Naujienos

Šokio spektaklis „Akvariumai“

 

Kvietimas pažvelgti į kasdienybės akvariumo vidų.
Sausio 10 d. (ŠĮ ŠEŠTADIENĮ) 19.00 val.

„Kultūros fabrike” žiūrovai pamatys Aušros Krasauskaitės šokio spektaklį „Akvariumai” 

Lengvu džiazo melodijos ritmu keliaujame į darbą. Spėję pagurkšnoti kavos, peržvelgti naujienas, nusipurtyti miego dulkes, apžiūrėti pražydusias gėles, nukritusius lapus ar sniego purumą. Nusišypsoti praeiviui, su kolegomis nekantriai aptarti laukiančius darbus, viltingai, motyvuotai imtis savo pareigų… Dabar, vis populiarėjant kavai kartoniniuose puodeliuose, greitiems užkandžiams ir skubėjimui, kuris dažnai įrėminamas stikline vitrina – tai telieka seniai išblukusia svajonė.. Viskas atvira, afišuojama, gal todėl vis dažniau prireikia kostiumų – kaukių, kurios įprasmina užimamas pareigas ir sugestijuoja, kaip turi atrodyti sekretorė, buhalterė, vadybininkas, direktorius ir taip toliau, ir panašiai.

Kūryba, menas niekada nelieka socialinės egzistencijos pašonėje. Tad nenuostabu, kad jauna choreografė Aušra Krasauskaitė ėmėsi aktualios šiandienai temos. Tarpdiscipliniškumas, buvimas nuolatinėje kaitos, gyvenimo skubant būsenoje, savi-afišavimas – temos, kurias choreografė interpretuoja be gailesčio ir romantizuotos patetikos. Juk viskas prasideda nuo mažų dalykų. Pasvarstymai, kaip žmonės dirba, kasdien ateina į patalpas, kuriose nevalingai, lyg prekės, afišuojamos už stiklo. Kaip pradedama ir baigiama darbo diena, kuomet patalpoje, įjungus šviesą, praeiviai gali matyti tavo batų raištelius? Ar tokia architektūra įprasmina vietos dvasią? Ar žmogų paverčia beveidžiu kaukėtu darbuotoju? Kai kurie nesusimąstome ką reiškia būti darbo vietoje, nors joje praleidžiame po 8 gyvenimo valandas (o dažnai ir daugiau).

Galbūt dėl to, kad nebijo iššūkių, o gal todėl, kad Aušra pati nardo tarp klasikinio baleto ir šiuolaikinio šokio, spektakliui „Akvariumai“ pasirinkta ne „formato“ komanda. Šįkart scenoje susitinka šokio teatro „PADI DAPI Fish“ šokėjai Darius Berulis ir Dovilė Binkauskaitė, Lietuvos Nacionalinio Operos ir baleto teatro balerina Urtė Bareišytė, Kauno Valstybiniame Muzikiniame teatre šokanti Auksė Mikalajūnaitė, ansamblio „Lietuva“ šokėjas Mantas Černeckas. Drauge jungdami skirtingas patirtis, šokio tradicijas, tačiau vienijami vienos idėjos, atlikėjai pasitelkia netradicinės erdvės panaudojimo galimybes.

Buvimas tarp žmonių, žmogumi, gyvenimas šiandienoje – amžinos kūrybinę vaizduotę aitrinančios temos. Šįkart, netradicinėse erdvėse žiūrovų laukia susitikimas su šokėjais, kurie nevengia praverti biuro durų ir patys tapti jo darbuotojais. Tik savaip…. išlikdami ištikimi šokiui, meną priartindami prie socialinės aplinkos, o ne siekdami šio autonomiškumo. 

Idėja ir choreografija: Aušra Krasauskaitė
Dramaturgija: Silvija Čižaitė-Rudokienė
Atlikėjai: Urtė Bareišytė, Auksė Mikalajūnaitė, Dovilė Binkauskaitė, Darius Berulis, Mantas Černeckas
Muzika: Alva Noto, Blixa Bargeld, Teho Teardo
Šviesų ir garso operatorius: Nerijus Gedminas
Prodiusavo: VšĮ Šokio teatras „PADI DAPI Fish” ir menininkų grupė „Žuvies akis”
Rėmėjas: LR Kultūros ministerija
Spektalis rodomas: 2015 m. Sausio mėn. 10 d.

Trukmė 40 min.
Bilieto kaina 15 lt / 4.50 Eu

Bilietai parduodami vietoje prieš spektaklį

Šokio spektaklis „Akvariumai“