Naujienos

LT GAME JAM 2018

LT Game Jam“ šiemet vyks net 5 Lietuvos miestuose

Kasmet rekordus mušantis žaidimų kūrėjų renginys „LT Game Jam“ šiemet bus dar didesnis. Renginį organizuojanti Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) sausio 26-28 dienomis pirmą kartą dalyvius pakvies net į 5 vienu metu vyksiančius žaidimų kūrimo maratonus.

Pernai „LT Game Jam“ vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, o renginyje dalyvavo net 650 dalyvių, sukūrusių daugiau negu 100 skirtingų žaidimų projektų. Šiemet prie šių miestų prisijungs ir Panevėžys, tad organizatoriai tikisi, jog dalyvių ir sukurtų žaidimų skaičius pagerins dar vieną rekordą.

Ieško kūrėjų

Vien pernai Lietuvos žaidimų kūrėjai sugeneravo net 80 milijonų eurų pajamų, o vidutinis atlyginimas šioje sferoje jau perkopė 1400 eurų vidurkį. Šiuo metu Lietuvoje yra įsikūrusios 35 žaidimų gamyba arba leidyba užsiimančios kompanijos, o jose dirba beveik 500 profesionalų – dailininkai, programuotojai, žaidimų dizaineriai, rašytojai, rinkodaros specialistai. Žaidimų industrijos augimo tempai diktuoja, kad kompanijoms nuolat reikia naujų darbuotojų.

„LT Game Jam” yra puiki iniciatyva, siekiant kūrėjus supažindinti su žaidimų kūrimu, – teigia Antanas Mišeikis, tarptautinės žaidimų išmaniesiems įrenginiams kompanijos „Game Insight” Lietuvoje vadovas, – tokias iniciatyvas mūsų bendrovė  palaiko ne vienerius metus tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėje Latvijoje, kur taip pat turime kūrybos studiją“.

„Mes norime, kad tokie renginiai skatintų žaidimų kūrimu besidominčius žmones bendrauti, keistis idėjomis ir kurti prasmingus ryšius tarpusavyje. Tai yra puiki galimybė ir mums pamatyti, kuo gyvena jaunieji talentai ir galbūt padėti jiems siekti geresnių rezultatų. Turime daug žaidimų kūrimo patirties, sukauptos per daugelį metų šioje industrijoje, kuria norime dalintis” – sako A. Mišeikis.

Prie šiuometinės žaidimų kūrėjų šventės vėl prisideda ir žaidimų kūrėjams puikiai žinoma „Unity“ komanda. „Unity“ šiuo metu turi 2 biurus Lietuvoje, o kompanijoje dirba 80 specialistų. Įdomus faktas – prieš penkiolika metų, šios kompanijos veteranai buvo vieni iš pirmųjų „LT Game Jam“ organizatorių.

„Kultūros fabrikas“ taps žaidėjų namais

Jau ne pirmus metus vykstantis „LT Game Jam“, šiais metais persikels į „Kultūros fabriko“ erdves. Kūrybinis inkubatorius, veikiantis nuo 2014-ųjų metų, buria šiuolaikinius scenos menus ir kūrybinius startuolius po vienu stogu.

Panašaus pobūdžio renginiai „Kultūros fabrike“ yra vykę ir anksčiau. Praėjusių metų rudenį vykusiame „Pilies Hakatone“ buvo kuriami naujomis technologijomis grįsti projektai, siekiantys populiarinti Klaipėdos piliavietę.

„Kultūros fabriko“ komanda džiaugiasi, kad tokių renginių tik gausėja.

Žaidimų kūrėjus remia ir valstybinės institucijos

Auganti žaidimų rinka Lietuvoje kuria terpę verslo ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimui. Tradicija tapusių renginių maratoną jau eilę metų remia ne tik žaidimų kūrėjų įmonės, tačiau ir valstybinės institucijos. „LT Game Jam 2018“ šiemet yra dalinai finansuojamas ir Lietuvos Kultūros Tarybos, kūrybinių industrijų programos rėmuose.

Neseniai paskelbtame valstybinį finansavimą gavusių projektų sąraše puikavosi ne tik Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos renginys „LT Game Jam 2018“, tačiau ir du žaidimų projektai – Vilniuje įsikūrusios „Tag of Joy“ kompanijos projektas kurti naują „Monster Buster“ žaidimo išplėtimą, kuriuo į žaidimą būtų įtraukti Lietuvai svarbūs kultūros paveldo objektai bei UAB „Accido“ žaidimo projektas „Masks of Magic“.

Renginio organizatoriai džiaugiasi kasmet vis didėjančia parama žaidimų kūrėjų iniciatyvoms ir tikisi šiuometiniame renginyje pagerinti dar vieną rekordą. Daugiau informacijos apie renginį galite rasti renginio puslapyje: http://2018.gamejam.lt/

LT GAME JAM 2018