Renginiai

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica”: Molinis sapnas

22 rugsėjo 2018 11:30

Kauno valstybinis lėlių teatras

Autoriai Andrius Žiurauskas ir Sergėjus Bocullo,
Režisierius Andrius Žiurauskas,
Dailininkas Sergėjus Bocullo,
Kompozitorius ir atlikėjas Artūras Sinkevičius,
Vaidina Andrius Žiurauskas

Trukmė 50 min.
Premjera 2015 m. vasario 21 d.

Spektaklis „Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas: pirmąjį paminėjimą analuose, Žalgirio mūšį, Lietuvos pasidalijimą XVIII amžiuje, Nepriklausomybės atkūrimą 1918 m. vasario 16 d., tremtį, Dariaus ir Girėno skrydį, Baltijos kelią, Sausio 13-ąją. Pagrindinis istorijos herojus – gatvės menininkas, pasitelkęs senuosius amatus ir šiuolaikines technologijas „žaidžia“ su vaikais Lietuvos istoriją nuo LDK susiformavimo iki šių laikų. Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika (grojama net 15 skirtingų instrumentų!) ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija turėtų sudominti ir vaikus, ir juos lydinčius suaugusiuosius. „Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, netradiciškai, šmaikščiai, šiek tiek ironiškai, -“ teigia spektaklio kūrėjai.

Kauno valstybinį lėlių teatrą praėjusio šimtmečio viduryje įkūrė dramos aktoriai Stasys Ratkevičius (1917 – 2010) ir Valerija Gruodytė – Ratkevičienė (1916 – 2004).
„Stebuklinguoju Aladino žibintu“ prasidėjusios teatro istorijos metraštyje – solidus režisierių, dailininkų, aktorių, scenografų, kompozitorių sąrašas, daugiau nei 200 spektaklių pavadinimai, apie 2000 pagamintų lėlių, per 15 000 suvaidintų spektaklių, kuriuos matė daugiau kaip 2,5 mln. žiūrovų. Sėkmingai dalyvauta daugelyje festivalių, aplankant virš 20 užsienio šalių.
Teatre kasmet suvaidinama apie 300 spektaklių, pristatomos keturios premjeros. Kiekvieną sezoną mažiesiems pasakų mylėtojams siūloma apsilankyti net 28 repertuariniuose spektakliuose. Tai įvairių šalių pasakų inscenizacijos, originalioji dramaturgija vaikams.
Didelio kauniečių, miesto ir užsienio svečių dėmesio sulaukia tradiciniai teatralizuoti Kauno valstybinio lėlių teatro renginiai – sezono atidarymo šventė „Į Pasakų šalį – su fotoaparatu!“ bei trečią dešimtmetį skaičiuojantis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“.
Teatre yra 2 žiūrovų salės (226 ir 47 vietų), nuo 1996 m. veikia Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejus. Jame sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų, menančių ilgą teatro kūrybinį kelią. Čia nuolat vyksta edukaciniai renginiai, šviečiamosios programos, rengiamos muziejaus fondų parodos.

Bilietus į festivalio renginius galite įsigyti tiketa.lt taip pat Klaipėdos lėlių teatro kasoje (Turgaus g. 9) arba rezervuoti telefonu: +370 46 239932

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica”: Molinis sapnas