki Kultūros fabriko“

08 gruodžio 2023 19:30

Penktadienį (12.08)  pradėjome švęsti „Kultūros fabriko“ artėjantį dešimties metų jubiliejų, kurį minėsime 2024 m. lapkričio 14 d.????

Įžengę į savo dešimtmečio šventinių renginių maratoną, Klaipėdos miestui kas mėnesį, visus metus, dovanosime nemokamą, atvirą renginį.

Pirmojo renginio skirto šiai progai paminėti metu atidarėme Medijų paroda: „Kelionė per karo belaisvių lagerį, tabako cechus iki Kultūros fabriko“. Parodą sudarė du segmentai: senosios buvusio tabako fabriko ir pastato rekonstrukcijų fotografijos bei netradicinė momentinė medijų paroda. Momentinėje medijų parodoje buvo rodomos fotografės, KUFA mentorystės programos dalyvės Eglė Sabaliauskaitė užfiksuotos akimirkos iš „Kultūros fabriko“ gyvenimo, šią parodos dalį, lankytojai galėjo išvysti tik renginio dieną. Istorinių fotografijų parodą galite aplankyti darbo dienomis ir renginių metu. Šventės lankytojus subūrę, prisiminėme pastato istoriją, kuri siekia net 1894 m., nuo 1925m. čia veikė Leibo Werblowsky tabako fabrikas. džiaugiamės, kad prie šios šventės prisijungė miesto meras A. Vaitkus, rekonstrukcijos techninio projekto vadovė architektė R. Staševičiūtė, buvę „Kultūros fabriko“ kolegos, pirmieji ir dabartiniai rezidentai.

Lankytojus, bei miesto svečius džiuginome kino pramogomis: naujasis KUFA rezidentas – virtualios realybės kino erdvė Hexa Cinema kvietė pamatyti VR filmą „Aš Lietuva“ ir susitikti su šio filmo režisieriumi D. Ulvydu, o KUFA kino salėje laukė „Kultūros fabriko“ dovana – Arlekinas rodoma premjera, naujausias Ridley Scott filmas „Napoleonas“.

Dėkojame visiems susirinkusiems už palinkėjimus, tikimės, kad viskas, ką pasakėte išsipildys su kaupu!

Nuotraukos Egle Sabaliauskaite

Renginiai

Pirmadienio kava @ KUFA

01 spalio 2023 08:00

Visada norėjai užsukti į KUFA?

„Pirmadienio kava” – kaip tik tau! 

Pamiršk sunkius pirmadienio rytus, nes nuo šiol jie su KUFA  kava ir kruasanu! Susitikim kiekvieną pirmadienį 9.00 val. Kultūros Fabriko 1 a. kava kvepiančiame vestibiulyje linksmam savaitės startui. 

Kiekvieną pirmadienį savo istorijas pasakos vis kitas KUFA bendruomenės narys. Ateik, bendrauk ir dalinkis. 

Pusvalandis gerai kavai ir draugystei.

Iki greito!

Renginiai

Vasaros sezono atidarymas KUFA stogo terasoje: KVADROBIKA koncertas

30 gegužės 2023 18:00

“OP” ir atidarėme vasaros sezoną kartu su Klaipėdos miesto naujiena – keturių dainuojančių aktorių grupe KVADROBIKA

Pakvietėme visus miesto kūrybininkus ant stogo, kartu pasitikti vasarą ir susipažinti su KUFA rezidentų grupe KVADROBIKA: Kristupas Biržietis (Uodeginis) ir Donatas Mickūnas (Kirtis) yra „Taško Teatro“ aktoriai, Gytis Šimelionis (Barzda) – „Klaipėdos jaunimo teatro” aktorius bei jaunasis aktorius Aurimas Bareikis (Smiginis).

Vasaros pradžia žymi ir darbostogų startą. Nuo birželio 1 d. KUFA vėl pakvies keliaujančius kūrybininkus ir kūrybines įmones iš visos Lietuvos vasaros sezonui savo biurą perkelti arčiau jūros, į Klaipėdą. Laukiami ir klaipėdiečiai, norintys pabodusį biurą pakeisti į kūrybišką darbo erdvę.

Renginiai

Mentorių ir rezidentų speed dating #4

30 gegužės 2023 17:00

PASIMATUOTI PAŽANGĄ – taip galėtume įprasminti ir trumpai apibūdinti vakar vykusį jau ketvirtąjį kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) inkubavimo programos MENTORIŲ IR REZIDENTŲ SPEED DATING#4

Galimybė reflektuoti apie savo kuriamą verslą: pasimatuoti savo pažangą, pasidalinti su kitais jau įgyvendintais darbais ir ateities planais, pamatyti savo unikalumą, išgirsti padrąsinančias mintis iš mentorių  visa tai –  Mentorių ir rezidentų susitikimuose gvildenamos temos. Galimybę dalyvauti juose turi KKI inkubavimo programos dalyviai.  

Po susitikimo dalyviai persikėlė į KUFA stogo terasą, kurioje kartu su visais Klaipėdos miesto kūrybininkais ir  charizmatiškaisiais KVADROBIKA  atlikėjais atidarė vasaros sezoną.  

Jei turi klausimų dėl KKI inkubavimo programos, drąsiai kreipkis į programos koordinatorę Gabrielę el. paštu gabriele@kulturosfabrikas.lt

Arba pildyk paraišką ir mes su Tavimi susisieksime. Paraiška: https://www.kufainkubatorius.lt/tapti-nariu/

Renginiai

Lietuvių gestų kalbos diena Kultūros fabrike

04 gegužės 2023 16:00

Gegužės 4-oji yra lietuvių gestų kalbos (LGK) diena. Kurčiųjų bendruomenei tai itin svarbi diena, nes būtent šią dieną prieš 28 metus Lietuvoje gestų kalba buvo pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba. Ir nors kurtieji yra itin svarbi ir neatsiejama visuomenės dalis, tačiau girdintieji apie šią kalbą ir kurčiuosius žino vis dar labai mažai, o neretai ši kalba ir bendruomenė yra apipinta įvairiomis istorijomis ir mitais.

„Kultūros fabrikas“ kviečia gegužės 4 d. 16:00 val. drauge paminėti Lietuvių gestų kalbos dieną, sugriauti mitus apie kurčiuosius, pajausti lietuvių gestų kalbos turtingumą ir grožį, pasidžiaugti kurčiųjų bendruomenės kūryba ir verslais.

Svečiuose kūrėjai ir kūrybinių industrijų atstovai:

  • 16.00-16.20 val. Nina Šamakova – Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos tarybos narė, Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė , Lietuvos kurčiųjų draugijos valdybos narė iki 2023.04.29, Lietuvos neįgaliųjų forumo moterų komiteto narė.
  • 16.20-17.00 val.  Anželika Teresė – gestotyrininkė, tirianti LGK meninius kūrinius ir juose pasitelkiamas meninės raiškos priemones, tokias kaip metaforos, rimas ir kt.; Vilniaus universiteto doktorantė, vertėja į ir iš LGK, Lietuvių gestų kalbos meninių kūrinių rinktinės „12 skrydžių per gyvenimą“ tekstų lietuvių kalba autorė, šio projekto koordinatorė. Arnoldas Matulis – lietuvių gestų kalbos vertėjas, literatas ir poetas.
  • 17.00-17.15 val. Kavos pertraukėlė
  • 17.15-17.35 Karolis Simaitis – VDA absolventas, grafikos dizaineris ir iliustratorius.
     

Kviečiame dalyvauti!
Renginys n e m o k a m a s.

Lietuvių gestų kalbos diena Kultūros fabrike

Renginiai

KUFA sveikatinimosi kultūra

31 kovo 2023 08:00

Balandžio mėnesį „Kultūros fabrike“ startuoja sveikatinimosi kultūra.

Iki pat gegužės mėnesio pabaigos KUFA bendruomenė kviečiama antradieniais ir ketvirtadieniais rytą pradėti žvaliai su joga, kurią veda jogos instruktorė Grita Gorobeckytė. Užsiėmimai vyks 8.30-9.30 val., 5 a. Palėpės salėje C.

Visi jau žinome, kad kvėpavimas yra stiprus įrankis, bet kaip ir kam jį naudoti? Oxygen Advantage metodika padės suprasti, kad kvėpavimą galima išnaudoti gerinant kūrybingumą, koncentraciją, poilsį ir bendrą fizinę bei emocinę savijautą. Oxygen Advantage metodika padės suprasti, kaip kvėpuojame dabar ir išmokti  teisingai ir efektyviai kvėpuoti 24/7.Kvėpavimo pamokos vyks kiekvieną pavasario trečiadienį 8.30-9.30 val., Palėpės salėje C (5 aukšte) kartu su Oxygen Advantage, Gust Guru kvėpavimo instruktore Lina Malakauskaite
Prisijungti kviečiami yra visi visi miesto kūrybininkai. Registruotis į „Ryto jogą” galite  el.p.bitternis@gmail.com arba tel. +37064710404, taip Facebook Jausmų namai Vieno užsiėmimo kaina svečiui- 10 Eur Būtina išankstinė registracija! 
„Oxygen advantage” kvėpavimo užsiėmimus registruotis galite el.p. GustGurult@gmail.com 

Gilinti žinias bendruomenės nariai galės trumpose sveikatinimosi paskaitose, kurias ves Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai:

04-05 13.00 val. paskaita „Streso poveikis mūsų organizmui ir jo valdymas užkertant kelią ligoms“.

04-14 12:00 val. paskaita „Sveikatai palankūs maisto ruošimo būdai“.

KUFA bendruomenės nariams, kurie nori sportuoti savarankiškai sporto salytė ir dušas -1 aukšte. Kokteilinės sveikam kokteiliui susiplakti – 2 ir 3 a. virtuvėlėse.

Visi užsiėmimai KUFA bendruomenės nariams nemokami.

Užsiėmimų trukmė: nuo balandžio 1 iki gegužės 31 d.

Renginiai

Mentorių ir rezidentų SPEED DATING #3

22 kovo 2023 13:00

MENTORIŲ IR REZIDENTŲ SPEED DATING!!!

Kviečiame Kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programos mentorius, rezidentus ir potencialius rezidentus kovo 22 d. 13 val. į susitikimą Kultūros fabriko Galerijos erdvėje.

Susitikimo metu mentoriai dalinsis savo patirtimi, kalbės apie sėkmingai įveiktus iššūkius ir padarytas klaidas, kurias išgirsti bus naudinga ir išties reikalinga mūsų programos rezidentams. Tikimės, kad bendroje diskusijoje rezidentai dar labiau sustiprins motyvaciją įgyvendinti savo verslo idėjas.

Savo gyvenimo kelionę bei kvėpavimo TIPS & TRICKS papasakos KKI inkubavimo programos nauja dalyvė ir rezidentė Lina Malakauskaitė: 

“Vienas įkvėpimas, kuris pakeis tavo gyvenimą”.Kvėpavimą dažniausiai priimame, kaip savaime suprantamą. Kvėpuoju- balta, gyvenu, nekvėpuoju- juoda, viskas baigta. Bet tarp balta ir juoda mes turime visą spektrą gražiausių spalvų, kaip ir pasirinkimą kokioje kokybėje norime gyventi. Nustebsite atradę, kad tik kvėpavimo pagalba- gali pakeisti savo emocines būsenas, fizinę savijautą, valdyti nerimą ir stresą, didinti produktyvumą, kūrybingumą, koncentraciją. Ir netgi stabilizuoti savo kraujo spaudimą, padidinti plaučių tūrį, sumažinti migreną, depresiją ir gerinti kraujotaką bei miego kokybę. Ir taip, galima gyventi be šąlančių pėdų ir rankų, tereikia pakeisti kvėpavimo įpročius. O įdomiausia, kad net gyvendami jūros lygyje, kvėpavimo pagalba galima nusikelti (“teleportuotis”) į kalnus!

PASITIKĖK PATIRTIMI – sakome savo programos rezidentams,
PAMATYK KŪRYBIŠKO VERSLO ATEITĮ – referuojame mentoriams! 

Mentorių ir rezidentų SPEED DATING #3

Renginiai

KUFA bendruomenės susitikimas: „ARCHITEKTŲ PLĖTOJAMI REKREACINIAI NEKILNOJAMOJO TURTO PROJEKTAI“

06 gruodžio 2022 17:00

Visi besidomintys architektūra, naujais projektais ir patys dirbantys šioje srityje – sukluskite! Esate kviečiami į susitikimą su KUFA rezidentų komanda „Archicechas“ , kurie gruodžio 6 d. 17.00 val. nori su jumis pasidalinti savo kuriamais projektais renginyje „ARCHITEKTŲ PLĖTOJAMI REKREACINIAI NEKILNOJAMOJO TURTO PROJEKTAI“.

Architektai, siekdami be kompromisinės kūrybos galimybių ir pilnos statybų kontrolės, prisiima ir administracines-racionalizuojančias užsakovo funkcijas. Dažnu atveju, tokios ambicingos veiklos rezultatas – išskirtinai organiška laukinės aplinkos ir rekreacinės architektūros sintezė, kurią galima patirti per natūralios gamtos integravimą į architektūrines vizijas.

Architektai Andrius Skiezgelas ir Algimantas Rybelis pristatys naujai kuriamus ir jau įgyvendintus rekreacinės architektūros projektus tokius kaip “Pirtelių kaimas”, “Žvejų bendruomenės centras”, poilsio namai “Kankorėžis” bei kt.

Kviečiame jaukiai diskusijai!

KUFA bendruomenės susitikimas: „ARCHITEKTŲ PLĖTOJAMI REKREACINIAI NEKILNOJAMOJO TURTO PROJEKTAI“

Renginiai

KUFA inkubatorius: Mentorių ir rezidentų SPEED DATING!

21 spalio 2022 12:00

MENTORIŲ IR REZIDENTŲ SPEED DATING!!!

Kviečiame Kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programos mentorius, rezidentus ir potencialius rezidentus spalio 21 dieną, 12 val. į susitikimą KUFA Galerijoje.

Susitikimo metu mentoriai dalinsis savo patirtimi, kalbės apie sėkmingai įveiktus iššūkius ir padarytas klaidas, kurias išgirsti bus naudinga ir išties reikalinga mūsų programos rezidentams. Tikimės, kad bendroje diskusijoje rezidentai dar labiau sustiprins motyvaciją įgyvendinti savo verslo idėjas, sumažins baimes klysti, o naudingos mentorių įžvalgos pasitarnaus asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.

PASITIKĖK PATIRTIMI – sakome savo programos rezidentams,
PAMATYK KŪRYBIŠKO VERSLO ATEITĮ – referuojame mentoriams!

Registracija į renginį: https://bit.ly/3D8jBYQ

KUFA inkubatorius: Mentorių ir rezidentų SPEED DATING!