Naujienos

Rugpjūtis Klaipėdoje – penktadieniai su „Kino pavasario“ filmais

Kino platinimo kompanija „Kino Pavasaris Distribution“ populiariausius 20-ojo „Kino pavasario“ filmus visą vasarą rodo ne tik birželį Vilniuje atidarytoje festivalio salėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Štai Klaipėdos „Kultūros fabrikas“ (KUFA) rugpjūtį paskelbė „Kino pavasario“ mėnesiu. Čia kiekvieną penktadienį bus galima išvysti daugiausia festivalio žiūrovų simpatijų sulaukusias autorines juostas.

Penktadieninė rugpjūčio KUFA programa:

Per rugpjūtį KUFA bus parodyti penki filmai. Bilietų kaina – 4 eurai, o studentams, moksleiviams ir senjorams – 3 eurai.

Liepos 31 d. 19 val. „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“

Lietuviškai įgarsintas filmas šeimai pasakoja apie dešimtmetį T. S. Spivetą, kuris nustebino pasaulį sukurdamas amžinojo judėjimo mašiną. Paslapčia nuo šiek tiek kvaištelėjusios šeimos jis vyksta į Vašingtoną pristatyti savo projekto. Mažo berniuko nuotykius labai vaizdžiai ir komiškai perteikė filmo „Amelija iš Monmatro“ režisierius Jean-Pierre’as Jaunet.
Filmo anonsas

Rugpjūčio 7 d. 19.00 „Šokantys arabai“ (rež. Eran Riklis)

Istorija apie vaikiną Ejadą, kuris užaugo arabų mieste Izraelyje. Jam pasitaikė galimybė studijuoti prestižinėje žydų mokykloje Jeruzalėje. Čia Ejadas taptų pirmuoju ir vieninteliu arabu studentu. Vaikinas desperatiškai bando pritapti prie naujų draugų ir žydų bendruomenės. Jis įsimyli žydaitę Naomi, tačiau jų slapti santykiai išyra. Ejadas suvokia, kad norėdamas pritapti turi paaukoti savo tapatybę. Vaikinas privalės priimti sprendimą, kuris visiškai pakeis jo gyvenimą.
Filmo anonsas

Rugpjūčio 14 d. 19 val. „Mamytė“ (rež. Xavier Dolan)

Žiūroviškiausias 2015 m. „Kino pavasario“ filmas, kuris Kanų kino festivalyje gavo Žiuri prizą, prancūzų „Cezarių“ apdovanojimuose buvo pripažintas geriausia užsienio juosta, taip pat susišlavė begalę apdovanojimų įvairiuose pasaulio festivaliuose. Tai penktasis 26-erių metų kanadiečių režisieriaus X. Dolano kūrinys, kuriame pasakojama apie 46-erių našlę Dianą, nuo hiperaktyvumo sutrikimo sindromo kenčiantį paauglį – jos sūnų Styvį ir drovią, tik ką dėl nervų išsekimo atostogų išleistą mokytoją Kailą. Filmą apie šios keistos trijulės draugystę X. Dolanas vadina geriausiu savo darbu.
Filmo anonsas

Rugpjūčio 21 d. 19 val. „Nulis motyvacijos“ (rež. Talya Lavie)

Ši juosta – istorija apie kariuomenėje tarnaujančias merginas – 2014 m.tapo lankomiausiu Izraelio filmu. Jo pagrindinės veikėjos Zohar ir Dafi yra geriausios draugės, atliekančios karinę tarnybą armijos administracijoje. Dafi nori kuo skubiau būti perkelta iš nepakenčiamos ir nuobodžios bazės į išsvajotą Tel Avivo skyrių, kur patenka geriausios, stropiausios ir labiausiai nusipelniusios karininkės. Zohar daro viską, kad geriausia draugė niekur neišvyktų.
Filmo anonsas

Rugpjūčio 28 d. 19 val. „Meilės sala“ (rež. Jasmila Žbanić)

Tai dviejų sutuoktinių „viskas įskaičiuota“ atostogos, kurių metu juos į Adrijos jūros salos kurortą atseka praeities paslaptys. Čia jie sutinka charizmatiškąją naktinio klubo šokėja Florą, kuri tampa Lilijanos ir Grebo santuokos išbandymu.
Filmo anonsas

 

Filmai kituose Lietuvos miestuose
15 „Kino Pavasaris Distribution“ juostų bus rodomos ne tik Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingyje“ esančioje „Kino pavasario“ salėje, bet ir šiuose miestuose: Kaune („Romuva“), Klaipėdoje („Kultūros fabrikas“), Šiauliuose („Atlantis Cinemas“), Panevėžyje („Garsas“), Mažeikiuose („Pirmas kadras“), Palangoje („Naglis“).

Rugpjūtis Klaipėdoje – penktadieniai su „Kino pavasario“ filmais