Renginiai

Europos bendradarbiavimo diena

28 rugsėjo 2018 12:00

Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa kviečia švęsti Europos bendradarbiavimo dieną Klaipėdoje

 Rugsėjo 21 dieną visoje Europos Sąjungoje švenčiama Europos bendradarbiavimo diena. Ši diena skirta visuomenei pristatyti Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo ir Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės programas ir projektus, kurie puikiai parodo, kokia didelė yra bendradarbiavimo nauda, kai skirtingose valstybėse egzistuojančios ekologinės, nedarbo, kultūros, aplinkosaugos ir kitos problemos yra sprendžiamos kartu.

Šiemet Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa kviečia mūsų mažuosius piliečius švęsti Europos bendradarbiavimo dieną kartu ir kviečia juos į edukacinį spektaklį “OPA arba Operacija perdirbtas aš” Klaipėdoje. Ar tikrai viskas, ką mes nerūpestingai išmetame, jau nebeturi jokios vertės? Ar išmetame ten, kur reikia? Ar žinome kokią įtaką paprasta šiukšlė turi mūsų pačių aplinkai? Šiame spektaklyje Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai ne tik siekia supažindinti žiūrovus su žaismingais personažais, bet ir nagrinėti ekologijos temas. Ekologija ir inovacijos yra pagrindinės Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos ir jos projektų temos.

Europos bendradarbiavimo dienos šventė vyks š. m. rugsėjo 28 d. Klaipėdoje, kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“ (Bangų g. 5a).

12 val. Kultūros fabriko teatro salėje bus rodomas edukacinis spektaklis vaikams “OPA arba Operacija perdirbtas aš”.

Visos dienos metu vaikučiai ir visi šurmuliuojantys Kultūros fabriko erdvėse kviečiami paragauti vaišių iš visų programoje dalyvaujančių šalių – Lenkijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos. Renginyje bus pristatoma Europos dienos istorija ir vaizduojamoji programos medžiaga. Vaikučiams bus dalinamos spalvinimo knygutės. Visi kartu piešime mūsų ateitį kartu!

Europos bendradarbiavimo diena