Naujienos

Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis švenčia dešimtmetį

Spalio 1 d. prasidės jubiliejinis dešimtasis Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis, kuris į kino teatrus Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Varėnoje iki spalio 18 d. kvies skirtingo amžiaus jaunuosius Lietuvos žiūrovus. Pirmo ir vienintelio Lietuvoje kino festivalio jaunimui organizatoriai konkursinėje programoje pristatys 11 garsiausiuose pasaulio festivaliuose vaikams ir jaunimui pripažintų filmų iš Brazilijos, Gvatemalos, Meksikos, Indijos, Australijos, JAV, Kanados, Afganistano, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos ir kvies moksleivius rinkti labiausiai patikusius filmus.

 „Pasaulį savo kuriu!“ – tokią žinią atneša šiųmetis jubiliejinis festivalis. „Filmų herojai, kaip visi maži ir užaugę vaikai, kasdien susiduria su iššūkiais, kuriems įveikti reikia drąsos, ryžto, draugų ir daugelio kitokių dalykų, tačiau labiausiai reikia tikėjimo – savo svajone, pasauliu ir savimi. Kad ir kur būtum, pasaulis bus toks, kokį jį susikursi!“ – sako festivalio idėjos autorė ir direktorė Lina Užkuraitytė.

Kaip ir kiekvienais metais, festivalis ragina moksleivius su visa klase ar draugais burtis į komandas ir dalyvauti žiūri konkurse. Visame pasaulyje vykstančiuose festivaliuose vaikų ir jaunimo žiuri – yptingas akcentas. Jaunųjų kritikų komanda aptaria filmus, diskutuoja, renka favoritus. Kad patektų į šių metų festivalio žiūri, moksleiviams tereikia parašyti motyvacinį laišką, kodėl kiekvienas asmeniškai nori dalyvauti festivalio jaunųjų kritikų komandoje. Motyvaciniai laiškai laukiami adresu kinoziuri2015@gmail.com iki 2015 rugsėjo 27 d. Atrinkta komanda dalyvaus 10-ajame Tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje Vilniuje, žiūrės savo kategorijos konkursinės programos filmus, rinks ir apdovanos geriausiuosius.

Festivalio programa bei konkurso nuostatai skelbiami interneto svetainėje www.kidsfestival.lt  bei Tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio „Facebook“ paskyroje.

Festivalis išskirtinai orientuotas į mokyklinio amžiaus vaikus. Neatsitiktinai ir daugumos festivalio filmų tematikoje vyrauja mokykla, mokinių iššūkiai, santykiai su mokytojais, vyresniesiems aktuali pirmosios mokyklinės meilės drama. Anot festivalio direktorės L.Užkuraitytės, „Didžioji vaikų gyvenimo dalis susijusi su mokykla, todėl, žiūrėdami filmus šia tema, jie gali legvai tapatintis su pagrindiniais herojais, kartu įveikti iššūkius ir išgyventi pergales – tai ne tik didžiulis estetinis pasitenkinimas, bet ir asmenybinės pratybos.“

Jubiliejinio festivalio programoje – ypatingi kino seansai mokyklų bendruomenėms: šiemet festivalio data sutampa su Tarptautine Mokytojo diena (spalio 5 d.), tad festivalio organizatoriai suteikia progą klasėms ir mokykloms užsisakyti norimus filmus patogioje vietoje pasirinktu laiku.

Festivalis vyks spalio 1–11 dienomis Vilniuje kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Forum cinemas Vingis“, spalio 12–18 d. filmai bus rodomi Kauno „Romuvos“ kino centre, Varėnos kultūros centro Kino ir parodų salėje, Šiauliuose „Forum Cinemas“ kino teatre, Klaipėdos „Kultūros fabriko“ kino salėje.

Organizatoriai ragina mokyklas registruotis į grupines kino peržiūras didžiajame ekrane ir leistis į magišką kelionę po nepakartojamus vaikystės nuotykius.

www.kidsfestival.lt