Renginiai

Interreg Pietų Baltijos programos metinis renginys „Atveriant regiono mėlynąjį ir žaliąjį potencialą“

23 gegužės 2018 12:40

Interreg Pietų Baltijos programos metinis renginys „Atveriant regiono mėlynąjį ir žaliąjį potencialą“

Š. m. gegužės 23-24 d. vyks Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos metinis renginys „Atveriant regiono mėlynąjį ir žaliąjį potencialą“. Programos metinis renginys skirtas pažymėti sėkmingai programos įgyvendinimo eigai ir pristatyti visuomenei svarbiausius ir įdomiausius vakarų Lietuvos regionų (Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių) ir kitų programoje dalyvaujančių šalių Danijos, Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos regionų bendradarbiavimo projektus.

Reginyje dalyvaus Vidaus reikalų ministerijos, koordinuojančios programos įgyvendinimą Lietuvoje, atstovai, programos vadovaujančiosios institucijos Lenkijoje Investicijų ir ekonominės plėtros ministerijos valdininkai, Danijos, Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos valstybinių institucijų atstovai ir projektų partneriai.

Kviečiami žurnalistai ir visi besidomintys gegužės 23 d. Kultūros fabrike tiesiogiai pakalbinti programos ir projektų atstovus:

Laikas: 12:40 -13:00 val.

Dalyviai:

  • Anna Thomas, euroregiono „Euroregion Baltic“ prezidentė, Bornholmo (Danija) savivaldybės vicemerė
  • Igor Kaniecki, Interreg Pietų Baltijos programos jungtinio sekretariato vadovas
  • Erland Björklund, Interreg Pietų Baltijos programos „Morpheus” projekto farmacinių medžiagų jūroje pagrindinis tyrėjas, Švedija

Pristatoma problema: „Morpheus“ projekto mokslininkai  iš  Skånė (Švedija), Meklenburgo (Vokietija), Klaipėdos (Lietuva) ir Pomeranijos (Lenkija) regionų tiria, kokios farmacinės medžiagos papuola į pietinės Baltijos jūros pakrantes. Erland Björklund ir jo kolegoms kilo mintis imtis šio tyrimo, nes pastebėta jog Švedijos pakrantėje žuvys pradėjo sirgti iki šiol nematytomis ligomis, be to, jų kiekis jūroje sumažėjo. Pastebėta, kad žiemą farmacinių medžiagų kiekis vandenyje padidėja du kartus palyginti su rudens laikotarpiu.

  • Ola Runfors, Švedijos miškų agentūros atstovas, Interreg Pietų Baltijos programos „Harwoods“ miškų turizmo projekto vadovas

Pristatoma idėja: „Hardwoods“ projekto  įgyvendintojai Lietuvoje turistams ruošia paukščių stebėjimo ir atpažinimo programą.

Programos kontaktinis asmuo:

Margarita Nikolajevaitė

Komunikacijos ir kapitalizacijos vadovė

Mob: +48 782 110 225 Tel: +48 58 746 38 55 

Joint Secretariat  |  Interreg South Baltic Programme 2014 – 2020

Al. Grunwaldzka 186  |  80-266 Gdańsk, Poland

Email: margarita.nikolajevaite@southbaltic.eu   

 www.southbaltic.eu

Kontaktinis asmuo Lietuvoje:

Diana Zalieckė
Informacijos ir projektų vadovė
Mob: +370 659 63285 Tel: +370 5 272 5774

VšĮ Jungtinis techninis sekretoriatas
El. paštas: diana.zaliecke@vilniusjts.eu 

www.southbaltic.eu

Interreg Pietų Baltijos programos metinis renginys „Atveriant regiono mėlynąjį ir žaliąjį potencialą“